TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Nie wiesz jaki olej lac do silnika? Przeczytaj to

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Moretti

• 417
Odp: Nie wiesz jaki olej lac do silnika? Przeczytaj to
« Odpowiedź #15 dnia: 13 Sierpień, 2008, 23:42:15 »
Na Castrolu jeszcze gorzej będzie ..... ;D ;D ;D
Piasek ja bym nie panikował  ;). Sprawdź odmę ...pozaglądaj tu i tam . Wlej Mobil syntetyczny który ma dodatki uniemożliwiające łatwe  odparowywanie . Może to tylko fałszywy alarm ???

Offline Piasek

• 1 479
« Odpowiedź #16 dnia: 14 Sierpień, 2008, 09:49:27 »
Powiem Ci że zraziłem się niesamowicie do jakości marki Mobil... Zwłaszcza po wczorajszej rozmowie z kierowcą który najwięcej tym autem nawija kilometrów i mówił że dolewał już wcześniej oleju ( już po 200-u tyś km zaczął uzupełniać). Ale były to początkowo niewielkie ilości. Później częściej... Dopiero od ostatniej wymiany kiedy to zaczeliśmy zapisywac "dolewki" okazało się że to "trochę" to już do 4 litrów podeszło...
Jak zmiana lepkości oleju (niewielka ale jednak) nie pomoże to będzie trzeba jeszcze się pokusić o wymianę uszczelniaczy prowadnic zaworowych.

Offline heko

• **
  • 99
  • chipować...chipować...chipować
    • G-CS
« Odpowiedź #17 dnia: 14 Sierpień, 2008, 11:09:21 »
...pozwolę się wtrącić...największe przebiegi robiłem na QakerState + Militec 1...
...800 tys km 3 szt BMW 525...pierwsza na Mobilu...po 200tys. km już spore dolewki >:(
...druga i trzecia na Quaker + Militec1...po 300 tys km....prawie bez dolewek ;D
...cóż...ja swoje zdanie mam :P

Offline Piasek

• 1 479
« Odpowiedź #18 dnia: 14 Sierpień, 2008, 11:27:02 »
Też się kilka razy spotkałem z opinią że najlepsze jakościowo oleje to te niszowe, mało znanych (u nas w Polsce) marek. QuakerState, Midland, Liquy Molly czy Motul mają swoich zagorzałych zwolenników. Ja nie mam zdania - nigdy ich nie stosowałem. Na razie "próbuję" COMMA`ę.

Offline heko

• **
  • 99
    • G-CS
« Odpowiedź #19 dnia: 14 Sierpień, 2008, 11:40:36 »
...dokładnie tak...Motul...Quaker...to oleje doskonałe ;D

« Odpowiedź #20 dnia: 14 Sierpień, 2008, 20:11:03 »
Quaker State nigdy nie był niszową marką /może pod względem ilości sprzedaży w Polsce/ zawsze był to jeden z najlepszych olejów, a o jego jakości świadczy fakt że firma dawała i daje od niepamiętnych czasów gwarancję w USA na bezawaryjną pracę silnika przez 10 lat albo przebieg 300000 mil !!!
(gwarancja oczywiście dotyczy nowych samochodów zalewanych przy wymianach cały czas olejem quaker state).

W Polsce nie słyszałem nigdy by jakaś firma produkująca oleje dawała jakąkolwiek gwarancję.

Offline Piasek

• 1 479
« Odpowiedź #21 dnia: 14 Sierpień, 2008, 22:58:47 »
Quaker State nigdy nie był niszową marką /może pod względem ilości sprzedaży w Polsce/
Dlatego napisałem że u nas w Polsce...

Offline pagori

• 316
  • było 137 KM , 340 Nm
« Odpowiedź #22 dnia: 16 Sierpień, 2008, 08:31:23 »
Kiedyś wymieniałem olej u pewnego dziadka który miał właśnie Quakera w beczkach , bardzo zachwalał ten olej - mówił że żaden Castrol i Mobil nie dorównują mu właściwościami. O ile dobrze pamietam ten olej jest produkcji USA
« Ostatnia zmiana: 16 Sierpień, 2008, 20:54:57 wysłana przez pagori »
Złodziejowi golfa wielki sisior w pupe !

Offline heko

• **
  • 99
    • G-CS
« Odpowiedź #23 dnia: 16 Sierpień, 2008, 11:49:00 »
Kiedyś wymieniałem olej u pewnego dziadka który miał właśnie Quakera w beczkach , bardzo zachwalał ten olej - mówił że żaden Castrol i Mobil nie dorównują mu właściwościami. O ile dobrze pamietam ten olej jest produkcji Kanadyjskiej

...raczej nie :)
http://www.quakerstate.pl/

Offline pagori

• 316
  • było 137 KM , 340 Nm
« Odpowiedź #24 dnia: 16 Sierpień, 2008, 20:55:50 »
Panie Heko już poprawiłem się  ;)
Złodziejowi golfa wielki sisior w pupe !

« Odpowiedź #25 dnia: 07 Styczeń, 2009, 13:05:39 »
Jeśli chcecie wiedzieć jaki olej i jaka ilość to piszcie na mixer36@op.pl to wam powiem.Albo na gg 830151.

« Odpowiedź #26 dnia: 10 Sierpień, 2018, 10:31:29 »
Używam na dość zużytych już wiekowo silnikach olejów Neste i jest ponadprzeciętna wydajność. Wiem, że tutaj https://www.facebook.com/Oleje.NesteOil/ zdarzają się czasami fajne promocje na te oleje.