TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

silnik JTD 80 -a - 115 KM

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

silnik JTD 80 -a - 115 KM
« dnia: 03 Października, 2006, 22:23:04 »
Witam wszystkich, jestem pierwszy raz na forum, probowalem znalezc to co mnie interesuje ale niestety, stad moje pytanie:

czym roznia sie silniki fiata JTD 80 i 115 KM montowane w punto i stilo, albo moze prosciej, co trzeba dodac, wymienic z osprzetu zeby silnik punto mial 115 KM (bez chipa)

bardzo mi zalezy na rzetelnej odpowiedzi.

Na razie wiem tyle, ze silnik 80 nie posiada IC i ma inna turbine. Ale to chyba nie wszystko....

pozdrawiam.



Offline BM

Sam silnik chyba niczym...
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Października, 2006, 15:52:09 »
Sam silnik cyba niczym się nie rózni. Tak jak pisałeś różni się osprzętem, inna turbina, brak IC. Mogą byc inne wtryski i pompa i napewno inny soft w sterowniku. Musisz jednak pamiętać że po podniesieniu mocy możesz mieć problem ze sprzegłem, skrzynią i półosiami.
urboklekot Stilo 1.9 JTD

silnik JTD 80 -a - 115 KM
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Października, 2006, 02:56:11 »
dzieki BM.
:?  oh joo...w sumie nie trudno sie domyslic...
sam naped powinien wytrzymac nowe sily, nie chcialbym palnac ale wydaje mi sie ze w HGT jest taka sama skrzynia, tylko glowne jest inne i piatka. ale tam... co z tym osprzetem ? nikt sie nie zna na tych silnikach ? gdzie moge MISTRZA od JTD szukac/znalezc ? pomozcie, jak znacie kogos (kto sie zna :lol:) to dajcie cynk...

DZIEKI

Offline BM

silnik JTD 80 -a - 115 KM
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Października, 2006, 19:25:52 »
Na początek proponuje uzupełnić profil ( skąd jesteś, jakie auto). Dużo więcej informacji znajdziesz na autokaciku Stilo, Punto lub innychn fiatów. Na 100 % w Stilo 115 są inne półosie niż w 80 mnie się udało juz zajeździć taką od 115.
Pozdrawiam.
urboklekot Stilo 1.9 JTD

Odp: silnik JTD 80 -a - 115 KM
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Grudnia, 2006, 10:10:25 »
Mam punto JTD 80 i on ma intercooler. Co do zwiekszania mocy, to samym chipem mozna dojsc do 110KM i 270Nm, ale podobno przy 260Nm juz zaczyna sie slizgac sprzeglo :( Ale moze to byc pojedynczy przypadek, tak mial znajomy :(

Odp: silnik JTD 80 -a - 115 KM
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Stycznia, 2007, 23:34:35 »
witam

ponownie tutaj, bo nie chce zakladac nowego watku:
NA CO TRZEBA ZWROCIC SZCZEGOLNA UWAGE KUPUJAC PUNTO JTD ?
jak sprawdzic stan silnika, turbiny itd...
planuje zakup na dniach a nie znam nikogo kto by mogl mi doradzic podczas zakupu.

dzieki i POZDRO !