TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Jaki tlumik do 1.9 tdi???

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline hct

  • *
  • 39
  • Płeć: Mężczyzna
Jaki tlumik do 1.9 tdi???
« dnia: 05 Lutego, 2007, 01:32:35 »
chcialbym sie poradzic moze ktorys z was zakladal tlumik przelotowy to diesla mam zamiar zakupic na dniach filtr k&n 33-2029, mam jakas tam strumienice luskawa byla do innego auta ale auta juz nie ma wiem moge ja wsadzic do tego auta nie wiem czy cos to da ale mozna zobaczy, przydalby sie jeszcze tlumik przelotowy ale nie wiem jaki model i jakiej firny bedzie dobry ??? chodzi mi o to zeby auto nie chodiilo jak traktor (dresowe bmw) tylko zeby byl cichy w miare a zeby cala ta modufikacja dala jakies rezultaty prosze o opinie na ten temat moze ktos to juz przerobil wczesniej i ma jakies doswiadczenie w tej sprawie a moze wogule nie ruszac tlumika tylko zaprzestac na filtrze i strumienicy ???
dzieki za wszystkie odpowiedzi


Audi B4 1.9 TDI Avant

Offline KRiZZ

  • **
  • 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Curoe Sportivo
Odp: Jaki tlumik do 1.9 tdi???
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Lutego, 2007, 01:44:09 »
Co do filtra to jezeli to stozek to bedziesz mial strasznie glosno, co prawda jak spuszczasz gaz to fajnie "sapie" ale w momencie kiedy jedziesz na biegu bez gazu strasznie wyje :), co do tlumika przelotowego to firma "michael tuning" produkuje tlumiki specjalnie pod tdi`ki, ponoc daja do 8% momentu, osobiscie polecam to firme mialem ich tlumik w bylym autku "hondzia" i chodzil naprawde dobrze (zero buczenia tylko fajne pierdzenie ale to inna historia bo tam byla benzykna na dodatek niezla wiertarka) z reszta lezy u mnie taki gotowy do zmaontowania na wiosne, co do strumienicy to nie polecam wogole tego montowac do ropniaka, tak samo jak wycinanie tlumikow srodkowych (widzialem takie przypaki co do strumienicy to w ekstremalnych przypadkach konczylo sie to nawet wydmuchaniem uszczelki pod glowica) nie dosc ze brzmi to do dupy to jeszcze ogluchniesz :) aha wracajac do tlumika nie spodziewaj sie "rasowego" brzmienia, slyszalem kilka tdi`kow na sportowych tlumikach lekko pomrukuja ale klekot i tak wszystko zaglusza :D, chromowana koncowa fajnie wyglada ale na oszalamiajaca poprawe osiagow to bym nie liczyl. Chcesz miec lepszego kopa proponuje zainwestowac w dobrego wirusa :)

Pozdrawiam KRiZZ

Offline hct

  • *
  • 39
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jaki tlumik do 1.9 tdi???
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Lutego, 2007, 16:38:05 »
dzieki za odpowiedz
chipa juz mam tak ze w to juz nie musze inwestowac (roznica jest bardzo duza) musze tylko kat wtrysku poprawic mo mam delikatnie opuzniony
oki struniemica odpada
co do filtra to nie chodzilo mi o stozek tylko o wkladke k&n 33-2029
a co do tlumika to wlasnie chodzi mi o to zeby nie zmienil dzwieku na jakis basowy tylko zeby bylo tak jak jest tylko zeby ulatwic spalinom wylot z ukladu po zalozeniu filtra
Audi B4 1.9 TDI Avant