TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Pora zmienic auto... 1.9 CDTi 150KM ?

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gajos

  • *
  • 40
  • nikt nie spodziewa sie hiszpanskiej inkwizycji!
Pora zmienic auto... 1.9 CDTi 150KM ?
« dnia: 13 Lutego, 2007, 22:59:39 »
Witam,
Do tej pory ujezdzam ciagle moja Toyotke (btw. niedlugo bede chcial ja sprzedac  ;)) i przyszla pora rozejrzec sie za czyms nowym...
Co prawda wszystkich salonow jeszcze nie odwiedzilem ale dzis bylismy na wszelki wypadek w salonie Opla i ogladalem ta jakze nudna Vectre... Przynajmniej taka  mi sie wydawala do dzis.
Pomine kwestie cen itd., pozostalbym przy samym silniku.
Co powiecie na ta jednostke? +/-?
Ewentualnie jak byscie to odniesli na przyklad do silnika 1,9 JTD 150KM oferowanego w Alfie Romeo 159?
Ech te dylematy i zawsze piekne katalogi... ;-)
Z gory dzieki za (p)odpowiedzi  ;D
--
Pzdr.
gajos


Pzdr.
gajos
                                                      [zmiana pracy = zmiana auta]

Odp: Pora zmienic auto... 1.9 CDTi 150KM ?
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Lutego, 2007, 23:31:14 »
Chodzi Ci o samo porownanie silnikow, czy porownanie 159 z Vectra. Bo z tego co wiem, to silniki sa identyczne.

Offline gajos

  • *
  • 40
  • nikt nie spodziewa sie hiszpanskiej inkwizycji!
Odp: Pora zmienic auto... 1.9 CDTi 150KM ?
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Lutego, 2007, 09:52:13 »
Na pierwszym miejscu chodzi o porownanie silnikow, na drugim o porownanie aut...

Wlasnie znajomy niezbyt pozytywnie wyrazal sie o Oplach i mam nadzieje ze ktos zdementuje podobne wypowiedzi...
--
Pzdr.
gajos
Pzdr.
gajos
                                                      [zmiana pracy = zmiana auta]

Offline Piro

  • *****
  • 1 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Vtech, Vtechdyno, EVTUN
    • Vtech - chiptuning, powerboxy, hamownie podwoziowe
Odp: Pora zmienic auto... 1.9 CDTi 150KM ?
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Lutego, 2007, 23:48:23 »
To ja podejmuję się obrony Opla.

Ople nie są nudne, one są stonowane.
Ople nie mają złych silników. One mają silniki Fiata.
Ople nie są awaryjne. One mają niekiedy zły dzień.  ;D
....

A tak na serio i bez za przeproszeniem podśmiechujek z Opla :

Są to zupełnie udane samochody. Opel raczej buduje auta konserwatywnie i stąd może nie grzeszą one kosmicznym designem i polotem, ale nie trzeszczą, nie gniją, nie psują się w nich różne małe części. Opla pewnie też nikt Ci nie ukradnie.
Silniki rodem z Alfy to jedne z najlepszych Common Raili na rynku. Mają wyśmienite parametry, sprawność i kulturę pracy. Naprawdę są ciche.
Alfa 159 jest sexy, to nie ma wątpliwości. Może trochę mniej komfortowa od Vectry, ale urzeka designem i cuore sportivo. Opel jest przy niej pojazdem użytkowym, nie ma duszy bo mieć jej nie musi. Opel i 159 to pojazdy dla dwóch różnych ludzi. Sam musisz zadecydować, kim jesteś i kupić właściwe auto  ;)
...alkohol nie rozwiąże Twoich problemów ! Z drugiej strony - mleko też ich nie rozwiąże :)
www.vtech.pl &

