TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

chwilowy brak mocy

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline And280

  • ****
  • 360
chwilowy brak mocy
« dnia: 08 Października, 2006, 22:01:17 »
problem wystepuje tylko na 4-tym biegu przy ok 3.500 obr autko tak jakby przez chwilke mialo za malo mocy aby przyspieszyc, wczesniej w tym miejscu zawsze wsytepowal notlauf, ale rozruszalem troszke kierownice i zaslepilem EGR no i teraz nie wywala i po ok 5 sek autko jedzie dalej. w warsztacie cos mi ruszyli tym ciegnem co idzie do wastgeta do kierownic i teraz sie zastanawiam ze moze cos z tym byc nie tak bo wystepuje dolek na wykresie byloby to pewno aldnie widac. czy jesli pokrece w ktoras strone ta sruba to zwieksze dawke powietrza czy cos w turbinie?? autko czasem sobie kopci tak jakby brakowalo powietrza i zle spala.


Nastepny tolek teraz 1M ASV

Offline rob555

  • *****
  • 578
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.tune-up.pl
chwilowy brak mocy
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Października, 2006, 10:24:04 »
Nie masz wasegate tylko kierownice spalin :) bo masz AFN
Moze byc tak ze grucha sie przycina i bedzie to takie chwilowe uczucie oslabienia. Jak kierownice tylko rozruszane ale nie przeczyszczone to tez moga tak wlasnie skokowo pracowac.
No i przeplywka...
Diagnoza ... tak czy siak - Vag
hybrydowe turbiny, wtryski, chipy na ulice i do sportu
Hamownia podwoziowa inercyjna
Diagnostyka i serwis mechaniczny aut koncernu VAG
www.tune-up.pl - Tuning Gdansk

Offline And280

  • ****
  • 360
chwilowy brak mocy
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Października, 2006, 16:47:43 »
no przeplywke bym chyba wykluczyl bo autko nie ma problemow zeby dojsc do 200km/h tylko ze jak sie z kims scigam to tak przy 180 jest sytuacja ze czasem on ma nos z przodu pozniej ja bo mi lepiej pompuje i pozniej znowu oslabia i tak w kolko:) no ale musze na vaga pojechac tylko niestety w okolicy jedynie aso chyba a tym to troszke szkoda za to placic:( a jak bym sobie sprawil kabelek do laptopa to bylby problem z odczytaniem pewnych wartosci?? czy da rade samemu to zrobic??
Nastepny tolek teraz 1M ASV