TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Taka sobie fabia

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Neog

  • *
  • 5
  • Płeć: Mężczyzna
Taka sobie fabia
« dnia: 21 Grudnia, 2006, 19:26:37 »
Jeszcze raz witam wszystkich.
Chciał bym przedstawić wam moją fabię 1,9 tdi.
Zaczęło się niewinne jak zawsze kombinacja z wkładką powietrza, kolejnym krokiem była wymiana zawieszenia na sportowe –springi i amorki firmy Weitec.
Następnie przyszła kolej na hamulce i tu wybrałem nawiercane tarcze Bremo i klocki Ferodo performance.
Zderzak przedni ze skody fabi RS troszke przerobiony na potrzeby intercoolera .
No i wreście przyszła kolej na chip-a.
Program pisałem u przysłowiowego Kowalskiego z miasta Łodzi i wykręcił mi autko na 153KM jakieś 300 Nm ale nie długo tak pojeździłem bo turbina przeładowywała i trzeba było robić poprawki i spadło do około 130KM. :-\
Ile naprawdę to nie wiem bo nie byłem na hamowni. Trochę tak pojeździłem i sami wecie zrobił się mało hhee. Poczytałem poszukałem i przyszła kolej na duże turbo, wtryski, intercooler, wydech oraz dolot. Tak wiec turbo dostałem z golfa tdi 150KM w firmie
TURBO-TEC  wtryski ze audi 130KM również w tej firmie, intercooler robiłem na wymiar w Sośnicowicach koło Gliwic. Podłączenie intercoolera, wydech oraz dolot został zaprojektowany i wykonany przez firmę MG motorsport. No i przyszedł czas na strojenie wie udałem się znów do Łodzi gdzie „Kowalski” zaczął grzebać. Program został napisany, wgrany i polecieliśmy na hamownie wyszło 177KM i 320Nm. Tak sobie jeździłem przekonany że wszystko jest ok i że mam szybkiego diesla – hhheee.  :o

Tak było do dnia 16.12.2006. Właśnie tego dnia dowiedziałem się na hamowni że moje auto tz. pogram w nim przypomina program napisany dla silnika benzynowego czyli z dołu nic tylko fajna góra. Lekko się zdziwiłem i załamałem. Jednak pocieszył mnie Wojtek Herban przedstawiciel V-tech –a na Śląsk, że spróbują mi poprawić ten program. Zostałem umówiony na poniedziałek na 9. Zjawiłem się w pon. w Śląskim oddziale V-tech –a.
No i się zaczęło dowiedziałem się że ten mój program to ogólnie wielka porażka i nie da się go poprawić, łatwiej i prościej będzie napisanie nowego programu. Strojenie mojego auta zajęło kilka godzin ALE efekty były oszałamiające 400Nm i 181KM mało tego auto zaczęło od 2000 jak na porządnego diesla przystało ciągnąć jak odrzutowiec. Ostatecznie jednak program został zmodyfikowany do 380 Nm i 175KM. Krótko mówiąc wciska w fotel na każdym biegu. Chłopaki z V-tech –a zrobili mi super prezent pod choinkę za co jestem im bardzo wdzięczny.
 ;D


Power by diesel

Odp: Taka sobie fabia
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Grudnia, 2006, 14:15:40 »
Noo-oo Super prezent

tylko jedno małe pytanko
tak łącznie za ile ten prezencik/+-... w zaokrągleniu/

Offline Neog

  • *
  • 5
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Taka sobie fabia
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Grudnia, 2006, 16:06:44 »
Tego nie mogę zdradzić ale była to bardzo atrakcyjna cena powiem więcej Mega atrakcyjna. Pozdrawiam.
Power by diesel

Offline dssn

  • *****
  • 559
    • http://www.terpior.prv.pl
Odp: Taka sobie fabia
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Grudnia, 2006, 12:10:14 »
a ile cie kosztowala calosc? zdezak, czip, wtryski turbo itp itd
mozesz zdradzic tak +- ?
O

Offline Neog

  • *
  • 5
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Taka sobie fabia
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Grudnia, 2006, 12:54:20 »
a ile cie kosztowala calosc? zdezak, czip, wtryski turbo itp itd
mozesz zdradzic tak +- ?
Zdezak dostałem za 350 zł z halogenami i kratkami (komplet) - przerobienie i malowanie jakieś 250 zł, chip u "Kowalskiego" 1500zł a w V-tech -u Niestety nie mogę zdradzić ale dużo niższa niż u "Kowalskiego"  wtryski udało mi się dostać po 400zł za sztuk turbo 2000 zł z nówkę intercooler 450 zł wydech 1500 zł podł intercoolera 1200 zł dolot 300 zł. i jeszcze pare drobiazgów jak zawiecho, tarcze hamulcowe, xenony. 
Power by diesel