TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Przepalanie świec żarowych w Toledo 1.9 D

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Przepalanie świec żarowych w Toledo 1.9 D
« dnia: 11 Maja, 2006, 15:32:02 »
Witam, posiadam Seata Toledo '95 rok 1.9 Diesel i pojawił się problem z podgrzewaniem świec żarowych!!! Wymieniłem wszystkie świece na nowe i po około miesiącu (zima) nie mogłem odpalić auta. Po sprawdzeniu wszystkiego okazało się, że wszystki świece są przepalone (aż stopione!!!). Przed kolejną wymianą na nowe sprawdziłem, że podczas pracy silnika cały czas jest podawany prąd do świec, co powoduje przepalanie!!!
Elektryk kazał mi wymienić przekaźnik podgrzewania świec, lecz to nie pomogło!!!
Nadal świece są grzane przez cały czas....... Teraz niestety mam założony wyłącznik i kątrolkę na przewodzie zasilajęcym świece, dzięki czemu widzę kiedy włączę podgrzewanie (przy zapalaniu).
Samochód nigdy nie był po wypadku, stan jego jest idealny, lecz nie wiem w jaki sposób usónąć tą usterkę!!!
Słyszałem, że podobno może to być wina rozrusznika lub stacyjki, lecz w to że rozrusznik ma na to wpływ nie chce mi się wierzyć, a stacyjka chyba jest dobra (chyba, ale 100% pewności nie mam).
Jeżeli ktoś orientuje się co może byc przyczyną tego, to proszę o pomoc..........



Offline Spons

  • **
  • 117
Przepalanie świec żarowych w Toledo 1.9 D
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Maja, 2006, 00:10:48 »
Proponuje zapytac na www.diagtronic.pl

Przepalanie świec żarowych w Toledo 1.9 D
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Maja, 2006, 15:19:22 »
Napewno to jest dobry link??? U mnie nie działa!!!

Offline Spons

  • **
  • 117
Przepalanie świec żarowych w Toledo 1.9 D
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Maja, 2006, 16:27:56 »
Link jest dobry, u mnie tez nie dziala(nie wiem czemu tak jest) ale wchodze przez baner na www.seat-racing.pl/forum ;)