TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Warsztaty Wrocław

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Warsztaty Wrocław
« dnia: 20 Lutego, 2006, 09:55:55 »
Cześć wszystkim.

Szukam dobrego warsztatu ( ale bez przesady ) na terenie Wrocławia, ktory bez broblemów serwisuje TDI. Konkretniej passat 2003 1.9 tdi ( rozrząd, rozne eksploatacyjne itd )

Dzieki za wszelkie info.

Pozdrawiam



Offline seber27

  • **
  • 114
  • Płeć: Mężczyzna
Warsztaty Wrocław
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Lutego, 2006, 13:10:14 »
witaj do bytomia niemasz daleko dam ci link do gośća co robi tylko TDI naprawde go polecam sam robia tam uniego wszystko a widuje tam ludzu nawet z lubelskiego www.autoelektronika.com.pl
tylko vw

Passat '96 TDI 110KM słaby poszukuję mechanika we Wrocławiu
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Listopada, 2006, 14:08:45 »
Posiadam Passata 110KM rok 1996 niestety mam problem z silnikiem. Ciężko jest zlokalizować co jest nie tak. Auto jeździ w miarę żwawo jednak czuję że to nie jest 110KM (wcześniej posiadałem Toledo TDI 90KM). Turbina chodzi (słychać jak się załącza) auto rozwija prędkości normalne jak TDi (180km/h) jadnak przespieszenie jest kiepskie na bigach 1 i 2 jedzie w miare zrywnie jednak wyższe biegi to juz rozpędza się kiepsko przy tym wszystkim przydymia i spala około 7litrów ON co wydaje mi się za duzo o conajmniej litr. Czasami podczas jazdy auto traci całkowice moc i prawie się nie rozpędza wtedy 130km/h to max. Po odłączeniu przepływomierza auto jeździ odrobinę gorzej ale nie jest to duża różnica. Raz zdarzyło się że auto zaskoczyło i zaczeło jeździć jak 110KM spalanie było w normie przydymiania nie było i silnik chodził jakby ciszej lecz później powróciło do leniwego stanu.
Chodzi mi o uzyskanie lepszego przyspieszenia i zlikwidowanie przydymiania oraz uzyskanie normalnego spalania (z tego co wiem to 6l ON na trasie to max).
Byłem raz u "mechanika" który badał mój samochód na urządzeniu VAG stwierdził że przepływomierz jest ok a turbina jest padnięta. Ale ja słyszę jak turbina chodzi więc raczej to nie to.
Proszę o pomoc ponieważ nie chcę jeździć po mechanikach którzy będą wymieniali wszytko po koleji aż trafią na zepsutą część.
Proszę o porady i ewentualnie wskazanie jakiegos dobrego mechanika we Wrocławiu.

Wiem że mój problem ciężko zlokalizować za pomocą opisu.
Proszę o podpowiedzi do jakiego mechanika się udać we Wrocławiu aby rozwiązał mój problem.

Dziękuję bardzo za zainteresowanie i pomoc wszystkim włączającym sie do dyskusji.
Pozdrawiam
Paweł

Passat
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Listopada, 2006, 09:53:13 »
Najlepszy od tdi i chyba jedyny najlepszy jest na ul Owsianej -