TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Prosze o pomoc w doborze oleju

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Prosze o pomoc w doborze oleju
« dnia: 10 Sierpnia, 2006, 01:13:27 »
Witam,
Prosze o pomoc w dobraniu oleju do Seata Leona z silnikiem 1,9TDI 150 KM. Auto jest z 2004 roku i ma przejechane 103tys. jest to moje pierwsze auto z silnikiem diesla wiec mam problem. Do tej pory auto jezdzilo na shell 5W/30VX. Nie wiem czy mam pozostac na tym oleju czy tez zmienic na 10W/ 40 tak jak mi poiwedzial mechanik.

Prosze forumowiczow o pomoc wyrozumialosc poniewaz nie znam sie na tym wogole.

PS czy ten silnik moze spalic od 90 tys tyle oleju ze przy 103tys zaswieca sie lampka kontrolna?



Offline Piro

  • *****
  • 1 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Vtech, Vtechdyno, EVTUN
    • Vtech - chiptuning, powerboxy, hamownie podwoziowe
Prosze o pomoc w doborze oleju
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Sierpnia, 2006, 14:19:45 »
Do silników z pompowtryskiem jest specjalizowany olej (jego normatyw przygotowano w 1999 roku, jest to norma VW 505. 01).
Oleje przeznaczone do silników z pompowtryskiwaczami powinny mieć oznaczenie normy VW 505.01 na opakowaniu.
Przykładowo Castrol TXT 505.01 SAE 5W-40 jest odpowiedni do Twojego silnika.

http://www.castrol.com/castrol/productdetailmin.do?categoryId=9002206&contentId=6006507

Oczywiście możesz użyć olejów dostarczonych przez innych producentów - o ile spełniają ww. normę.
...alkohol nie rozwiąże Twoich problemów ! Z drugiej strony - mleko też ich nie rozwiąże :)
www.vtech.pl &

Offline Piro

  • *****
  • 1 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Vtech, Vtechdyno, EVTUN
    • Vtech - chiptuning, powerboxy, hamownie podwoziowe
Prosze o pomoc w doborze oleju
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Sierpnia, 2006, 21:25:01 »
No dobrze Piotr że to przypomniałeś. Zaapeluję do admina żeby to przykleił.

W tej sytuacji sorki za powielanie odpowiedzi  :oops: - Piotr praktycznie wyczerpał temat i wszystko jest jasne.
...alkohol nie rozwiąże Twoich problemów ! Z drugiej strony - mleko też ich nie rozwiąże :)
www.vtech.pl &

Offline Piro

  • *****
  • 1 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Vtech, Vtechdyno, EVTUN
    • Vtech - chiptuning, powerboxy, hamownie podwoziowe
Prosze o pomoc w doborze oleju
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Sierpnia, 2006, 22:09:01 »
O/T: A w jakiej miejscowosci siedzisz?
...alkohol nie rozwiąże Twoich problemów ! Z drugiej strony - mleko też ich nie rozwiąże :)
www.vtech.pl &

Offline Piro

  • *****
  • 1 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Vtech, Vtechdyno, EVTUN
    • Vtech - chiptuning, powerboxy, hamownie podwoziowe
Prosze o pomoc w doborze oleju
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Sierpnia, 2006, 22:24:01 »
He he, siedzibę Vtech DE mamy w Witten :D
...alkohol nie rozwiąże Twoich problemów ! Z drugiej strony - mleko też ich nie rozwiąże :)
www.vtech.pl &

Prosze o pomoc w doborze oleju
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Sierpnia, 2006, 02:00:13 »
sorki za post ale jak juz napisalem to jest moj pierwszy disiel w zyciu poprzednio mialem citroena  1.8 benzyna i nie mialem zadnego klopotu a w tym (seat) gdzie kolwiek sie udam tam mowia mi co innego.

Ps Czy wszystkie silniki 1,9 TDi sa takie same tzn czy jak bede szukal informacji natemat mojego to czy posty od uzytkownikow np VW mam brac pod uwage??