TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Filtr stożkowy do diesla

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dekur

Filtr stożkowy do diesla
« dnia: 30 Stycznia, 2005, 21:10:00 »
Zauważyłem że w sklepach internetowych można tanio stosunkowo kupić tzw stożek pasujący do np. mojego furacza. Takie firmowe kosztują 200 pln. Takie tańsze nawet 60.
I tu pytanie proste - ma to sens w dieslu czy tylko do benzyniaków?


40 KB pamięci to wartość wystarczająca do wszystkich zastosowań, teraz i w przyszłości - Bill Gates, 1983

640 KM mocy to wartość wystarczająca do niektórych zastosowań, przez najbliższy kwartał - Bill Dekur, 2004

Offline Nemo

Filtr stożkowy do diesla
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Stycznia, 2005, 19:49:14 »
N-I-E
Nie warto. gooffno to daje :(
Ja już się połakomiłem i nie widzę żadnej różnicy. A jak nie widać różnicy - to po co przepłacać...  :lol:

Wirusa zadaj do sterownika to auto ożyje.  :twisted:
Seans się kończy i zaraz trzeba będzie na ulicę znowu wyjść"

VW Golf III 1.9 TDI Model OMC 90 KM - szukam taniego toonera :)

Filtr stożkowy do diesla
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Lutego, 2005, 00:04:18 »
Wydaje mi się że to nieprawda. Przecież jezeli opory ssania są mniejsze to turbina obraca się wolniej żeby załadować tyle samo więc mniej energii na to trzeba więc motor będzie mocniejszy. Dobrze kombinuję?
 :?

Filtr stożkowy do diesla
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Marca, 2005, 11:14:11 »
czy ktos potrafi odpowiedziec na to pytanie i uzasadnic swoja wypowiedz w konkretny sposob?? bo przeczytalem juz duzo na ten temat i cigale nie wiem jak to jest... a stozek lezy na półce i nie wie czy sie doczeka zalozenia czy wywalenia....

PS. bo głownie to chodzi o to czy stozek moze spowodowac jakies szkody... ( oczywiscie chodzi mi o DOBRZE zaizolowany a nie po prostu zalozony )

Filtr stożkowy do diesla
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Marca, 2005, 15:17:07 »
czy szanowni Autorzy Portalu nie mogliby wytestowac i tego?
Nieważna fura, ważne kto nią jedzie ;) Turbotechnika

Filtr stożkowy do diesla
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Kwietnia, 2005, 21:53:50 »
Polecam tylko markowe stożki!!!
Sprawdziłem. Filtron największy jaki jest zabiera mi 3ps i 15nm (Turbo zaczyna ładować 300 obr później niż na markowym). K&N chociaż mniejszy te same wyniki co bez filtra! Polecam jeżeli to możliwe jak największe filtry - mniej się brudzą.

pozdrawiam
ompSport

www.compsport.pl

Chiptuning & Co
Generalny przedstawiciel Grundler Motorsport

Bielsko-Biała
ul. Cieszyńska 45
(33) 821 31 18

Chinskizwiad

Odp: Filtr stożkowy do diesla
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Czerwca, 2017, 08:21:38 »
Witam .
Jeżeli chodzi o filtry stożkowe do turbodiesela to jest to w dużej mierze zależne od samego auta oraz filtra jaki zakupimy. Nie radze kupować tych z allegro za około 100 zł bo są to filtry uniwersalne czyli nikt ich nie obliczał pod konkretny samochód a potrafią zrobić w silniku srogi bajzel szczególnie w autach z pompowtryskami. A co do mocy to przyrost w granicach 2.5 - 4 % mniej więcej czyli nie odczuwalny:) pozdrawiam .

dcvolka

Odp: Filtr stożkowy do diesla
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Lutego, 2018, 19:06:27 »
Duzego efektu nie da ale zawsze silnik bedzie dosawał wiecej ziemnego powietrza co mu nie zaszkodzi