TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Megane 1.5 dci 82 gdzie najlepiej zmienic soft ?

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline promax

  • *****
  • 555
Megane 1.5 dci 82 gdzie najlepiej zmienic soft ?
« Odpowiedź #15 dnia: 13 Czerwca, 2006, 08:02:16 »
kończe,koleś jest niemożliwie tępy i naiwny,bawcie się sami,dla mnie szkoda kasy,a w sumie to jego auto,niech się sparzy będzie wiedział co bredził,pozdro
Choć przez chwile bądz patriotą MediaMarkt zostaw idiotom!

Megane 1.5 dci 82 gdzie najlepiej zmienic soft ?
« Odpowiedź #16 dnia: 13 Czerwca, 2006, 08:29:21 »
Promax - prosiłeś o namiary na ludzi z allegro.

Podałem Ci je.

Mieliśmy mieć kupę śmiechu jak ich zagniesz.

I co ?  I nic .

No to może to nie ja jestem taki tępy.

Pozdro

Offline dssn

  • *****
  • 559
    • http://www.terpior.prv.pl
Megane 1.5 dci 82 gdzie najlepiej zmienic soft ?
« Odpowiedź #17 dnia: 13 Czerwca, 2006, 10:56:47 »
odnoszac sie do 1 postu dalej uwazam ze lesli masz gwarancje to po poscie, jesli nie zalezy ci na gwarancji to nie wiem czy chcialbys ryzykowac zepsocie auta tylko dlatego ze zaoszczedzisz 1000 zl (bo ryzyko jest) ? jak tak to z ciebie niezly hazardzista, bo moze byc tak ze ci podpasuje program z allegro i bedzie ok ale co jesli tak nie bedzie? podjalbys takie ryzyko? za 1000 zl ?
a na miejscu, w firmie zajmujacej sie tuningiem, nie wgrywajacej gotowych programow i sprawdzonej, jednak to ryzyko jest o wiele mniejsze wg mnie.

Pozdrawiam
O

Offline promax

  • *****
  • 555
Megane 1.5 dci 82 gdzie najlepiej zmienic soft ?
« Odpowiedź #18 dnia: 13 Czerwca, 2006, 12:52:55 »
wszedłem sobie na stronki allegro
Cóż,stary,kupa śmiechu jest już na samym wstępie więc po co mam pytać kolesia czy wie co robi
Cytuje
       powiększyć moc silnika od 10- 40 procentu jak i momentu obrotowego do 15-35  procent,

     -  zwiększenie  przyspieszenia,  ożywienia i elastyczność silnika

    -  zmniejsz zużycie paliwa co najmniej o 1l na 100km
     -  zachowanie ograniczenia czystości spalin według ogólnie przyjętych norm  
   -  zachowując normalne okresy serwisowe samochodu

Tuning przez milenium,zajefajnie,kup sobie takie milenium na allegro,i będziesz takim samym tjunerem-bo chyba taki tekst byś podołał wyskrobać
I do tego golf 105-tka którego dało się wyciągnąć na 160 KM,wiem że one dobrze się kręcą ale ...
...doceń ten wynik,to fachowa robota
Może nie jesteś taki tępy jak sądze ale jeśli Ty wierzysz w to co piszą Ci pajace to juz naprawde mozna tu mówić o dalekoposuniętej GŁUPOCIE!!Nawiasem mówiąc po co pytasz skoro lepiej wiesz,kupa ludzi tłumaczy Ci jak to wygląda a Ty dalej swoje
Choć przez chwile bądz patriotą MediaMarkt zostaw idiotom!

Megane 1.5 dci 82 gdzie najlepiej zmienic soft ?
« Odpowiedź #19 dnia: 13 Czerwca, 2006, 15:49:22 »
Dssn

Dzięki za wyrażenie swojego zdania - też uważam, że nie ma co ryzykować jeśli się nie jest pewnym. W dużej mierze podzielam Twoje zdanie co do gwarancji. Dzięki.

Promax ;

Widzisz jak się postarasz to zaczynasz coś konkretnego pisać. Jest jednak jeden problem - obśmiewasz to co koleś napisał - natomiast na większości stron firm tuningowych tych udających profesjonalizm i tych co go raczej nie udają PRZECZYTASZ TO SAMO !!!  Czy jest w obśmiewanej przez Ciebie informacji coś niezgodnego z prawdą, czego nie można uzyskać poprzez zmianę softu (no może z wyjątkiem spalania – ale wszyscy tak piszą).

