TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

dziwne zachowanie tdi

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline And280

  • ****
  • 360
dziwne zachowanie tdi
« dnia: 03 Maja, 2006, 21:03:09 »
Witam mam pewien problem jestem wlascicielem seata toledo tdi (90KM)  problem wyglada nastepujaco: przy jezdzie od 1 do 3 biegu auto zachowuje sie dobrze i przyspiesza odpowiednio, niestety na 4 i na 5 biegu od 3 tys obrotow autko dziwnie sie zachowuje przez 1 sek ciagnie przez nastepna tak jakby brak mocy by za chwileczke znowu ciagnal i to juz do konca znaczy sie do 4 tys obrotow max bo wiecej nie przeciagam a na 5 to tak do 3,5 tys obr. czy moglby mi kots w tym pomoc , wczesniej czytalem podobne tematy ale odpowiedzi byly tylko aby podlaczyc do vaga i temat sie konczyl czy ktos ma moze jakis pomysl oprocz podlaczania pod kompa bo powiem ze nie mam zbytnio takiej mozliwosci, filtr paliwa byl wymieniony i powietrza tez jest to silniczek z 96 roku przejechane 160 tys km.  dzieki za pomoc


Nastepny tolek teraz 1M ASV

Offline rob555

  • *****
  • 578
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.tune-up.pl
dziwne zachowanie tdi
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Maja, 2006, 21:19:23 »
Moze byc przeplywomierz. Niestety diagnozowanie raczej bedzie nieodzowne ( i to diagnoza podczas jazdy a nie w budynku serwisu) bo inaczej to polowa osprzetu moze byc wymieniona i nic...
hybrydowe turbiny, wtryski, chipy na ulice i do sportu
Hamownia podwoziowa inercyjna
Diagnostyka i serwis mechaniczny aut koncernu VAG
www.tune-up.pl - Tuning Gdansk

Offline And280

  • ****
  • 360
dziwne zachowanie tdi
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Maja, 2006, 00:00:04 »
a jesli jest to przeplywomierz to ile on jest w stanie jeszcze podzialac jesli juz tak sie zachowuje czy nalezaloby go od razu wymienic??  wydaje mi sie ze turbina jest w dobrym stanie a moze to cos z czujnikiem od gazu, znajomy mial tak w benzynie ze przerywalo ale to bylo na kazdym biegu wymienil czujnik i pozniej bylo wszystko ok.
Nastepny tolek teraz 1M ASV

Offline rob555

  • *****
  • 578
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.tune-up.pl
dziwne zachowanie tdi
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Maja, 2006, 06:33:05 »
moze byc przeplywka, czujnik polozenia pedalu gazu, zapchany katalizator itd...
wyciagniecie przeplywki jezeli obecnie pokazuje np o 15% mniej niz powinna spowoduje zmulenie wiec taka diagnoza jest ryzykowna.
Trzeba sprawdzic co Vag powie.
hybrydowe turbiny, wtryski, chipy na ulice i do sportu
Hamownia podwoziowa inercyjna
Diagnostyka i serwis mechaniczny aut koncernu VAG
www.tune-up.pl - Tuning Gdansk

Offline And280

  • ****
  • 360
dziwne zachowanie tdi
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Maja, 2006, 10:27:08 »
to znaczy ze jezeli wyciagne przeplywke i nastapi zamulenie to po ponownym podlaczeniu nie wroci do tego jak bylo??  w jakiej cenie jest przeplywomierz nowy i w jakiej cenie jest regeneracja??  czytalem cos ze sie jakis zawor czysci cisnieniem spirytusem czy jakos tak ale nie wiem czy to o ten zawor chodzi??  jeszcze posprawdzam przewody dolotowe bo moze tam tez byc jakas nieszczelnosc jak uwazacie??
Nastepny tolek teraz 1M ASV

dziwne zachowanie tdi
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Maja, 2006, 11:35:44 »
Wroci do tego jak bylo bo przyeciez inaczej chyba nie bylo by sensu kupowac nowej :/. regeneracja to taki glupi polski półsrodek kotry nie wiadomo na ile sie oplaci a na ile nie bo nie wiesz ile i jak taka przeplywka podziala.. a nieszczelnosc w dolocie mozesz posprawdzac tylko nie wiem czy to cos da skoro na nizszych biegach jest ok.

Offline And280

  • ****
  • 360
dziwne zachowanie tdi
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Maja, 2006, 12:18:41 »
jesli ktos wie to w jakich cenach klaruja sie przeplywomierze??  jesli pojade do serwisu to zapewne przeplace i czy moge np kupic przeplywomierz od inego silnika np mocniejszego modelu czy to bedzie mialo wpl;yw na osiagi??? albo  np z roku 2000 a moje toledo jest z 96r??? czy daloby rade zalozyc kupywal juz moze ktos tak??
Nastepny tolek teraz 1M ASV

dziwne zachowanie tdi
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Maja, 2006, 13:26:29 »
a jaki jest najlepszy sposób na sprawdzanie nieszczelności w przewodach dolotowych? Czy odpalenie auta i dodanie gazu i druga osoba spradza ręką koło przewodów czy nie leci powietrze to wystarczająca metoda?

Offline And280

  • ****
  • 360
dziwne zachowanie tdi
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Maja, 2006, 16:46:51 »
jesli bym zakupil sobie kabelek bo widzialem takie na allegro za 90 zl to czy latwo sciagnac program do vaga??  i czy takie kabelki w pelni wystarczaja do zdiagnozowania oraz czy osoba ktora nie miala jeszcze z tym do czynienia bedzie mogla odczytac wskazania i dowiedziec sie co jest nie tak z autkiem??    chcialbym, jeszcze raz sie zapytac w jakiej cenie klaruja sie przeplywomierze do silnikow tdi seata toledo???  i czy moge wstawic od nowszego typu i zarazem mocniejszego??
Nastepny tolek teraz 1M ASV

Offline Spons

  • **
  • 117
dziwne zachowanie tdi
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Maja, 2006, 23:27:01 »
Przeplywki bosha sa na allegro po ok 280zl i najlepiej zalozyc taka jaka ma byc. Co do kabelka to wiekszosc sprzedawcow dolacza program w cenie wraz z instrukcja i opisem kodow bledow.