TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

CZY TO POMPA?

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

CZY TO POMPA?
« dnia: 30 Maja, 2006, 13:55:29 »
Witam. Od jakiegoś czasu mam problem z uruchomieniem silnika. Najgorzej jest z rana (potrafi sie gieldac 15 minut zanim odpali) Na rozgrzenym jest lepiej i pali po ok 5 sekundach. Dodam ze kiedyś palił na dotyk. Problem wsytopił od razu tzn. nie mialem nigdy problemów z uruchomieniem az tu nagle wyjeżdzam sobie z domu zatrzymuje sie na stacji paliwowej i "dupa" musialem go krecić dłurzszy czas (nie tankowałem na tej stacji). Byłem w jakimś warsztacie i pogłaczałem go pod kompa i nic nie pokazało. Gościu mi powiedział ze prawdopodobnie to pompa paliwowa i mówił ze to wina złej jakości paliwa - od razu zaoferował mi drugą "w pełni sprawna" za 1200zł.
Co sądzicie o tych objawach czy gosciu miał racje? Jesli tak to ile moze kosztować regeneracja takiej pompy?

golf III 1.9 TDI 90 KM
210000tys. km
silnk (nie wiem o co chodzi z tymi oznaczeniami) 1Z lub Z1


A i mam jeszcze takie pytanko o co chodzi z tymi oznaczeniami na tej pompie u mnie jest CHYBA 110 i jeszcze jakas literka a ta co gosciu mi oferował ma 109 i cos. Czym to sie rózni?
Za pomoc z góry dziekuje.



Offline rob555

  • *****
  • 578
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.tune-up.pl
CZY TO POMPA?
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Maja, 2006, 14:29:32 »
To moze byc pompa. Ale najpierw bym jeszcze sprawdzil filtr paliwa, oraz ustawienie kata wtrysku
Jezeli obie rzeczy beda ok to niestety ale czeka Cie wymiana lub regeneracja pompki
hybrydowe turbiny, wtryski, chipy na ulice i do sportu
Hamownia podwoziowa inercyjna
Diagnostyka i serwis mechaniczny aut koncernu VAG
www.tune-up.pl - Tuning Gdansk

CZY TO POMPA?
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Czerwca, 2006, 11:35:02 »
Chyba sie wszystko wyjaśniło. Poszła mi rolka na pasku rozrządu i głowica do roboty:( Być moze juz wczesniej sie cos przestawiło. Zrobie głowice i rożrząd i sie zobaczy coz ta pompa. Mam nadzieje ze bedzie wszystko w porzadku z nią bo i tak juz sporo do tego dołożyłem