Czy jak zadzwonisz do znanej firmy tuningowej i powiesz że chcesz mieć 160 km z 105 a żywotność silnika to dla Ciebie nie problem to Ci powiedzą że nie zrobią tego ???

Jak dotychczas jedynym Twoim argumentem jest to, że o tych firmach nikt nie słyszał bo dopiero zaczynają, a i że oferują swoje usługi na allegro  – ale nie świadczy to  o tym, że nic nie potrafią i że zrobią coś gorzej.


Reasumując pomimo tego, że na pewno część z Was uważa mnie za ignoranta i głupka coś jednak z tej dyskusji wynika – a po pierwsze jak to rob555 napisał – że czary mary z hamownią są w dużej mierze raczej dla klienta (a tego jako potencjalny klient nie wiedziałem)  bo tuner się obejdzie bez niej i że znane firmy też potrafią wgrywać soft pod sterownik nie przykładając się specjalnie do tego.  (czyli płaci się więcej tylko dlatego że firma jest znana).

Pozdro

Offline dssn

  • *****
  • 559
    • http://www.terpior.prv.pl
Megane 1.5 dci 82 gdzie najlepiej zmienic soft ?
« Odpowiedź #20 dnia: 13 Czerwca, 2006, 16:51:47 »
zawsze tak bylo i bedzie, w kazdej branzy :) placi sie za firme im bardziej znana tym drozsza i tyle :) ale skoro jest tak znana to znaczy ze jakosc uslug nie moze byc zerowa, co do nowych firm, coz rynek je pomiesci, tylko powolutku i spokojnie, wylansuja sie i bedzie ok :)

pany tak do wszytskich apeluje, nie ma sie co ekscytowac na zapas, po co tyle emocji w tych postach, spokojnie :)
luuuzik :P szkoda nerwow :)
pozdrawiam
O

Offline promax

  • *****
  • 555
Megane 1.5 dci 82 gdzie najlepiej zmienic soft ?
« Odpowiedź #21 dnia: 13 Czerwca, 2006, 17:26:04 »
Ciągle wszystko rozumiesz na swój sposób,i niech tak zostanie
Pozatym chciałbym widzieć ten piękny dym przy tych 160 KM,
Jakoś koledzy tjunerzy sprawiali wrażenie chwalenia się że to dzięki ich rozwiązaniom,doświadczeniu i wiedzy tak jest,a nie określali tego osiągnięcia jako exstremalnego modu dla tego silnika.Dla mnie to ciągle banda pawianów która pod średnio skleconym tekstem kusi naiwniaków niską ceną ,taki mod nie kosztuje więcej niż jakieś 100-200 zł
Pozatym poszukaj na allegro urzadzenia zwanego millenium,kolesie się tym posługują,pewnie kiedyś będzie nowsza wersja tego urzadzenia o nazwie Millenium PRo z przyciskami + 10KM +20 Km + 30 KM itd,
Reasumując,tylko niewielka część może Cie nie uważać za ignoranta i głupka
Choć przez chwile bądz patriotą MediaMarkt zostaw idiotom!

Megane 1.5 dci 82 gdzie najlepiej zmienic soft ?
« Odpowiedź #22 dnia: 13 Czerwca, 2006, 18:02:32 »
Promax

Ja o chlebie Ty o niebie.

Życzę abyś kiedyś posiadł (nie tak trudną sztukę) czytania ze zrozumieniem tego co ktoś do Ciebie pisze i dyskutowania w oparciu o argumenty a nie o błędne poczucie swojej mądrości i wiedzy.

