TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Wibracje w mondeo tdci.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Wibracje w mondeo tdci.
« dnia: 30 Maja, 2006, 19:03:42 »
Witam wszystkich.  
Jeżdżę  mondeo jak w temacie tdci 130 , 63000 km i mam taki problem: po porannym rozruchu auto przez chwilę pracuje równiutko jednak po 20-30 sek zaczyna nim wstrząsać . Wraz ze wzrostem temperatury silnika zaczyna to zanikać ,ale i tak troczę czuć .Byłem na serwisie , wtryski nie leją nie ma błędów w kompie , nie dymi nie traci mocy.Z tego co sam zauważylem po otwarciu maski to trzeci wtrysk dzwoni jakby sprężynka lub cos takiego .
Proszę o pomoc , może ktoś coś takiego przerabiał .Z góry dziękuję za komentarze.



Offline Medyk

  • *****
  • 107
  • Płeć: Mężczyzna
    • WSZYSTKO O DIESLACH - TDI.PL
Wibracje w mondeo tdci.
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Maja, 2006, 22:18:18 »
a system wtryskowy masz delphi czy bosch? z ktorego roku auto?
SEMPER IN ALTUM

Wibracje w mondeo tdci.
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Maja, 2006, 22:59:48 »
Rok 2004 , wtryski i pompa delphi , pompa wymieniona na gwarancji bo ciekła i jakieś dwa miesiące temu też ciekła ale cos tam dokręcili w serwisie i już  nie cieknie ufff.Tankuję tylko na jednej stacji BP ,BP Ultimate . Dziś dolałem jakiejś mikstury do paliwa i silnik jakby ciszej chodzi !?!? przecież to miało być super paliwo. Ciekawe jaki bedzie efekt .

Wibracje w mondeo tdci.
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Maja, 2006, 16:31:13 »
Nie chciałbym Cię martwić, ale mam kolegę z takim mondeo, z tego samego roku. Jak narazie wymienił dwa wtryskiwacze (na pewno wiesz ile kosztuje jeden  :?), komplet sprzegła, dwumasowe koło zamachowe, czujnik położenia wałka rozrządu i masę awarii z dolotem i turbo. A ma zrobione 90tys. W serwisie powiedzieli mu, że to najbardziej awaryjny diesel forda i dlatego wypuścili 2.2 TDCi, żeby ratować sobie opinie.
On miał podobne objawy do Twoich, później nagle w trakcie jazdy zapaliła mu się kontrolka świec żarowych i samochód jechał na 5-ce z gazem w podłodze max. 70km/h. Okazało się, że wtryskiwacz do wymiany.

Offline Krzysztof

  • *
  • 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • DIGITECH hamownia chiptuning autoelektronika K-ce
    • DIGITECH hamownia tuning chiptuning filtry FAP/DPF Autoelektronika Katowice
Wibracje w mondeo tdci.
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Maja, 2006, 22:58:22 »
Potwierdzam [jajko] wtryskiwacze wytrzymują na naszym paliwie 80-100tyś km. Nie będziesz w tym przypadku odosobniony. Miałem już kilku klientów którzy mieli wymieniane wtryski jeszcze na gwarancji.
[size=17]DigiTech[/size][/b] PROMOCJA na chiptuning ZOBACZ
www.chiptuning.katowice.pl
DIAGNOSTYKA, CHIPTUNING, HAMOWNIA OBCIĄŻENIOWA

Wibracje w mondeo tdci.
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Czerwca, 2006, 00:25:28 »
Właśnie gwarancja skończyła mi się 28 kwietnia... Czy to faktycznie jest wina paliwa czy może fordowskich wtryskiwaczy?Czy mam na przyszłość stosować jakieś dodatki do paliwa ..... czy  sprzedać tego grata?
Może ktoś zna jakiś dobry warsztat w okol. B.-Białej?

Offline Medyk

  • *****
  • 107
  • Płeć: Mężczyzna
    • WSZYSTKO O DIESLACH - TDI.PL
Wibracje w mondeo tdci.
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Czerwca, 2006, 08:01:49 »
Potwierdzam... ford moich rodziców ma już wymionione 6 wtryskiwaczy... Za pierwszym razem jeszcze na gwarancji udało się całą szyne wymienić... a z "nowej" już padły kolejne dwa...

A tak wogóle jakby ktoś mimo tego chciał takiego forda to akurat chcą go sprzedać
SEMPER IN ALTUM

Offline dssn

  • *****
  • 559
    • http://www.terpior.prv.pl
Wibracje w mondeo tdci.
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Czerwca, 2006, 15:03:23 »
hehe :) po takiej reklamie biore w ciemno :P
O

Wibracje w mondeo tdci.
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Czerwca, 2006, 15:25:29 »
Cytat: "gt_2005"
Czy to faktycznie jest wina paliwa czy może fordowskich wtryskiwaczy?Czy mam na przyszłość stosować jakieś dodatki do paliwa ..... czy  sprzedać tego grata?

Z tego co mówili w serwisie to paliwo ma niewiele wspólnego z tym, po prostu ford się nie postarał specjalnie.
A co do sprzedaży to obawiam się, że będzie ciężko, bo opinia już jakiś czas temu poszła w Polskę.

Wibracje w mondeo tdci.
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Czerwca, 2006, 22:20:56 »
Cytat: "gt_2005"

Może ktoś zna jakiś dobry warsztat w okol. B.-Białej?


http://www.compsport.pl/

Offline promax

  • *****
  • 555
Wibracje w mondeo tdci.
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Czerwca, 2006, 09:00:34 »
NO to moi staruszkowie też mają MOndeło TDCI do sprzedania-2003 rok full opcja
Właśnie wymienili wstryski ,czi
Pozatym zaprzyjaźniony mechanik z ASO FOrda kibel TDCi usprawiedliwił następująco -powodem jest element pompy który się łuszczy i rozpiepsza wtryski.Na zachodzie podobno go wymieniali a w polsze sprawe olali i na paliwo zwalili,i w sumie był dość rozemocjonowany kiedy to mówił
Choć przez chwile bądz patriotą MediaMarkt zostaw idiotom!