TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

afn klekot

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

afn klekot
« dnia: 11 Lipca, 2006, 14:26:31 »
Witam wszystkich

proszę o pomocw dość dziwnej sprawie a mianowicie

silnik 1,9TDI 110km AFN wpada po przejechaniu kilku km w dziwny klekot jest to bardzo głośna praca silnika tak jakby pracował traktor, dziwniesze jest to że raz znika raz jest odczuwany za każdym razem, ale nigdy na zimnym silniku dodam jeszcze że po przekroczeniu 2,5tyś obrotów pracuje poprawnie co może być przyczyną wtryski?, olej?, co?sam  :roll: nie wiem proszę o pomoc może ktoś spotkał się z tym tematem

z góry dzięki za pomoc



Offline KDX

  • ****
  • 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • było: TOLEDO AFN, PASSAT AFN, jest: SUPERB AWX
afn klekot
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Lipca, 2006, 21:15:59 »
może napinacz paska rozrządu? (ostatnio dość popularny temat na forum), panewki?

Offline And280

  • ****
  • 360
afn klekot
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Lipca, 2006, 21:28:47 »
a moze pompa wtryskowa zawalona syfem i nalezaloby dac do regeneracji i oczyszczenia,
Nastepny tolek teraz 1M ASV

afn klekot
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Lipca, 2006, 10:44:55 »
pasek napewno nie gdyż był wymieniany i działo się tak samo na starym pasku

a jak zdiagnozować panewki od pomy wtryskowej i jeszcze jedno czyna zimnym silniku penewki nie byłby słyszalne gorzej niż na ciepłym?

proszę o pomoc

Offline And280

  • ****
  • 360
afn klekot
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Lipca, 2006, 11:36:48 »
panewki jak zaczna tluc to juz beda caly czas moze byc jedynie pozniej tylko gorzej, nie mowie ze to na 100 pompa mi oczyscili i calkowicie inaczej autko chodzi i o wiele ciszej, no ale nie dowiemy sie jaki to jest dzwiek u ciebie bo nie ma jak posluchac.  a moze poprostu masz juz wywalone popychacze hydrauliczne tez tak moze byc, stukanie jest synchroniczne i na obrot walu 1 raz czy stuka jak popadnie??
Nastepny tolek teraz 1M ASV

Offline KDX

  • ****
  • 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • było: TOLEDO AFN, PASSAT AFN, jest: SUPERB AWX
afn klekot
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Lipca, 2006, 19:07:56 »
to że pasek Ci wymieniali, nie znaczy że wymieniali napinacze - czasem się tego nie robi, bo jeszcze dobrze wygladaja, a pozniej wyjsc moze takie jajco

afn klekot
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Lipca, 2006, 19:24:59 »
Stukanie Klekot jest synchroniczny wzrasta wraz ilością obrotów aż do 2,5 a potem silnik powyżej tych obrotówznowu pracuje cichutko co do napinaczy mam stare wyciągnięte i przekazanena moje ręce więc napewnosa wymienione. Pozatym klekot raz jest odczuwalny a drugiego dnia nie,usłyszałem także opinie że może to być przestawiający się zapłon ale chyba nie wydaje mi się.

And280 gdybymci puścił na pw jakajest różnica w dzwięku między klekotema normalną pracą silnika to rozpoznał byś  dolegliwość-pozatym ile dałeś za czyszczenie pompy.

Offline And280

  • ****
  • 360
afn klekot
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Lipca, 2006, 19:31:40 »
czyszczenie pompy samo wyniosloby zdaje mi sie max do 200 mi za 700 zl wymienili tuleje w pompie i chyba panewki komplet uszczelniaczy i czyszczenie wraz z regulacja dawki paliwa
Nastepny tolek teraz 1M ASV