TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Turbina do diesla (golf II 1.6 D)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Turbina do diesla (golf II 1.6 D)
« dnia: 14 Października, 2006, 18:35:16 »
Witam mam golfa II 1.6 D (20latek - juz dorosły) chciałem do niego zalozyc turbine, ale zetknalem sie z negatywnymi opiniami. Ludzi mi mowia ze jest to silnik wysoko-cisnieniowy i jezeli dolozy sie do tego jeszcze turbine to cisnienie rozsadzi po jakims czasie silnik. Chcialbym sie dowiedziec jakie Wy macie zdanie na ten temat ?



Odp: Turbina do diesla (golf II 1.6 D)
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Września, 2009, 15:20:44 »
Witam
Mam Citroena ZX 1.9 D (1996) chciałbym założyć turbine - przebieg 197 tys. w b. dobrym stanie
Jak myślicie czy taka operacja ma sens? ile by to mogło kosztować mniej więcej

Offline Piasek

  • ******
  • 1 301
Odp: Turbina do diesla (golf II 1.6 D)
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Września, 2009, 09:48:01 »
Żeby można było założyć turbinę do wolnego ssaka trzeba najpierw odprężyć silnik...
Ogólnie rzecz biorąc - gra nie warta świeczki
Za dużo przebudowy i przeróbek (kolektory wydechowe, dolotowe itp)
Taniej wyjedzie kupić cały silnik z turbo (obydwa maja swoje zaturbione odpowiedniki) wraz z całym sterowaniem i przełożyć...
Choć w tak wiekowych samochodach koszt takiego swapa przekroczy z pewnością wartość pojazdu
Zwłaszcza MkII ma w czym wybierać bo oferowane są do sprzedaży kompletnie zrobione silniki legitymujące się mocą po 100KM (z natryskami oleju na denka tłoków, intercooler`em itp) za bardzo rozsądne pieniądze... Jak również są oferowane do sprzedaży autka od miłośników VW - bardzo często wylalane i wypieszczone - rozebrane na części pierwsze, zakonserwowane, zrobione i ponownie złożone z silnikami w bardzo dobrym stanie. Wartość nakładów poniesionych przez właściciela jest często kilkukrotnie wyższa niż cena rynkowa takiego pojazdu - także warto najpierw się za czymś takim rozejrzeć...
W przyp. PSA pozostaje szukanie jednostki 1.9 TD która seryjnie 90KM miała...
Ale realnie rzecz ujmując - taniej wyjdzie kupić cały gotowy samochód

Offline tolek

  • ****
  • 357
  • Płeć: Mężczyzna
  • G3 1,9 AFN virus
Odp: Turbina do diesla (golf II 1.6 D)
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Września, 2009, 13:14:00 »
taniej i lepiej..
zaturbione takie fury miały przeważnie mocniejsze hamulce, często inne, sztywniejsze sprężyny i amortyzatory, mocniejsze przegóby.
Tak że nawet sam przeszczep może sie okazać przydatny tylko przy przyspieszaniu na wprost.
Nie bawisz sie, nie żyjesz.