Odp: Pora zmienic auto... 1.9 CDTi 150KM ?
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Lutego, 2007, 13:01:20 »
Alfa w odroznieniu od Opla nie tylko "wyglada", ale i sie "prowadzi". Niestety na naszych drogach dosc czesto w Alfach (mialem 156 SW) padaja elementy wielowahaczowego zawieszenia. Dopoki auto jest na gwarancji (2 lata) masz to w d..., jednak potem robi sie dosc drogo. Panuje rowniez opinia, ze Alfa to Fiat, a Fiat to zlo. Ja mialem cztery Fiaty (2 x Punto, Bravo, Stilo) i Alfe (156 SW) i nigdy zadne z tych aut mnie zawiodlo. Co wiecej mialem doczynienia z paroma setkami aut (taka praca) francuskich, wloskich, japonskich i niemieckich. Najnizej oceniam wyroby francuskie, choc jest duzy postep (np. nowe Clio, 407, czy 207). Niemieckie auta staja sie coraz bardziej awaryjne i tandetne. Natomiast japonskie (ale tylko te wyprodukowane w japonii) nie dosc ze bezawaryjne to zaczynaja w koncu wygladac (chyba zatrudnili stylistow). Wlosi pracuja nad poprawieniem jakosci i chyba odzyskali wreszcie swoja "linie" samochodow. Gdyby nie znaczna utrata wartosci, to pewno nadal jezdzilbym Alfa, ale poniewaz licze grosiki przerzucilem sie na wyroby japonskie.

Offline Liefie

  • *
  • 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Najważniejsze są Nm :-)
Odp: Pora zmienic auto... 1.9 CDTi 150KM ?
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Maja, 2007, 23:45:35 »
Troche mojej dewagacji na ten temat
Jestem na etapie szukania diesla i właśnie poczatkowo brałem pod uwage Opla vectre 1.9 CDTi lub 3.0 CDTi.
Niby wszystko ładnie pieknie, majac takie auto do uzytku byłem pod wrażeniem do czasu kiedy znajomy nie kupił NOWEJ 1.9 CDTi. Silnik OK, nic do zarzucenia, ale leciały inne rzeczy jak sprzegło, hamulce  :o :o no sorry
Mam nadzieję ze to tylko jedyny przypadek.
Jednak w owej chwili musiałem zmienic koncepcje na korzyśc A4  lub Passata, jednak bardzo chciałbym wrócić i kupic 1.9 CDTi :-)
Szukam dobrego DIESLA

Offline Piro

  • *****
  • 1 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Vtech, Vtechdyno, EVTUN
    • Vtech - chiptuning, powerboxy, hamownie podwoziowe
Odp: Pora zmienic auto... 1.9 CDTi 150KM ?
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Maja, 2007, 00:02:14 »
Moim zdaniem CDTI jest fajne. Tylko jakoś dziwnie drogie.
...alkohol nie rozwiąże Twoich problemów ! Z drugiej strony - mleko też ich nie rozwiąże :)
www.vtech.pl &

Odp: Pora zmienic auto... 1.9 CDTi 150KM ?
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Czerwca, 2007, 17:13:13 »
A`propos "drogie"
Właśnie kupiłem Opla Vectre 1.9 CDTI 150KM KOMBI wersa Elegance + pakiet Acrctive (elektoniczna 2-strewfowa klima, sportowa skórzana kierownica i dżwignia zmiany biegów) + radio MP3 za 90950zł.
To jest ok 20 tys. taniej niż podobny PASSAT. Dokupiłem jeszcze dodatkową gwarancję na 4 lata za 1800zł. Nic lepszego za te pieniądze kupić nie można, OCTAVIA elegance 140KM kosztuje ok. 100tys. a to zupełnie inna klasa. Rabat jest do końca 2-go kwartału 2007r. ale trzeba mieć już dwa auta.
Dodam że katalogowa cena tego samochodu z opcjami to ok. 111 tys. zł.
Wcześniej miałem Octavie kombi TDI 90km od nowości i różnica w prowadzeniu i komforcie jest kolosalna, żona jak nigdy sama chce jeżdzić.

Offline Krzysztof

  • *
  • 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • DIGITECH hamownia chiptuning autoelektronika K-ce
    • DIGITECH hamownia tuning chiptuning filtry FAP/DPF Autoelektronika Katowice
Odp: Pora zmienic auto... 1.9 CDTi 150KM ?
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Września, 2007, 22:38:16 »
... żona jak nigdy sama chce jeżdzić.

radze uważać, może to nie jest tylko za sprawą samochodu ?
 ;)
« Ostatnia zmiana: 09 Września, 2007, 22:40:05 wysłana przez Krzysztof »
[size=17]DigiTech[/size][/b] PROMOCJA na chiptuning ZOBACZ
www.chiptuning.katowice.pl
DIAGNOSTYKA, CHIPTUNING, HAMOWNIA OBCIĄŻENIOWA