TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Mondeo 2.0 TDDI DuratorqDI-gryzący smród spalin

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mondeo 2.0 TDDI DuratorqDI-gryzący smród spalin
« dnia: 28 Stycznia, 2005, 22:46:39 »
Witam,
od kilku dni jestem posiadaczem w/w. Mam krótkie pytanie do doświadczonych forumowiczów. Przy dochodzeniu do 2 tysiecy obrotów, słychać przez chwilę wyraźny dzwięk porównywalny do "grania" zaworów. Zauważyłem również że spaliny mają potwornie agresywny zapach. Po chwili w zamkniętym garau nie da się wytrzymać. Nie ma dymu a gryzie w oczy. Może jedno z drugim jest jakoś powiązane... Co Wy na to ? Poza tym wszystko ok. Spalanie w normie (6,5 - 7), jak na zimę to chyba OK, pod pedałem, na oko jest nominalne 115KM.

Pozdrawiam

nowy Czerka



Offline Dekur

Mondeo 2.0 TDDI (DuratorqDI) - "gryzący" smród spa
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Stycznia, 2005, 22:50:29 »
Wogóle to taka fama jest że Fordy dymią :(
A takie granie przy 2000 to było już omawiane na autokąciku. Cytuję z głowy - jest to rezonansowe podnoszenie ciśnienia w pompie VP 44. Jak rzęzi to znaczy że ma jechać :)

A spaliny to zawsze mają agresywny zapach jak siedzieć w garażu z odpalonym silnikiem. Sporo ludzi już tak popełniło samobójstwa  :mrgreen:

Ty tam rury nie wąchaj - ty wąchaj rzeczy przyjemniejsze  :wink:
40 KB pamięci to wartość wystarczająca do wszystkich zastosowań, teraz i w przyszłości - Bill Gates, 1983

640 KM mocy to wartość wystarczająca do niektórych zastosowań, przez najbliższy kwartał - Bill Dekur, 2004

A gdzie ten autokącik ?
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Stycznia, 2005, 23:12:04 »
A tak wogóle, to dzięki za expresową odpowiedź. Ktoś mi juz mówił, że te fordy to tak maja... Ale ten smród jest naprawdę nie do zniesienia. Wcześniej jeździłem paskiem tdi PD i tam tego nie było. Niestety, ukradli...

Jeszcze raz. Gdzie ten autokacik, gdzie moge się dokształcic ?

PZDR
Czerka

A gdzie ten autokącik ?
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Stycznia, 2005, 00:16:27 »
Niestety ten model silnika tak ma.
to klekot jakich malo, niestety nie bardzo da sie z tym cos zrobic.

.................a jednak mozna .................
wymienic na TDCI  :twisted:

Offline Wieśmac

  • **
  • 56
  • Guiness forever!
A gdzie ten autokącik ?
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Stycznia, 2005, 12:27:11 »
Przecież to ten sam motor jest. Różni je tylko pompa - commonrail albo taka starsza
Toyota Prius jest tak wolna, że nie nadaje się nawet do rozwożenia mleka. Ostatni klienci dostaliby ser..." - Jeremy, TopGear

A gdzie ten autokącik ?
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Stycznia, 2005, 22:49:04 »
ta pompa to VP-30, ale różnic jest więcej

Offline Nemo

A gdzie ten autokącik ?
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Stycznia, 2005, 19:51:53 »
Turbo chyba jest inne  - o stałej geometrii w starym a o zmiennej w nowym. Gdzieś już o tym czytałem...
Seans się kończy i zaraz trzeba będzie na ulicę znowu wyjść"

VW Golf III 1.9 TDI Model OMC 90 KM - szukam taniego toonera :)

A gdzie ten autokącik ?
« Odpowiedź #7 dnia: 31 Marca, 2005, 13:21:36 »
Ten smród to efekt działania katalizatora.... niech zgadne jakby palił ktoś PCV?

A co do TDCi .. to tylko bardziej czuły system na jakość paliwa no i trochę więcej mocy.. ( No i norma blisko EURO4) A TDDi tylko EURO 3)

Offline Piro

  • *****
  • 1 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Vtech, Vtechdyno, EVTUN
    • Vtech - chiptuning, powerboxy, hamownie podwoziowe
A gdzie ten autokącik ?
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Kwietnia, 2005, 21:40:57 »
Chyba głównie problemem "smrodu" jest realizowana przez pompę norma spalin.


PS: http://www.autokacik.pl/
...alkohol nie rozwiąże Twoich problemów ! Z drugiej strony - mleko też ich nie rozwiąże :)
www.vtech.pl &