TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

kontrolka oleju mrugnie raz lub dwa po odpaleniu

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline HOUEK

  • *
  • 19
  • Skoda Octavia Combi 1,9 TDI ALH 2004r
kontrolka oleju mrugnie raz lub dwa po odpaleniu
« dnia: 14 Stycznia, 2007, 20:52:12 »
Witam
Jestem nowym forumowiczem. Nabyłem niedawno Seata Ibiza 1.9 TDI 90KM, silnik AHU.
Ogólnie z autkiem jest wszystko w porzadku, pali na dotyk, ciągnie bardzo dobrze, spala w normie. Po zakupie zmieniłem mu rozrząd i olej. Niepokoi mnie jedna sprawa, a mianowicie na po zapaleniu na zimnym silniku mrugnie raz lub dwa razy kontrolka oleju. Mechanik stwierdził, ze to dopuszczalne i nie mam sie przejmować? Ma rację?
Będę wdzięczny za pomoc.



Offline And280

  • ****
  • 360
Odp: kontrolka oleju mrugnie raz lub dwa po odpaleniu
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Stycznia, 2007, 21:51:33 »
normalna sprawa zanim olej dojdzie wszedzie to chwilke potrwa i jak cisnienie wzrosnie do nominalnego to kontrolka sie wylaczy moze byc nieciekawie jak kontrolka nie zgasnie albo jesli bedzie mrygala kolo 10 sek a ta chwilke to normalka
Nastepny tolek teraz 1M ASV

Offline HOUEK

  • *
  • 19
  • Skoda Octavia Combi 1,9 TDI ALH 2004r
Odp: kontrolka oleju mrugnie raz lub dwa po odpaleniu
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Stycznia, 2007, 22:10:41 »
Wielkie dzięki, bo zacząłem się już bać :o

Offline promax

  • *****
  • 555
Odp: kontrolka oleju mrugnie raz lub dwa po odpaleniu
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Stycznia, 2007, 10:53:30 »
A dla mnie to lekko nienormalne,ile sekund po odpaleniu masz taki objaw?
I czy wcześniej takie zjawisko występowało,być może sprzedający świadomie tuszując niesprawność wlał Ci gęsty olej i wtedy kontrolka nie mignie jednak oznacza to że coś jest nie tak,tak więc być moze to gęstość oleju,może poziom?
Jak dotąd nie zaobserwowałem w żadnym samochodzie żeby kontrolka z oleju migała po odpaleniu silnika,moze pada Ci pompka albo coś w tym rodzaju,w każdym razie smarowanie to bardzo ważna sprawa nie ignorowałbym tego
Choć przez chwile bądz patriotą MediaMarkt zostaw idiotom!

Offline And280

  • ****
  • 360
Odp: kontrolka oleju mrugnie raz lub dwa po odpaleniu
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Stycznia, 2007, 12:20:26 »
a ja w kazdym samochodzie ktorym jezdzilem to zawsze kontrolka mignela po odpaleniu ale jak dotad to max 2 razy czyli po odpaleniu po 3 sek gasnie i wedlug mnie to jest normalne, a napewno zalezy to od oleju i jego poziomu na castrolu mrygala mi 2 razy po odpaleniu a na mobilu od razu gasnie
Nastepny tolek teraz 1M ASV

Offline HOUEK

  • *
  • 19
  • Skoda Octavia Combi 1,9 TDI ALH 2004r
Odp: kontrolka oleju mrugnie raz lub dwa po odpaleniu
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Stycznia, 2007, 13:36:43 »
Kontrolka mruga raz lub dwa dosłownie na ułamek sekundy od razu jak silnikm zapali, gdy jest już rozgrzany i ponownie go odpalam kontrolka nie zapala się. Jak go kupiłem miał mało oleju, ale wycieków nie zaobserwowałem, nie ma też niebieskiego dymu co świadczyłoby, że silnik pali olej. Przebieg to 185 tys i powinien jeszcze pojezdzic bez remontu. Zaobserwwoałem za to spocone olejem miejsce po prawej stronie pod pokrywą zaworów (od tyłu). Nie sądzę, żeby silnik kwalifikował sie do remontu bo ciągnie jak oszlały w całym zakresie obrotów.

Offline promax

  • *****
  • 555
Odp: kontrolka oleju mrugnie raz lub dwa po odpaleniu
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Stycznia, 2007, 15:27:13 »
Takie mruganie to nie mruganie,trzebabyło tak od razu,dokładaj koksu i korzystaj z życia,pozdro
Choć przez chwile bądz patriotą MediaMarkt zostaw idiotom!

