TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Padła pompa paliwa (TDi) - Pomocy!!!

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Matam

Padła pompa paliwa (TDi) - Pomocy!!!
« dnia: 12 Maja, 2006, 15:55:28 »
Witam,

posiadam Cordobe z 99 r. (starszy model prod. do 99 r.) TDi 110 KM. We wtorek podczas jazdy zgał mi silnik. Wcześniej żadnych problemów. Nie potrafiłem go już odpalić. Rozrusznik kręci i biały dym z rury wydechowej w trakcie pracy rozrusznika. Diagnoza pompa paliwa, ponieważ po wtryśnięciu paliwa auto odpala. Facet od regeneracji pomp stwierdził, że to sterwonik w pompie poszedł! Czy to możliwe, a raczej to się zdarza? Powiedział, że nie znajde samego procesorka. Chce wymienić całą pompe na używaną za 750 z robocizną. Dla mnie to kupa kaski, tym bardziej jeśli dało by się wymienić dużo taniej sam sterownik.
PROSZĘ - jeśli uważacie, że po objawach wygląda na coś innego to piszcie PILNIE!!!
Jeżeli wiecie, że da się naprawić tą starą pompę bo można wymienić sterownik to także PILNIE piszcie!
A może wiecie czy idzie i najlepiej gdzie taki sterownik? Też proszę o info!
Czekam na wszelką dobrą radę i pomoc w tym względzie. Niestety jestem świeżo po wymianach i przeglądzie w seacie i wydałem kupe kasy na to. Dodatkowo musiałem bardzo dużo oddać kasy fiskusowi. Dlatego każdy grosz zaoszczędzony to będzie sukces.
Z góry wielkie DZIĘKI!!!


eat Cordoba 99 r. 1,9 TDi GT 110 KM

Offline Spons

  • **
  • 117
Padła pompa paliwa (TDi) - Pomocy!!!
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Maja, 2006, 16:26:02 »
Niestety pompa paliwa to drogi interes. Najtansze uzywki widzialem po 500zl na dodatek niewiadomego pochodzenia wiec mysle ze 750zl to dobra cena. Mozesz rowiniez spytac czy da ci na nia jakas gwarancje. Nie wiem nic na temat wymiany sterownika.

Offline Matam

Padła pompa paliwa (TDi) - Pomocy!!!
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Maja, 2006, 19:41:29 »
Niestety na tą pompę nie dostanę gwarancji - dostanę jedynie taką, że wyjeżdżam zrobionym autkiem. Jest ona używana i jak dla mnie nie wiadomego pochodzenia. Cena dobra, jednak po poszukiwaniach i zapytaniach różnych fachowców przekonuje się do tezy, że to nie bardzo jest elektronika w pompie. Auto by tak nagle nie zgasło jak twierdzą fachowcy.
Chyba pocholuje do kolejnego już piątego gościa, który zajmować się będzie moim autkiem. Dobrych specjalistów jest jak widać nie wielu.
Panowie a może to paliwo jakieś fatalne? Tylko, że ja zawsze tankuje na shellu! No i chyba więcej autek miałoby problemy po zatankowaniu??? Sam nie wiem co o tym sądzić.
eat Cordoba 99 r. 1,9 TDi GT 110 KM

Offline rob555

  • *****
  • 578
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.tune-up.pl
Padła pompa paliwa (TDi) - Pomocy!!!
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Maja, 2006, 22:58:19 »
A po popuszczeniu nakretek od wtryskow cos wogule leci??
Jak nic to rzeczywiscie cos z pompa ale jak slabo (nie ma cisnienia) to sprobuj wymienic filtr paliwa. Mialem raz przez takiego jednego felernego diabla pol dnia z glowy....
hybrydowe turbiny, wtryski, chipy na ulice i do sportu
Hamownia podwoziowa inercyjna
Diagnostyka i serwis mechaniczny aut koncernu VAG
www.tune-up.pl - Tuning Gdansk

Offline Spons

  • **
  • 117
Padła pompa paliwa (TDi) - Pomocy!!!
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Maja, 2006, 00:58:21 »
Matam, skad jestes?

