TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Propozycja testu dla głów rodzin.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Propozycja testu dla głów rodzin.
« dnia: 18 Maja, 2006, 08:40:20 »
Zdaję sobie sprawę, że jest to strona w dużej mierze poświęcona fanom silników diesla, ale ukierunkowanym na bardziej "sportowe emocje". Osobiście jestem posiadaczem VW Sharana z silnikiem 1.9 tdi, ale o mocy tylko 90 KM. Mimo wszystko chciałbym zaproponować test porównawczy, mający na celu wykazanie, która z modyfikacji silnika (box, chip, zmiana oprogramowania fabrycznego, zmiana elementów silnika np. wtryski, turbo itp) miałaby najkorzystniejszy wpływ na dynamikę i ekonomikę jazdy ciężkim przecież samochodem jakim jest Sharan. Wiem że jeden taki samochód, ale w nowszej budzie, brał lub bierze udział w wyścigach na 1/4 mili. Niestety względy finansowe nie pozwalają mi na pochwalenie się jakąkolwiek modyfikacją silnika, a szkoda, bo mocy pod pedałem trochę brakuje. Uważam jednak, że nie ma lepszego samochodu dla rodziny z dwójką małych dzieci na pokładzie jeśli chodzi o komfort, przestrzeń i pakowność. Pozdrawiam wszystkich ZIÓŁAS.
P.S. Moglibyście porównać konkurencyjne vany np. Sharan, Espace, Evasion, albo vany tej samej rodziny: VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra lub Citroen Evasion, Peugeot 807, Fiat Ullyses. Czytam prasę motoryzacyjną od dawna i nie spotkałem się do tej pory z podobnym testem (zwłaszcza samochodów używanych)



Odp: Propozycja testu dla głów rodzin.
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Maja, 2007, 14:41:27 »
Jak najbardziej popieram, dlaczego nie przetestować aut rodzinnych, np. Vanów. Wiem, że może tuning takich aut nie koniecznie ma sens dla każdego, ale kto powiedział, że tatusiowie muszą się wlec z dzieciakami na wakacje... ;D

Odp: Propozycja testu dla głów rodzin.
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Lipca, 2007, 06:36:43 »
Popieram
Sam mam Caravelle T5 2.5 aktualnie z 140 na 180km, i chcialbym zobaczyc jakies porownanie silnikow paramtrow przed i po udoskonaleniu fabryki, a z tego co wiem ze i sa maniacy ktozy poddaja modyfikacja samochody typowo dostawcze jak sprinter od brabusa. Jestem ciekaw jak to sie ma do ekspoatacji powyzej 200 300 tys. Musze zauwazyc ze silniki te z natury sa bardziej wysilone waga opory toczenia itp. wiec jak to sie ma do trwalosci silnikow???

Offline KDX

  • ****
  • 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • było: TOLEDO AFN, PASSAT AFN, jest: SUPERB AWX
Odp: Propozycja testu dla głów rodzin.
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Lipca, 2007, 21:35:32 »
MI też podoba się pomysł. Ostatnio miałem okazję pojeździć podkręconym Sprinterem (313 CDI - ponoć na 160 koników) i było bardziej niż fajnie.... Może sobie coś takiego na gwiazdkę sprawić ;)

Pozdrawiam!
K.

Offline kazelotus

  • *
  • 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Trust me, you can dance" - vodka
Odp: Propozycja testu dla głów rodzin.
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Października, 2014, 21:30:58 »
Właśnie kupiłem fiata freemonta 2.0 140KM. Jadę do Vtechunia na modyfikację, postaram się wrzucić wyniki i opiszę co i jak

Odp: Propozycja testu dla głów rodzin.
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Października, 2014, 13:00:31 »
Ale Freemont? Przecież to ma słowo remont w nazwie.  8)

Offline kazelotus

  • *
  • 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Trust me, you can dance" - vodka
Odp: Propozycja testu dla głów rodzin.
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Października, 2014, 18:26:02 »
No coś w tym jest właśnie się remontuje i czeka na części :-) Ale auto bardzo przyjemne ! No i nie grupa VW, która sypie się jak reprezentacja Niemiecka na narodowym :-)

Offline bartekST

  • *****
  • 36
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Propozycja testu dla głów rodzin.
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Października, 2014, 20:36:16 »
Z przyjemnością zobaczę co Vtech tam wymodzi,  czekam na kreski z hamowni  :)

Offline Jaca1979

  • *****
  • 29
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Propozycja testu dla głów rodzin.
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Października, 2014, 00:04:45 »
Przy  sprawnym mtj w tej pojemności uzyskanie  przyrostu  rzędu 35 Ps z umiarkowanym dynkiem przy cisnieciu do deski nie  powinno być problemem. 
Myślę,  że Kreski  będą  ładne jak silniczek  utrzymany  :)
Tel. 509963063
Regeneracja Turbosprezarek,  chiptuning, DPF serwis, Hamownia