TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Wymienilem wtryski na ASV

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Px2

Wymienilem wtryski na ASV
« dnia: 10 Czerwca, 2006, 12:57:02 »
Jak w temacie, ale po kolei...
Silnik AHU, szykuje sie do programu, a ze program i tak trzeba byloby zmieniac po zmianie wtryskow to najpierw kombinowalem z wtryskami. Swojego czasu kumpel ze "szrotu" przyniosl mi wtryski i pompe mowiac ze to od passka 110KM, popatrzylem na wtryski, otworzylem maske i popatrzylem na swoje i .. takie same, wiec jak sie okazalo to nie 110;) ale... zalozymy i zobaczymy jak idzie.
Zalozylismy i ... wyraznie gorzej, auto malozwawo dochodzi o 120 na 4, wiec powrot do moich (podpowiedz: na moich nr VW odpowiada wtryskom AHU).
W koncu doczekalem sie przyplywu gotowki i zakupilem na allegro nowe od ASV (jak ladnie na nie mowili - zlota seria). Wczoraj przyszly, wiec z drzeniem rak polecialem do ibizy i wymieniam. Wymienilem, rozcharatalem reke o srube trzymajaca ladna plastikowa oslone silnika ale szczesliwy odpalam. Pokrecil kilka razy zanim wtryski sie napelnily i pali. Wiec czas na test drive i tutaj.... zonk.
Nie widze specjalnej roznicy. No moze ciut ale nic co od razu czuc (na 4 zwawo do 130, na moich zwawo szedl to 120). Wiec teraz mam dylemat: o sooo choziiiii?
Przypomnialo mi sie ze nie podpialem spowrotem listwy "zarowek", ale auto bylo cieplutkie wiec nie wiem czy to moglo miec taki wplyw. Dzisiaj zdejme jeszcze raz oslone i podepne. Zobaczymy.
Czy powinienem czuc wyrazna roznice po wymianie wtryskow?
Dzieki za podzielenie sie doswiadczeniami.



Offline rob555

  • *****
  • 578
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.tune-up.pl
Wymienilem wtryski na ASV
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Czerwca, 2006, 14:24:23 »
Nie poczujesz takiego kopa bez korekty programu. Roznice beda minimalne ledwo odczuwalne.
pozdrawiam
hybrydowe turbiny, wtryski, chipy na ulice i do sportu
Hamownia podwoziowa inercyjna
Diagnostyka i serwis mechaniczny aut koncernu VAG
www.tune-up.pl - Tuning Gdansk

To bardzo dziwne
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Czerwca, 2006, 15:10:09 »
u mnie w 1Z zamiana ori wtrysków na ASV dała sporego kopa i realny wzrost v-max do 195 km/h, czas do 100 na pewno spadł i to wyraźnie sam Ali był zdziwiony jak to 1Z zapinało na wtryskach od ASV, tylko że u mnie lekko skorygował dawkę zamiast wartości 128 ustawiliśmy 126 albo 127 nie pamiętam pokombinuj lekko z vagiem może poczujesz różnicę, wiadomo że nie jest to przyrost jak na sofcie ale z 90 na pewno przybyło coś pod ok. 105-108 kucy czyli całe 15-18 a to już czuć !!

Re: Wymienilem wtryski na ASV
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Czerwca, 2006, 19:23:05 »
Cytat: "rob555"
Nie poczujesz takiego kopa bez korekty programu. Roznice beda minimalne ledwo odczuwalne.
pozdrawiam


U mnie w ALH zmieniłem na te od ASV ze złotą kropką. Różnica wyraźna, autko zdecydowanie żwawsze, lepiej na pedał reaguje i na pewno nie jest to sugestia. Ma wyraźnie więcej niutków a i kucyków pewnie też ale ile..... Pali troszkę więcej ale to już jak sądzę wina stylu jazdy, na tych wtryskach  trudno oprzeć się chęci dynamicznej jazdy. Dawka na 126 ustawiona.
olf IV TDI ALH

Offline rob555

  • *****
  • 578
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.tune-up.pl
Re: Wymienilem wtryski na ASV
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Czerwca, 2006, 22:23:39 »
No wlasnie zalezy jak dawka jest ustawiona....zawsze mozna stuknac w nastawnik :)
hybrydowe turbiny, wtryski, chipy na ulice i do sportu
Hamownia podwoziowa inercyjna
Diagnostyka i serwis mechaniczny aut koncernu VAG
www.tune-up.pl - Tuning Gdansk

Offline Px2

Re: Wymienilem wtryski na ASV
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Czerwca, 2006, 11:18:07 »
Panowie bylem w trasie prawie 1000km (wałbrzych-warszawa i spowrotem) i niestety... zadnej roznicy Idzie tak samo a czasami bardziej nerwowo (niezdecydowanie), mam tez wrazenie, ze pozniej reaguje na gaz. Zastanawiam sie czy ktos np. nie wymienil koncowek wtrysku i tak na prawde koncowki byly juz od ASV i dlatego nie widze roznicy (numer VW oryginalnych wtryskow oczywiscie pasuje, ale on jest na gornej czesci wtryskiwacza). Postaram sie sprawdzic jest jak jest ustawiona dawka, tylko prosze o pomoc. Mam VAG-COM, bede mial za godzine interfejs i gdzie tego szukac? Nie chcialbym czegos zepsuc ;)