TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

zapach przepalonego oleju

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline And280

  • ****
  • 360
zapach przepalonego oleju
« dnia: 26 Maja, 2006, 18:47:09 »
mam pewna sprawe jak pojezdze samochodzikiem troszke szybciej to po zatrzymaniu sie czuc olejem przepalonym ( na mysli mam silnikowy) turbawka jest nowa tak mi sie przynajmniej wydaje bo sa nowe weze oraz obudowa jeszcze sie swieci, czy jest taka mopzliwosc ze po wyzionieciu ducha przez poprzednia turbine olej dodstal sie do katalizatora czy gdzies tam w wydech i dopala go caly czas teraz ?? na poczatku bylo widac olej na koncowkach wydechu i jak byla gdzies nieszczelnosc to pod spodem tez bylo widac jak troszke popryskalo nim. i tak sie zastanawiam czy to jest to ze dopalam zaly czas czy moze turbawka konczy sie , tylko ze ona jezdzi calkiem dobrze wedlug mnie i jak jej mocno nie aktuje to nie czuc olejem i zdaje mi sie ze coraz slabiej go czuc. autkiem najezdzilem od zakupu 1500km. samochodzik toledo 110kM z 98 roku. ma najezdzone 182 tys km teraz


Nastepny tolek teraz 1M ASV

Offline rob555

  • *****
  • 578
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.tune-up.pl
zapach przepalonego oleju
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Maja, 2006, 21:25:32 »
Moze puszczac olej przy smarowaniu turbiny. Tam od gory jest taka nakretka kontrujaca i czesto tam jak sie nie dokreci mocno to puszcza krople ktore na goraca turbine spadaja i smierdzi....
Zalecam jednak wyczucie przy dokrecaniu bo mozna urwac....ehh tak glupio to wymyslili...
hybrydowe turbiny, wtryski, chipy na ulice i do sportu
Hamownia podwoziowa inercyjna
Diagnostyka i serwis mechaniczny aut koncernu VAG
www.tune-up.pl - Tuning Gdansk

Offline And280

  • ****
  • 360
zapach przepalonego oleju
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Maja, 2006, 21:43:01 »
a to jest moze ten przewod wygiety o 90 stopni metalowy jak by do wtryskow szedl ?? taki kolo tego ciegna?? tylko ze pod maska nic nie czuc wlasnie tylko z tylu bo gdzie by to kapalo jak by bylo zle dokrecone?? na obudowe zewnetrzna turbiny czy jakos w srodku w nieodpowiednie miejsce??  dodam ze czuc smrodek jak pojezdzi tak kolo 140-160 bo jak mniej to nie czuc oleju.
Nastepny tolek teraz 1M ASV

Offline rob555

  • *****
  • 578
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.tune-up.pl
zapach przepalonego oleju
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Maja, 2006, 08:26:13 »
Tak to jest ten przewód. On przy turbinie ma koncowke w ksztalcie lejka i ja sie dociska sruba 17 taka wysoka ktora to wkreca sie na kontre wkrecona w turbine od gory :) jest to dolot oleju. Czesto po wymianie turbiny klientowi za kilkanascie km zaczyna sie tam pocenie i trzeba dokrecic cwierc obrotu. Znam to bo przerabialem wiele razy.
To o czym mowie znadziesz na turbinie pomiedzy czescia zimna goraca
Moze byc jeszcze inna sprawa....dolot nie szczelny i przy wiekszym obciazeniu zaczyna pluc olejem w okolice wydechu. Czesto sie syfi przy EGR wiec tam tez zajzyj.
hybrydowe turbiny, wtryski, chipy na ulice i do sportu
Hamownia podwoziowa inercyjna
Diagnostyka i serwis mechaniczny aut koncernu VAG
www.tune-up.pl - Tuning Gdansk

Offline And280

  • ****
  • 360
zapach przepalonego oleju
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Maja, 2006, 13:55:08 »
ok dzieki sprobuje go dokrecic z wyczuciem, a pod obudowe ta plastikowa zajrze tez bo po zakupie oczyscilem tam wszystko ale na kopulce tej od walka rozrzadu byla taka czarna smola bo olejem to tego nazwac juz nie mozna bylo mi sie wydawalo ze to moze od tego jak nalewali olej i chclapali po wszystkim czy cos, ale moze to od EGR bylo bo to jest ten zawor taki srebrny mi sie wydaje nad kopulka jest i idzie do niego tez gumowy przewod czy zle moze cos mowie?? ponoc powinien ob wygladac jak n75 tylko ze z czarna glowka ale jak tu na schemacie widzialem gdzies to zaznaczony jest EGR w tym miejscu co ja mam taki grzybek plaski to mi sie wydaje ze to to.
Nastepny tolek teraz 1M ASV

Offline And280

  • ****
  • 360
zapach przepalonego oleju
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Maja, 2006, 19:25:44 »
mial ktos moze albo ma takie przypadki??
Nastepny tolek teraz 1M ASV

Offline And280

  • ****
  • 360
zapach przepalonego oleju
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Maja, 2006, 21:51:23 »
czy jest to moze oznaka zuzytego silnika cyz cos w tym rodzaju??
Nastepny tolek teraz 1M ASV

Offline And280

  • ****
  • 360
zapach przepalonego oleju
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Czerwca, 2006, 19:37:26 »
jak uwazacie mogloby to byc wina uszczelniaczy zaworowych moze?? jaki koszt naprawy tego?? i czy mozna z tym jezdzic?? nalali mi w serwisie max oleju a moze nawet troszke ponad maxa i nie mialem jak upuscic troszke oleju. czy jak odlje czy przestanie smierdziec?? mial ktos taki przypadek?? czy trzeba juz niestety wymieniac uszczelniacze na zaworach??
Nastepny tolek teraz 1M ASV