TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Używane TDI

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Używane TDI
« dnia: 16 Maja, 2006, 22:36:13 »
Witam!! Planuje zakup Audi A4 1.9TDI (130) quattro z 2003 r i chodza mi po głowie rózne myśli co można zrobić żeby się nie nadziać na minę. Czy ktoś z was może mi doradzić co powinienem sprawdzić przed zakupem autka. Zgóry pisze żę autko było "ponoć leeko szczelone", napewno zajade nim do ASO ale czy to wszystko co powinienem zrobić i czy oni są mi wstanie wszystko wykryć. I czy oprócz ASO udać się też np na hamownie żęby sprawdzić czu praca turbiny i silnika jest prawidłowa?
Prosze podajcie mi jakieś rady bo tyle wysuchuje na teman min żę już powoli mni to zniechęca.



Offline rob555

  • *****
  • 578
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.tune-up.pl
Używane TDI
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Maja, 2006, 00:31:02 »
ASO za duzo Ci nie powie chyba ze pracuja tam madrzy fachowcy a o ciezko o takich w aso ;)
Na pewno zabawa grubosciomierzem i sprawdzenie kwitow. Pozniej przejazdzka z Vag na kolachach no i ktos kto to odczyta.
hybrydowe turbiny, wtryski, chipy na ulice i do sportu
Hamownia podwoziowa inercyjna
Diagnostyka i serwis mechaniczny aut koncernu VAG
www.tune-up.pl - Tuning Gdansk

Offline promax

  • *****
  • 555
Używane TDI
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Maja, 2006, 07:11:17 »
Cze,mam A4 TDI 130 z 2003
Nie wiem co to za auto o którym mówisz ale nie wierzyłbym w małego dzwona,małe dzwony to rzadkość pozatym w Audi jest spoooro drobnych detali z przodu i trudno je "odtworzyć" tak by wszystko grało.Sprawdz przebieg czy nie ubyło mu kilkadziesiąt tysiaczków,w grupie Vag przebieg zapisuje się w trzech miejscach ,licznik immo i sterownik,w liczniku cofniesz a w resznie już nie
Pozatym raczej zatrudnij kogoś kto się na TDI naprawde zna a nie pechowca z ASO,zapewne nie można genarelizować ale chłopaki z Aso to najlepiej olej wymieniają,pozdro
Choć przez chwile bądz patriotą MediaMarkt zostaw idiotom!

Używane TDI
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Maja, 2006, 12:04:32 »
W ASO mozna sprawdzic tez przebieg na zasadzie sprawdzenia kiedy i przy jakim przebiegu byl ostatni przeglad w ASO. ASO ma dostep do wspólnej bazy i moze to sprwdzić ale nie zawsze chce. Wczoraj brat o malo nie kupil Bory ktora miala na liczniku i wg spreparowanej ksiazki serwisowej 80 tys km a po sprawdzeniu w bazie ASO okazalo sie ze ostatni przeglad miala przy 245 tys km !!!

Offline dssn

  • *****
  • 559
    • http://www.terpior.prv.pl
Używane TDI
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Maja, 2006, 08:12:23 »
tylko jak na hamownie to wybierz sie gdzie maja hamownie dla napedow na 4 kola :)
O

Używane TDI
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Maja, 2006, 00:16:59 »
grubosciomierz i Vag będzie ale czy to wystarczy? I czy na kompie wyjdzie mi czy ten samochód ma wszystkie air bag sprawne bo to jest chyba podstawa skoro fura była lekko puknięta. Co do twoje odpowiedzi promax to masz racje ja też nie słyszałem o furach lekko pukniętych zwłaszcza że koleś pisze że kupił ją w Niemczech do jazdy po Anglii a teraz stoi w komisie w olsztymie :). No ale cóz szukam już miesiąc i nie mogę znaleśc fury która jest kupiona w Polsce i ma pierwszego właściciela i jest to wersja S-line i quattro, jak mi ktoś taką znajdzie do 80000 nie sprowadzaną to stawiam mu flache. Poprostu chyba czeka mnie wyjazd do niemiec ale tego też się obawiam bo się nie znam na tyle dobrze żeby uznać żę auto jest ok.