Offline Matam

Padła pompa paliwa (TDi) - Pomocy!!!
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Maja, 2006, 09:18:42 »
No właśnie cały wczorajszy wieczór myślałem czy to nie jest przez paliwo i czy nie zapchał się filtr. Ale czy wtedy z rury wydechowej szedłby biały dym???
Autko stoi w Opolu aktualnie. I zapewno nie bardzo się opłaca szukać uzdrowiciela daleko od Opola.
eat Cordoba 99 r. 1,9 TDi GT 110 KM

Offline Matam

Padła pompa paliwa (TDi) - Pomocy!!!
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Maja, 2006, 09:25:13 »
Z tego co wiem, bo nie widziałem. To dawka paliwa z pompy jest bardzo mała. Na tyle mała, że autko nie odpala. Po wstrzyknięciu (nie pytajcie w jaki sposób bo nie wiem) jak sądzę zwykłej ropy autko odpaliło normalnie! Kurcze chyba wybiorę się dziś do Opola (bo mieszkam niestety 20 km od Opola) i spróbuje wybadać jakoś czy to nie paliwo lub filtr. Tylko sam nie wiem jak. Filtr paliwa wymieniałem w Seacie na przeglądzie miesiąc temu więc szkoda go.
A czy samo dolanie paliwa dobrej jakości może pomóc? chyba nie. Bo skoro jest słabe ciśnienie to i przy lepszym paliwie takie będzie przecież. Dlatego można to chyba sprawdzić tylko wymieniając filtr? Czy może po zobaczeniu do filtra mechanik będzie wiedział, że to jego wina? A właściwie to na komputerowym wydruku nie wyszło by że filtr jest zapchany?

Dziękuję za pomoc, choć szkoda, że tak mało chętnych.
eat Cordoba 99 r. 1,9 TDi GT 110 KM

Offline KDX

  • ****
  • 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • było: TOLEDO AFN, PASSAT AFN, jest: SUPERB AWX
Padła pompa paliwa (TDi) - Pomocy!!!
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Maja, 2006, 14:21:15 »
A może to pompa w zbiorniku - kosztuje circa 200,- zł. W moim Toledziaku 1.9 TDI odzywa się często przy starcie (jakby skrzypienie, trzaski zawsze przez dwie - trzy sekundy). Facet od regenaracji pomp powiedział że silnik nie odpali, jeżeli ciśnienie pompy będzie odbiegać o 5% od założonego, jeżeli zaś startuje - nic nie robić i nie zwracac uwagi na odgłosy.
Nie wiem czy w Twojej sytuacji Matam, to właśnie (podawane kwoty przeczą temu) ale zawsze to jakaś tańsza możliwość. Cena pompy w Poznaniu (po regeneracji, z montażem) 200- 250 zł.

Offline Matam

Padła pompa paliwa (TDi) - Pomocy!!!
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Maja, 2006, 14:47:10 »
Zbiornik??? Kurcze może tak. Miałem mało paliwa w zbiorniku. Ale chyba już po sprawie skoro zgodziłem się na wymianę pompy, zapewne po regeneracji albo używanej za 550 z robocizną. Pompa niby 400 zł.
Czym dłużej to załatwiam tym bardziej jestem pewien, że zostałem oszukany!!! Po pierwsze po tym jak gość zaproponował mi pompę za 600 zł to zadzwoniłem później zapytać o dokładny jej model. Musiał zczytywać przy mnie z zamazanego napisu na pompie wmontowanej do autka. Stąd wniosek, skoro nie wiedział jaki model to jak załatwił pompę na zamianę????
Po drugie, zmienił cenę z 600 za pompe na 400. Po trzecie to nie wiem ile się wymienia pompę, ale jak zadzwoniłęm aby ją zrobił o 12 to powiedział że dziś będzie. To dziwne, skoro ma w tym czasie inne roboty, że tak szybko to zrobi. Po trzecie nie chce oddać mi starej pompy!!! Mówi że ją oddaje by mieć te używane taniej. Może i tak, ale chyba bardziej się boi zdemaskowania!
Żałuję, że inaczej tego jakoś nie załatwiłem. Teraz stracę 550 zł a może uszkodzenia były żadne?!
eat Cordoba 99 r. 1,9 TDi GT 110 KM

Offline Matam

Padła pompa paliwa (TDi) - Pomocy!!!
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Maja, 2006, 14:49:01 »
A co do pomp w Poznaniu za 200-250 zł to nie chce mi się wierzyć. Może chodzi o inne. Przecież na allegro chodzą po 600 najtaniej! A są i po 1400 zł. Ja mam model 0460 - 404960.
eat Cordoba 99 r. 1,9 TDi GT 110 KM

Offline KDX

  • ****
  • 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • było: TOLEDO AFN, PASSAT AFN, jest: SUPERB AWX
Padła pompa paliwa (TDi) - Pomocy!!!
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Maja, 2006, 20:13:33 »
wrzuć do wyszukiwarki Allegro (np przez Firefoxa) "pompa paliwa Toledo" albo "pompa paliwa TDI", np do Passata B6 - 199 zł. Zgadzałoby by się z tym co mówię.

