TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Czy to przepływomierz ???

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Czy to przepływomierz ???
« dnia: 25 Czerwca, 2006, 10:03:34 »
Witam, jechałem sobie wczoraj w trasie i nagle poczułem ,że moje a3 (przebieg 91 tys.) nagle zaczęło niegomagać, leciało max 120 na godzinę , słabe przyspieszenie, stanąłem na chwilę, wypiąłem przepływomierz i znowu się przejechałem i autko zaczęło się lepiej rozpędzać, choć prędkość maksymalna była podobna. Mam też dziwne wrażenie, że nie było słychać świstu turbiny. Czy to przepływka? Auto kupiłem gdy miało 83 tys.  przebiegu , jeśli to przepływka to jaką najlepiej kupić ,boscha?, czy zamienniki są coś warte???

proszę o rady

pozdrawiam



Offline rob555

  • *****
  • 578
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.tune-up.pl
Czy to przepływomierz ???
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Czerwca, 2006, 12:50:26 »
Jezeli po odpieciu przeplywki jest lepiej to raczej napewno przeplywka. Ale aby sie przekonac podlacz do Vaga.
Do co zamiennikow to znam takie co pare lat jezdza wiec kij wie...koniecznie bierz z gwarancja.
hybrydowe turbiny, wtryski, chipy na ulice i do sportu
Hamownia podwoziowa inercyjna
Diagnostyka i serwis mechaniczny aut koncernu VAG
www.tune-up.pl - Tuning Gdansk

Czy to przepływomierz ???
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Czerwca, 2006, 22:24:17 »
Jednak przepływka jest dobra, niestety komputer pokazał brak doładowania, zostawiłem auto u mechanika i jutro rano będzie robione, czy to może być zawór podciśnienia, na ile gość mnie może skasować, jeśli to będzie to?

Offline And280

  • ****
  • 360
Czy to przepływomierz ???
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Czerwca, 2006, 00:11:57 »
wedlug mnie bylo lepiej dlatego ze samochod nie byl wylaczany z tego co zrozumialem jedynie przeplywke odlaczono podczas pracy samochodu, zaworek n75 koszt okolo 150 zl, a przeladowanie to albo zapieczone kierownice albo ciegno ktore steruje kierownicami jest zasniedziale i sie zacina( dzisiaj zrobili mi w warsztacie tez zbytnio nie wiem co powiedzieli ze musial odkrecic jedna rzcz przesmarowal i autko juz sie nie wpada w tryb awaryjny , niestety nie chcial zdradzic co trzeba dokladniej zrobic ale na pewno cos przy turbawce ) pozdrawiam

zalozenie nowego zaworka to kwestia 10 min tak wiec robocizna nie powinna zbyt duzo wyniesc
Nastepny tolek teraz 1M ASV