Marco

Odp: kontrolka oleju mrugnie raz lub dwa po odpaleniu
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Stycznia, 2007, 17:17:53 »
U mnie w Golfie 3 TDi jest identycznie. Odpalam zimny silnik i kontrolka mignie raz niekiedy 2 razy przez ulamek sekundy. Wlany mam Mobil 10W - 40. Jezdze na nim juz 2 rok i jest ok. Oleju nie bierze. No 300 ml doleje pomiędzy wymianami ale to chyba normalne. Olej zmieniam co 12000 km. tez sie balem z tym mruganiem ze cos nie tak moze byc ale mysle ze to kwestia umieszczenia czujnika cisnienia oleju. Jak znajduje sie zaraz za pompa to kontrolka gasnie od razu. Natomiast w silnikach DTI Opla czujnik jest oddalony i tam swiecenie kontrolki na sekunde czy dwie po uruchomieniu jednostki podobno jest dopuszczalne :)
« Ostatnia zmiana: 16 Stycznia, 2007, 22:01:50 wysłana przez Marco »

Odp: kontrolka oleju mrugnie raz lub dwa po odpaleniu
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Lutego, 2007, 11:02:13 »
Jeżdzę autkiem z TDI AFN 110KM i jest podobnie z mruganiem lampki ciśnienia oleju. Kiedy wyłaczy sie rozgrzany do normalnej temp. silnik a na drugi dzień odpala przy temp. powietrza poniżej 0 st.C to mrugnie czasem i 3 razy i jest to związane z tym ze w silnikach TDI są dwa czujniki ciśnienia oleju, jeden przy filtrze oleju a drugi na głowicy(z prawej strony patrząc od przodu). Lampka zgaśnie gdy z obu czujnikików "dotrze" sygnał do centralki a to musi portwac szczególnie gdy silnik jest zimny a cały olej znajduje się w misce.
POZDRO ;)

Offline KRiZZ

  • **
  • 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Curoe Sportivo
Odp: kontrolka oleju mrugnie raz lub dwa po odpaleniu
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Lutego, 2007, 13:57:28 »
Normalne, mialem wczesniej cordobe z tym samym silnikiem identyczne objawy nie masz sie czego bac jezeli po sekundzie max 2 przestaje mrugac, dzieje sie tak dlatego ze po odpaleniu auta jest male cisnienie oleju, ktore po chwilu sie wyrownuje jak tylko pompa zacznie chodzic.

Pozdrawiam

Odp: kontrolka oleju mrugnie raz lub dwa po odpaleniu
« Odpowiedź #10 dnia: 06 Marca, 2007, 07:46:55 »
Jak jest wszystko 100% ok to kontrolka gasnie przed odpaleniem. Przynajmniej w autach grupy VW od 97 roku tak jest. Miałem przypadek że ktoś kto nazywał się mechanikiem i wymieniał olej, filtry i pasek, żle go ustawił... i głowice szlak trafił. przez to silnik musi odpracować chwilkę i kontrolka dopiero gaśnie (w tym przypadku około 6 sek!silnik  1.7DTI) jeśli nie świeci podczas jazdy to na 99% jest ok. zresztą sam wiesz że wcześniej takiego efektu nie było. Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 06 Marca, 2007, 07:49:47 wysłana przez Kubaaa »
Golf IV TDI 110kM. ;)

Offline KDX

  • ****
  • 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • było: TOLEDO AFN, PASSAT AFN, jest: SUPERB AWX
Odp: kontrolka oleju mrugnie raz lub dwa po odpaleniu
« Odpowiedź #11 dnia: 06 Marca, 2007, 20:44:51 »
U mnie po odpaleniu zwłaszcza na zimno mrugnie raz lub dwa. Nie ma się czym przejmować.

Pozdrawiam!
K.

Odp: kontrolka oleju mrugnie raz lub dwa po odpaleniu
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Marca, 2007, 22:47:50 »
tez mi mrugnie z 3 razy

Odp: kontrolka oleju mrugnie raz lub dwa po odpaleniu
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Października, 2007, 22:39:50 »
Też mi mrugnie 2 razy po odpaleniu (ciepły czy zimny) nie ma różnicy. VW Sharan 1,9 TDI 110 KM.Pozdrawiam