TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

siwy dym po odpaleniu

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

siwy dym po odpaleniu
« dnia: 05 Marca, 2007, 12:49:09 »
Witam. Mam focusa 1,8 tddi i na jesieni pojawił się problem. Po odpaleniu pojawia sie chmura siwego dymu. Również od tamtej pory zauważyłem "branie " oleju (po przejechaniu 10 000km około 0,8 litry). Przy rozgrzanym silniku po przegazowniu puszcza czarnego "bąka" i wypluwa troche mazistej czarnej substancji Co może być przyczyną?
Drugie pytanie. Dokładnie nie wiem kiedy był zmieniany filtr paliwa, ale mechanik po odkręceniu powiedział, że wygląda jak nowy i nie opłaca się go zmieniać. Czy "na oko" można to ocenić?
Prosze o porady.



Offline Marco

  • ***
  • 259
  • Golf III TDI 1Z
Odp: siwy dym po odpaleniu
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Kwietnia, 2007, 21:24:39 »
A w ogóle na są kłopoty z odpaleniem czy pali od dotyku? Filtr radziłbym zmienic jesli nie wiesz kiedy był zmieniany.
GOLF III TDI 1Z

Offline And280

  • ****
  • 360
Odp: siwy dym po odpaleniu
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Kwietnia, 2007, 22:12:56 »
wypluwa ci olej to znaczy ze turbawka puszcza juz pomalu i tzreba by bylo zastanowic sie nad nowa lub regeneracja, kiedys wypluje wiecej oleju i staniesz a za toba bedzie bialo i nic nie bedziesz widzial
Nastepny tolek teraz 1M ASV

Odp: siwy dym po odpaleniu
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Kwietnia, 2007, 14:30:20 »
Dzięki za odpowiedzi. Małe problemy były w zimie. Teraz pali bez porblemu. Sączy mi się też olej przez intercooler (za opaskami uciskowymi widać zbierające krople). Czy to właśnie teżobjawy końca turbiny?

Offline And280

  • ****
  • 360
Odp: siwy dym po odpaleniu
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Kwietnia, 2007, 16:08:48 »
tak to juz nieodzowny koniec turbiny wymieniaj czym predzej lub regeneruj ja
Nastepny tolek teraz 1M ASV