TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Opel Astra 1.3 CDTI

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Opel Astra 1.3 CDTI
« dnia: 01 Sierpień, 2006, 22:37:01 »
Hej,

Chcem kupic Opla Astre 1.3 CDTI 90PS.
Czy nie uwazacie ze to moze byc max z tego silinka? 1.3 i 90PS?
Czy da sie to ztuningowac, przegooglalem i widzialem ze w europie robia z tego 108PS... Czy to nie zajedzie tego slinika do konca?
Wogole to ma ktos moze taki motor?

Pozdrawiam,
mecenas

Opel Astra 1.3 CDTI
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Sierpień, 2006, 11:23:25 »
Witam..ja mam taki motor. Jeszcze go nie chipowalem. Silnik cichutki, zaczyna ciagnac dopiero od 2200 obrotow (instrukcja podaje ze max momen obrotowy juz od 1750 - TO NIEPRAWDA). Spalanie po miescie bez klimy 6,5, a z klima 7,5 :). Ogolnie silnik bardzo zwawy ale dopiero  powyzej 2200 szybko przyspiesza (na nizszych obrotach przy obciazonym aucie to mul), chociaz jak wsiada cztery osoby i zaladuje sie bagaznik (mam kombi) - to czuc ze motorek jast maly i musi sie napracowac.
Wczesniej mialem almere 1,5 dci chipowana delikatnie do 96 KM. Czuje roznice ze 1.3 jest slabszy, szczegolnie przy przyspieszaniu powyzej 100 km/h. Mysle ze to kwestia chipu
Pozdrawiam

Opel Astra 1.3 CDTI
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Sierpień, 2006, 20:18:59 »
Może masz przepływkę zawaloną sadzą i dlatego tak słąbo startuje z dołu?
Nieważna fura, ważne kto nią jedzie ;) Turbotechnika

Opel Astra 1.3 CDTI
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Sierpień, 2006, 17:21:28 »
eeee....raczej nie. To nowy samochod..ma dopiero 4500 km przejechane... maly moterek i ciezka buda, musi sie rozkrecic zeby przyspieszal
pozdrawiam

Opel Astra 1.3 CDTI
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Sierpień, 2006, 16:33:11 »
Instrukcja podaje 200 Nm, a w dowodzie mam wpisana wage 1305 kg.
Ogolnie  nie narzekam ale...zawsze moglo by byc lepiej :) Puki nie doladuje samochodu to autko smiga az milo.
A z drugiej strony chyba wiele zalezy od kierowcy. U mnie na osiedlu jeden przedstawiciel handlowy ma identyczna astre jak moja. Kiedys probowalem dotrzymac mu tempo po miescie...ale odpuscilem  :) Facet albo mial caly czas but w podlodze, albo wgranego chipa... :) Faktem jest ze nie zwracal uwagi na dziury w drodze, a mi szkoda bylo zawieszenia. Mam juz swoje latka i coraz czesciej po przekreceniu kluczyka, automatycznie w glowie wlacza mi sie tryb "emeryt mode".. :)
pozdrawiam wszystkich

Offline Piro

• 1 233
  • Vtech, KMH
    • Vtech - chiptuning, powerboxy, hamownie podwoziowe
Opel Astra 1.3 CDTI
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Sierpień, 2006, 21:54:19 »
Pewnie miał wgranego chipa. :D
Ok. 15 KM faktycznie da się z tego zrobić (jest to lepszy setup tego silnika niż np. w fiacie Panda).
...alkohol nie rozwiąże Twoich problemów ! Z drugiej strony - mleko też ich nie rozwiąże :)
www.vtech.pl & Magazyn KMH online ;)
Wstyd, wstyd. Znowu auto na benzynę.

Opel Astra 1.3 CDTI
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Sierpień, 2006, 12:06:49 »
Piro! W takim razie musze sie do was zglosic. Z mojej starej almerki  - robionej u Was bylem bardzo zadowolony (niestety - dostala strzala w bok). Przydaloby sie to 15 PS i 40 Nm wiecej.
Pozdrawiam

Offline Piro

• 1 233
  • Vtech, KMH
    • Vtech - chiptuning, powerboxy, hamownie podwoziowe
Opel Astra 1.3 CDTI
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Sierpień, 2006, 14:26:00 »
Uuuu, Almerka skasowana? :(

To może damy na forum wykresy - zobaczymy co da się uzyskać i jak to jest z tym ciągnięciem od 2200.
...alkohol nie rozwiąże Twoich problemów ! Z drugiej strony - mleko też ich nie rozwiąże :)
www.vtech.pl & Magazyn KMH online ;)
Wstyd, wstyd. Znowu auto na benzynę.

Odp: Opel Astra 1.3 CDTI
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Grudzień, 2006, 20:22:02 »
Witam ponownie.
W pazdzierniku zalozylem boxa, bo podobno na razie nie mozna zmienic programu po kablu... Auto nabralo wigoru...i zaczelo mniej palic!?

Offline Piasek

• 1 480
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Czerwiec, 2009, 11:04:43 »
Postanowiłem odświeżyć temat bo interesuje mnie ten silnik w Astrze III.
Ciekawe czy się ktoś z użytkowników wypowie na ten temat... Jak z trwałością jednostki 1.3 CDTI 90KM 200Nm po przebiegu iluś tam dziesięciu tyś km. Jak to się ogólnie sprawuje... Czy ma jakieś bolączki, jak z awaryjnością... jak ze spalaniem takim realnym i rzeczywistym w polskich warunkach drogowych... Jak koszta serwisowania bo obecnie Opel daje na to 2 lata gwar. bez limitu przebiegu a serwis co 30 tyś km... Napiszcie coś...
Czy może jednak rozważyć opcję Astra II Clasic kombi i silnik 1.7 CDTI 80KM... ??

Offline Piasek

• 1 480
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Czerwiec, 2009, 10:45:32 »
1.3 pije jak smok
...
combo 1.3 cdti od jakichs 2 lat
A Astra III będzie zapewne sporo cięższa od Combo... No ale z kolei skrzynię ma inną - Astra ma 6 biegów do przodu...