TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Czy shell helix ultra diesel jest dobry do TDI AHH?

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Czy shell helix ultra diesel jest dobry do TDI AHH?
« dnia: 04 Lutego, 2007, 15:50:09 »
Witam

Posiadam VW Passata B5 kombi 99 rocznik z silnikiem AHH 90 KM. Mam go od około pół roku. Zbliża się szybkimi krokami mój drugi przegląd w tym samochodzie po 215 tys km. Na poprzednim przeglądzie przy 200 tys km w serwisie bosha zalali mi go syntetycznym olejem 5W40 Shell Helix Diesel Ultra. Spełnia on normę VW do tego silnika 505.00. Nie wiem jakim olejem zalewał go poprzedni właściciel. I teraz pytanie. Pozostać przy tym samym oleju, czy zastanawiać się nad zmianą na jakiś półsyntetyk? Dodam że teraz mam około 12 tys km od ostatniego przeglądu i spalił mi około 1,5 litra oleju silnikowego. Samochód ma moc, od czasu do czasu jak go depnę puści chmurkę, bez problemu mieszczę się w 5,5 litra ON na 100km, ogólnie bardzo przyjemnie się nim jeździ. Prośba o pomoc dla laika.



Marco

Odp: Czy shell helix ultra diesel jest dobry do TDI AHH?
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Lutego, 2007, 17:12:19 »
Jesli spalil 1,5 litra na 12 tys km to powiedzialbym ze troche za duzo, chyba ze jezdzisz troche ostrzej. Przy 200kkm radzilbym przejsc na polsyntetyk. U mnie bylo podobnie, po zmianie na Mobil 10W 40 spali max 0,5 litra oleju na 10 tys km

Offline KDX

  • ****
  • 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • było: TOLEDO AFN, PASSAT AFN, jest: SUPERB AWX
Odp: Czy shell helix ultra diesel jest dobry do TDI AHH?
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Lutego, 2007, 20:32:19 »
Z tą zmianą oleju, to nie jestem tak do końca pewien. Mi brał mineralny w tempie 1 litr na 1.000,- km. Mechanik wypłukał mi silnik specyfikiem Forte Motor Flush i zalał półsyntetykiem (tak, tak z 15W40 przeszedłem na 10W40) - przejechałem już 11.000 km i silnik nie bierze oleju.
Oczywiście, u Ciebie może być inaczej - dobrze jest skonsultować to z dobrym mechanikiem, który "naocznie, nausznie i dogłębnie" obada autko.
Mój kolega ma Golfa III 110 KM TDI i przy 400.000 km leje pełen syntetyk Mobila.

Pozdrawiam!
K.