TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Skrzynia biegow Seat toledo Tdi 110KM. 180.000 przebiegu

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline And280

  • ****
  • 360
Skrzynia biegow Seat toledo Tdi 110KM. 180.000 przebiegu
« dnia: 17 Maja, 2006, 21:28:07 »
Mam pewna sprawe, pojawil sie u mnie problem z wbiciem 1-go biegu nie jest to zawsze ale zdaza sie w miare czesto . wyglada to tak ze zatrzymuje sie na swiatlach i czasem nie  moge wbic pierwszego biegu, musze wbic na 2 lub na 3 i 1 bieg wejdzie czasem trzeba jeszcze wysprzeglic, reszta biegow chodzi w miare ok, zamierzam wymienic olej w skrzyni w tym tygodniu czy mogloby to w czyms pomoc?? jaki olej ?? i czy moze bedzie to cos gorszego ze skrzynia:(( jak uwazacie dzieki za porade i pomoc pozdrawiam.


Nastepny tolek teraz 1M ASV

Skrzynia biegow Seat toledo Tdi 110KM. 180.000 przebiegu
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Maja, 2006, 22:27:56 »
może synchronizator pada...albo co gorsza sprzęgło. Mysle że olej nie ma z tym wiele wspólnego.

Offline And280

  • ****
  • 360
Skrzynia biegow Seat toledo Tdi 110KM. 180.000 przebiegu
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Maja, 2006, 23:19:30 »
Co do sprzegla to wydaje mi sie ze jest w porzadku bo nie slizga sie tak mi sie przynajmniej wydaje, i reszta biegow wchodzi dobrze, a synchronizator jest bardzo mozliwy ale problem z wbiciem 1-go biegu nie wystepuje tez zawsze wlasnie i zgrzytow tez nie ma, a z czasem jak wbijam jedynke to wchodzi tak jakby na 2 razy a to wlasnie jest chyba wina zurzytego synchronizatora tak mi sie zdaje, tylko nie wiem zbytnio jaka jest cena synchronizatora?? nie wiem moze jest zle ustawiona dzwignia czy cos w tym stylu moze regulacja by cos zmienila?? tez czytalem cos o jakis lozyskach w skrzyni ponoc drogich czy to by moglo tez byc??
Nastepny tolek teraz 1M ASV

Skrzynia biegow Seat toledo Tdi 110KM. 180.000 przebiegu
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Maja, 2006, 00:25:48 »
Najpredzej masz walniety synchronizator