TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Duże spalanie w Ibizie .

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Duże spalanie w Ibizie .
« dnia: 26 Sierpnia, 2006, 14:11:26 »
Witam!

Kupiłem Seata Ibiza 1.9 TDi (ASZ) rok 2003 z przebiegiem okolo 40kkm.
Jestem przerażony tym że kiedy jadę delikatnie np : 100 km/h V bieg niskie obroty a komp pokazuje spalanie 8 - 9 litrow /100 km
Srednia po miescie przy normalnej jezdzie wyszla mi kolo 8 - 8.5 l/100 km
a na trasie bez bootowania 6.5 - 7 l
wymienilem filtr powietrza który był naprawde brudny ale spalanie spadlo nieznacznie .
Dodam że osiągi raczej ok i nie kopci bardzo .
A może ktoś z krakowa mógłby na to spojrzec
Jak myślicie co może być przyczyną ???
pozdrawiam Michał !



Duże spalanie w Ibizie .
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Sierpnia, 2006, 23:34:50 »
Ale mierzy ci to komp pokładowy czy dotankowujesz i wyliczasz zużycie?
Nieważna fura, ważne kto nią jedzie ;) Turbotechnika

Duże spalanie w Ibizie .
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Sierpnia, 2006, 10:45:33 »
To są dane  z kompa pokładowego ale z obserwacji wskaźnika paliwa widze ze cos jest nie tak wiec komp raczej nie przeklamuje a nawet jesli to niewiele tylko teraz pytanie co moze byc powodem tak duzego spalania ?

Duże spalanie w Ibizie .
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Sierpnia, 2006, 10:41:45 »
Proponuje zrobic maly test.
Tankujesz pod korek, ale tak zeby paliwo stalo w rurze wlewowej po opadnieciu piany. Troche to zajmuje czasu ale masz pewnosc ze zatankowałes do pełna kasujesz mały licznik kilometrów i w droge.
Przejedz tak ok. 500 km (trasa, miasto, cykl mieszany) mozna i i wiecej. I znow na stacje i znow pod korek. Potem wyliczasz spalanie z prostego dzielenia... liczba zatankowanych litrów podzielona przez ilośc przejechanych kilometrów x 100 i masz rzeczywiste spalanie. Zadne tam komputery pokładowe. Dla przykłądu wczoraj mialem taki wynik - 58.22 litra / 1074 km x 100 co daje 5.42 litra na 100 km w cyklu mieszanym co uwazam za wynik bardzo dobry.
Ja w ten sposob cały czas kontroluje spalnie w moim 1Z.
TDI_quattro