TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

1,9 JTD, overboost

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

1,9 JTD, overboost
« dnia: 15 Grudnia, 2006, 23:42:20 »
Witam.
Posiadam Fata Stilo 1.9 JTD 115 KM.  
Mam swego rodzaju problem z nagminą awarią ciśnienia doładowania.  jest to dość dziwne.
Chciałbym w jakiś sposób rozwiązać więc tak.
Przeczyszczę zawór overboost, zaloże do furki i błąd zniknie. Przyspieszenie auto dostaje spore i to w calym zakresie obrotów i żaden błąd się nie pojawia świadczący o przeładowaniu. Mogę jeździć długo energicznie i w 100% wykorzystywac walory turbodoładowania.
Energiczne ruszanie dochodzące do 4000obr/min, wyudawaćby się mogło że turbina pracuje poprawnie. Problem zaczyna się przy większych prędkościach
W okolicach 140 - 150 zapala się bład (okolice 3000obr), samochód słabnie i 3000 obr/m to maks. Bład nadal się świeci i co ciekawe na biegu jałowym, ruszanie z jedynki , dwójka i jeszcze w miare  ciągnie jak należy i wcale nie muli ale na wyższych biegach do 3000ibr/m i koniec. Potem jazda poprawna nie kasuje błedu i tak się bedzie świecił długo. Wyciągne zawór, przeczyszcze i chodzi dobrze, praktycznie cały czas pod warunkiem że nie zblize sie do 140-150km/h.
Juz sam nie wiem czy to turbina czy zawor overboost.



1,9 JTD, overboost
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Grudnia, 2006, 09:53:53 »
Zawór overboost??? Chodzi zapewne o sterowanie turbiną,
Skąd wiesz że problem jest z doładowaniem, byłeś na kompie.
Jak kopci to nieszczelność w dolocie.
Skoro czyszczenie elektrozaworu pomaga to wymień na nowy.

Offline tadik

1,9 JTD, overboost
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Grudnia, 2006, 11:35:31 »
Z innej beczki ... Marcin to TY...

Offline KRiZZ

  • **
  • 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Curoe Sportivo
Odp: 1,9 JTD, overboost
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Grudnia, 2006, 19:51:05 »
Najlepszym rozwiazaniem bedzie kiedy pojedziesz na komputer, kiedy wywali ci ten blad, jezeli to nie zdiagnozuje usterki polecalbym wymiane owego zaworu.

Pozdrawiam