TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Jakie kombi w tdi do 11-12tys?

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jakie kombi w tdi do 11-12tys?
« dnia: 16 Czerwca, 2006, 14:29:21 »
witam
mam zamiar kupic wlasnie jakies mocne i oszczedne kombi w tdi i rozmyslam miedzy audi b4 90km a passatem b4 90km lub 110km - wolal bym ten mocniejszy afn ale ciezko dostac w dobrym stanie, chociaz znalazlem jednego  '95 za 12tys. i mam pytanie czy jest spora roznica miedzy tymi silniakmi 90 i 110? bo wolalbym tez mocniejszy ale bardzo malo aut jest z tym silnikiem... znalazlem tez chyba ciekawego (?) passata b3 '92 z swapem z jakiegos seata nowego 1.9 tdi 110km na pompie (nie wiem czy ahf czy asv bo nie napisal) za troche ponad 9 tys i sie zastanawiam czy go nie wziasc bo autko wyglada niezle i do tego silnik nowoczesniejszy jeszcze od afn'a tylko musze zadzwonic do niego bo nie napisal o nim duzo, a jestem ciekaw kto to robil i co jeszcze zmienil (albo co powinien)... co o tym myslicie? z gory dzieki za porady :P



Jak masz mozliwość
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Czerwca, 2006, 20:38:55 »
to 110 AFN do 90 tki 1Z jest bez porównania lepsza ale czy cena będzie ta sama ??

Jakie kombi w tdi do 11-12tys?
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Czerwca, 2006, 13:37:05 »
zazwyczaj jest bardzo podobna bo ciezko znalesc i porownac auta w takim samym stanie tylko z innymi silnikami... bo moge kupic b4 1z za 13tys i b4 afn za 11,5tys... problem tylko w tym ze malo jest tych 110km wersji ale postaram sie cos znalesc :P szkoda ze audi 80 nei bylo z tym silnikiem popularne (praktycznie ich nie ma)

Dylemat zakupu.
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Czerwca, 2006, 14:14:43 »
Mam paska b4 1,9 TDI z motorem 1Z w kombi, niecałe pół roku lecz poważnych problemów z nim niemam ,prócz przetartego przewodu od intercoolera do kolektroa ssącego co powodowało roztrojenie komputera sterującego.Jest on w doskonałej kondycij bo go sprowadziłem od kobiety z Włoch.A poza tym jest on większy niż Audi,a ''kopa''manieodbiegającego od nowych modeli VW.Rada:oba auta są warte swojej ceny,przemawia za tym solidność zachodnich sąsiadów,więc to kwestia gustu twojej kobiety :wink:

Dylemat zakupu.
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Czerwca, 2006, 14:20:24 »
Cytat: "Rocky"
Mam paska b4 1,9 TDI z motorem 1Z w kombi, niecałe pół roku lecz poważnych problemów z nim niemam ,prócz przetartego przewodu od intercoolera do kolektroa ssącego co powodowało roztrojenie komputera sterującego.Jest on w doskonałej kondycij bo go sprowadziłem od kobiety z Włoch.A poza tym jest on większy niż Audi,a Szukam jakiegoś DOBREGO diagnosty i mechanika najlepiej z wrocka,który wie co to znaczy 1.9TDI!!