Cóż, zacytuje  - ktoś kiedyś na pytanie co sądzi na temat Lecha Wałęsy powiedział - "Lech Wałęsa jaki jest każdy widzi”

Offline rob555

  • *****
  • 578
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.tune-up.pl
Megane 1.5 dci 82 gdzie najlepiej zmienic soft ?
« Odpowiedź #23 dnia: 13 Czerwca, 2006, 19:09:37 »
Podsumowywujac ja bym na Twoim miejscu jechal do Wawy. Tam masz pare dobrych firm (patrz wyzej) jest w czym wybierac.
Jak dobrze zagadasz to moze za paliwo cene odejma. Plusy:
-soft zrobiony z glowa (no chyba ze bedziesz chcial inaczej)
- moment nie zniszczy Ci sprzegla (tez mozna to ustawic)
- turbina nie pojdzie wydechem a jednoczescnie kopcenie bedzie zmniejszone ile sie da
- w kazdej chwili bedziesz mogl po serie przyjechac (jak bedzie np kwestia przegladu)
Minusy sa takie jak kazdy widzi :)
Co do ASO i Allegro to po co experymentowac z niewiadomymi? Przeciez ta gwarancja aso to kit. Zaden virus nie homologowany przez Renault polska nie da Ci pewnosci ze jak cos piardut w silniku ze beda chceli to naprawic. To raczej cicha umowa i przyzwolenie z ASO. Ty bierzesz naszego softa a my tu przymykamy oczko....
Allegro- moze tam i bystre chlopaki siedza ale te txt co pisza sa sprzeczne ze soba. Bo i 200KM mozna wycisnac z 90KM ale to wymaga zmian mechanicznych .... a 160KM samym programem hehe to batory z tyl taki jak z ikarusa.
Gdzies widzialem tez wykres ktory byl dumnie wklejony...nie pamientam jakie auto ale moment max byl chyba przy 1900obr...pozdrawiam sprzeglo
hybrydowe turbiny, wtryski, chipy na ulice i do sportu
Hamownia podwoziowa inercyjna
Diagnostyka i serwis mechaniczny aut koncernu VAG
www.tune-up.pl - Tuning Gdansk

Megane 1.5 dci 82 gdzie najlepiej zmienic soft ?
« Odpowiedź #24 dnia: 13 Czerwca, 2006, 19:37:16 »
Dzięki rob555 za konkrety.

Allegro raczej na pewno sobie odpuszcze bo istotnie nie mają żadnej renomy ani nie słyszałem o nikim co u nich robił.

Myślę sobie że najlepiej byłoby rzeczywiście jechać do Wawy – daleko nie mam, ale z drugiej strony ASO mam na miejscu i w razie co to mi naprawią to i tamto albo przeedytuja. Jak sie wezmie na fakturke to az takiej strasznej roznicz nie ma.

Kupiłem u nich 3 nowe samochody w ciągu ostatnich 2 lat i raczej nie ma możliwości, że będą robili jakieś problemy jak coś się wysra.

Jedyne co mnie nurtuje to czy mogą  zrobić dużo gorzej niż firmy z Wawy. I czy będzie to dla mnie bardzo odczuwalne.


Pozdro

Offline promax

  • *****
  • 555
Megane 1.5 dci 82 gdzie najlepiej zmienic soft ?
« Odpowiedź #25 dnia: 13 Czerwca, 2006, 23:22:25 »
Nie chce być złośliwy ale Ty czasem potrafisz napisać coś jak na Ciebie mądrze
A z tym Batorym to pewnie jezła jazda za takim Golfem by była,kraina mgieł i tym podobnych ,tylko że śmierci,pozdro
Choć przez chwile bądz patriotą MediaMarkt zostaw idiotom!

co do tej faktura i wyniku sorki
« Odpowiedź #26 dnia: 14 Czerwca, 2006, 01:53:19 »
ale widocznie nie byłeś problemowym klientem dla nich ja znam to z innej strony... W jaszpolu nawet oleju ani klocków bym nie wymienił, znam kilku kolegów z mojej szkoły i polibudy, którzy odeszli na swoje a z tych co zostali może jeden się zna na rzeczy, rób soft w katowicach u Aliego albo u Marka na alejach albo w vtechu ale nie w jaszpolu!!! jak chcesz to podjedź do zgierza do ctc tuning tam masz gości którzy odeszli z jaszpolu sporo ci wyjaśnią w temacie tego serwisu :? .

Offline promax

  • *****
  • 555
co do tej faktura i wyniku sorki
« Odpowiedź #27 dnia: 14 Czerwca, 2006, 08:31:35 »
Zgadzam się z Zenonem,u Aliego dowiesz się wszystkiego o swoim samochodzie a może i więce
Jeszcze raz powtarzam -WARTO DOPŁACIĆ TE PARE ZŁOTYCH
Choć przez chwile bądz patriotą MediaMarkt zostaw idiotom!