TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

AFN czasem ładuje czasem nie

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

AFN czasem ładuje czasem nie
« Odpowiedź #15 dnia: 06 Grudnia, 2006, 22:57:58 »
to racja. no ale WD 40 w moim przypadku pomogło. w zasadzie moze nie były tak zapieczone? bo teraz góra dó chodzi ok.
jest Passat 1,9 TDI 4 Motion 2005r.

Offline tolek

  • ****
  • 357
  • Płeć: Mężczyzna
  • G3 1,9 AFN virus
AFN czasem ładuje czasem nie
« Odpowiedź #16 dnia: 07 Grudnia, 2006, 09:17:43 »
Zadziałam WD40 zobacze co sie będzie działo potem ewentualnie spróbuje wyciągnąc turbawke. Aspiracje i ambicje mam zeby sam z tym zrobic, bo to TDI to moje love;) i satysfakcija bedzie wieksza :)
DZIEKI... pozdarwiam
Nie bawisz sie, nie żyjesz.

Sztanga w turbinie .....
« Odpowiedź #17 dnia: 09 Grudnia, 2006, 15:16:39 »
Sztanga w turbinie ma chodzić płynnie bez rzadnych przycięć. Na pocztek bym próbował psykac i rozruszać sztange . Znając życie jeśli turbina nie jest mocno zapieczona może pomóc . Jak nie to zostaje czyszczenie gdzie wiadomo że i tak najwazniejszej części nie wyczyściecie a najwyżej mozna to wymoczyć w nafcie . Uwaga !! Przy wyciaganiu turbiny uważajcie na rurke która odpowiada za smarowanie turbiny .
FN TDI 110 kM/1997/Golf III Mach II

Offline And280

  • ****
  • 360
AFN czasem ładuje czasem nie
« Odpowiedź #18 dnia: 09 Grudnia, 2006, 15:41:16 »
jak ruszacie ta sztanga?? bo palcami to troszke ciezko i nie ma jak zlapac macie jakis klucz czy jakis patent na to??
Nastepny tolek teraz 1M ASV

AFN czasem ładuje czasem nie
« Odpowiedź #19 dnia: 09 Grudnia, 2006, 15:47:00 »
no nie, własnie palcami tylko. u mnie na poczatku było ciezko a potem lżej. na pewno nie jest tak że chodzi swobodnie.
jest Passat 1,9 TDI 4 Motion 2005r.

AFN czasem ładuje czasem nie
« Odpowiedź #20 dnia: 09 Grudnia, 2006, 16:13:12 »
Jak cięzko to kluczem , później proponował bym na zapalonym silniku , popsykac i jak sztanga jest podciągana do góry to ściagac wężyk z gruszki aby samoczynnie opadała i tak cały czas az sztanga bedzie swododnie (bez rzadnych przycięć) podnosić sie i opadać . Życze dużo cierpliwości ..... :D
FN TDI 110 kM/1997/Golf III Mach II

Offline tolek

  • ****
  • 357
  • Płeć: Mężczyzna
  • G3 1,9 AFN virus
AFN czasem ładuje czasem nie
« Odpowiedź #21 dnia: 10 Grudnia, 2006, 01:15:45 »
hej. tez robilem to m zapalonym silniku i dociagałem sztange do góry podpinająć wezyk i sciagająć opadała,na zgaszonym silniku ciezko,pierwsze efekty wygladają obiecująco, slychac swist AFNa i ciąg znacznej mocy ale zweryfikuje to robiąc jakies kilometry,jutro lub pojutrze..wtedy sie okaze na ile DW40 i robutki reczne okazą sie wystarczające. ewentulalnie bedzie czeba turbo wyciagnąc. choc wydaje mi sie po 2 kilometrqach jazdy ze narazie sie obejdzie bez tej operacji. Licze ze moj AFNik bedzie chodził teraz jak AFNik a na wiosne planuje wirusik :)
Nie bawisz sie, nie żyjesz.

Offline rob555

  • *****
  • 578
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.tune-up.pl
AFN czasem ładuje czasem nie
« Odpowiedź #22 dnia: 10 Grudnia, 2006, 12:05:28 »
tolek > miejmy nadzieje ze to wystarczy a nie po kilkuset km sprawa wroci do pkt wyjscia. Co do wirusa to dobra rzecz...cieszy oj cieszy
hybrydowe turbiny, wtryski, chipy na ulice i do sportu
Hamownia podwoziowa inercyjna
Diagnostyka i serwis mechaniczny aut koncernu VAG
www.tune-up.pl - Tuning Gdansk

Offline tolek

  • ****
  • 357
  • Płeć: Mężczyzna
  • G3 1,9 AFN virus
AFN czasem ładuje czasem nie
« Odpowiedź #23 dnia: 10 Grudnia, 2006, 13:33:02 »
Dzis troche pojezdzilem i generalnie chodzi super ale zdarzylo mu sie ze dwa razy na te 30 kilometrow ze nie załapał co mnie martwi bo pewnie predzej czy pozniej turbo trzeba bedzie wyciagac i zribic to porządnie. No zobaczymy.
Nie bawisz sie, nie żyjesz.

AFN czasem ładuje czasem nie
« Odpowiedź #24 dnia: 10 Grudnia, 2006, 14:36:12 »
Niestety  Tolek ale chyba masz racje ..... samo rozruszanie sztangi chyba w twoim przypadku to nic nie pomoże .....
FN TDI 110 kM/1997/Golf III Mach II