Jeżeli pompa kręciła przy małej ilości paliwa - mogłeś ją zabrudzić.

Spytaj faceta - tego który Ci wymienia, czy faktycznie chodzi o pompę w zbiorniku i zawsze trzymaj minimum pół zbiornika albo pełny zimą.

Offline KDX

  • ****
  • 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • było: TOLEDO AFN, PASSAT AFN, jest: SUPERB AWX
Padła pompa paliwa (TDi) - Pomocy!!!
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Maja, 2006, 20:40:42 »
Pierwsze - nie wiadomo czy to akurat pompa paliwa, na odległość nic nie stwierdzisz.
 
Drugie - pytanie czy facet  jeszcze spuści Ci z ceny. Zasada przy targowaniu - negocjuj po zakończeniu roboty. Dla mechanika - jak dla każdego usługodawcy - ważny jest klient na więcej niż jeden raz, więc może jeszce coś utargujesz. Zacząć możesz od prośby o starą pompę - niby do obejrzenia.  Pytanie, które należy zadać, czy wartośc starej pompy odpuścił Ci przy montażu "nowej".

Trzecie - było by miło jeżeli dałby jakiś rachunek, mechanicy z którymi rozmawiałem nie bronili się szczególnie, zapytać nie zawadzi, a jakby masz zawsze dokument, a w dzisiejszych czasach na wszystko najlepiej mieć kwit (mówię to jako prawnik) - nigdy nie zawadzi. Warto użyć jako arhumentu przy negocjacjach cenowych.

Czwarte - jeżeli nawaliła pompa, mogło zwalić się coś jeszce - bezdyskusyjnie jedź na VAG-a. Lepiej do tunera niż do ASO (u mnie nie wiedzieli gdzie podłączyć wtyczkę).

Offline Matam

Padła pompa paliwa (TDi) - Pomocy!!!
« Odpowiedź #12 dnia: 14 Maja, 2006, 01:10:48 »
Tak, tak. Podczas tego całego wydarzenia pierwszy mechanik niby z autoryzowanego serwisu Seata też szukał gniazda do VAG-a!!!! :lol:
Przyznaje bez bicia, że mechanikiem to nie jestem, więc mogę mylić pompę paliwa z pompą wtrysku :oops: tym razem napewno chodzi o pompe wtrysku, chyba, że to jest jedna i ta sama rzecz?
Rachunek mam i gwarancję na 3000 km.
Autko działa. Tylko szkoda że to aż tyle kosztowało.
Autko było sprawdzane kilka razy na komputerku. Żadnych błędów nie było!!!!!!!
A co do zbiorniczka to wiem i staram się trzymać przynajmniej pół pełny. W zimie tak robiłem. Teraz nastały trudne finansowo dla mnie czasy więc niestety oszczędzam na dużych tankowaniach.
Dziś trochę przejechałem i wydaje się, że powinno być ok, zobaczymy.
Dzięki za wszelkie odpowiedzi na moje zapytanka.
eat Cordoba 99 r. 1,9 TDi GT 110 KM

Offline KDX

  • ****
  • 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • było: TOLEDO AFN, PASSAT AFN, jest: SUPERB AWX
Padła pompa paliwa (TDi) - Pomocy!!!
« Odpowiedź #13 dnia: 14 Maja, 2006, 10:52:57 »
Ja też mechanikiem nie jestem, a 400 zł za pompę wtrysku to chyba nie najgorzej. Najważniejsze że chodzi. Powodzenia i pozdrawiam serdecznie!

Offline Matam

Padła pompa paliwa (TDi) - Pomocy!!!
« Odpowiedź #14 dnia: 14 Maja, 2006, 14:11:53 »
Na cenę samej pompy nie narzekam. Chodzi o to, jak pisałem wcześniej, że nie wiem czy ona rzeczywiście nastąpiła, anawet jeśli to czy była konieczna. Swoje obawy opisałem wcześniej.
Szkoda już chyba o tym rozpamiętywać, jeżeli tylko będzie wszystko ok. Wydaje mi się, że silnik teraz głośniej klekocze, ale za to chyba autko jest mocniejsze. Czy to mogło by zależeć od pompy wtrysku paliwa?
eat Cordoba 99 r. 1,9 TDi GT 110 KM