TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

clio 1.9 dTi nie odpala rano !!

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

clio 1.9 dTi nie odpala rano !!
« dnia: 31 Października, 2006, 13:19:23 »
Witam
Pomocy!! Mam problem z renault clio 1.9 dTi.
Silnik jeżeli jest zimny nie chce odpalić. Trzeba długo pokręcić rozrusznikiem,dopiero po kilku próbach odpala. Z chwilą odpalenia z rury wydobywa się mnóstwo siwego dymu.
Jeżeli silnik uda się uruchomić z samochodem juz nie ma żadnego problemu. Mozna wyłączyć silnik i ponownie nie ma już problemu z odpaleniem.
Na razie samochód był u kilku mechaników,jednak nikt nie był w stanie powiedzieć jaki jest problem. Dodam tylko,że sprawdzane były następujace elementy:
- świece żarowe -sprawdzone-  podobno OK
- akumulator- wymieniony kilka dni temu na nowiutki o duzej mocy rozruchowej
- wymienione przewody paliwowe
- sprawdzona pompa paliwowa
- wymieniony filtr paliwa, filtr powietrza
-sprawdzany na komputerze - podobno zero błędnych wskazań
Podejżewam,że jest jakiś problem z ukladem wtryskowym. Dodam tylko,że silnik nie jest oparty na systemie common rail, jest to zwykły turbodiesel z elektroniczną pompą wtryskową boscha.
Samochod ma nie dużego przebiegu- okolo 90tyś.
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź jakiegoś fachowca.



clio 1.9 dTi nie odpala rano !!
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Października, 2006, 15:43:03 »
Oman kiedys kumpel mial identyczny problem w swoim dizelku. Tez szukal przyczyn w swiecach i innych pierdolach a okazalo sie, ze wlewal ciulowe paliwo. Jak odwodnil filtr paliwa to pol szklanki wody zeszlo.  Przy niskich temperaturach z ON robi sie kisiel a jak jeszcze jest chrzczony to calkiem lipa. Wiekszosc dobrych stacji stosuje tzn paliwo zimowe. Sprawdz ta sprawe u Ciebie.

clio 1.9 dTi nie odpala rano !!
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Października, 2006, 16:13:47 »
SPrawdze i to,ale problem pojawił się juz latem kiedy było ciepło. Jak dlugo samochód stał nawet w nocy latem jak temperatura wynosiła okolo 15 stopni też nie chciał zapalic. Pozdro. Może jeszcze jakieś inne sugestie?

clio 1.9 dTi nie odpala rano !!
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Listopada, 2006, 07:17:34 »
A ustawili prawidłowo kąt wyprzedzenia zapłonu?

clio 1.9 dTi nie odpala rano !!
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Listopada, 2006, 02:31:32 »
Jaki kąt wyprzedzenia zapłonu? W dieslu jest przeciez samozapłon.

Widze,ze nie ma tutaj chyba fachowcow na forum.

Sam doszedlem do pewnych wniosków i obstawiam wyregulowanie kąta początku tłoczenia lub kąta wtrysku. Czy ktoś zgadza się z moją sugestią?
Czy jest na tym forum kompetentna osoba znająca się na diagnostyce silników diesla czy też wiekszość to sami pseldomechanicy znajacy diesla z epoki golfa I lub II?

Marco

clio 1.9 dTi nie odpala rano !!
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Listopada, 2006, 21:54:07 »
Jasne. Ja też stawiałbym na źle ustawiony kąt wtrysku. Ma to duże znaczenie zwłaszcza gdy diesel jest zimny. Jeśli dym jest siwy po porannym uruchomieniu to wszystko na to wskazuje. :wink:  Chociaż ja w Golfie III miałem podobne objawy w chłodne dni, tez zadymiał na biało rano przy odpalaniu i bardzo ciężko palił, ale okazało sie ze spalona była 1 świeca żarowa, po wymianie było ok mimo że miał jeszcze spieprzony nastawnik na pompie wtryskowej (wyprzedzenie lub opóźnienie początku wtrysku) (objawy: szarpanie podczas jazdy w zakresie 1400 - 2000 obr) ale przed i po wymianie tego elementu palił zawsze ok. :lol:
Pozdro!