TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

wyciek oleju przy zaworze egr (duzy wyciek)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wyciek oleju przy zaworze egr (duzy wyciek)
« dnia: 21 Marca, 2007, 14:47:07 »
witam, mam b. duzy wyciek oleju przy zaworze egr obok sprezarki, na tyle duzy ze leci mi az na blok silnikia i miske skrzyni biegow, bylem u 2 mechow, pierwszy mowi, ze to turbina i trzeba ja zregenerowac, drugi ze to tylko kwestia wymiany uszczelek i akiegos wezyka przy zaworze egr... co mam zrobic? turbo mialo mierzone pare miesiecy temu cisnienie ladowania i jest ono ok. kto ma zatem racje?

ps jak zamontuje turbo od wersji 110 km do mojego 90km, czy poczuje jakis przyrost mocy?



Offline And280

  • ****
  • 360
Odp: wyciek oleju przy zaworze egr (duzy wyciek)
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Marca, 2007, 19:28:01 »
turbo od 110 nie podejdzie bo ma zmienna geometrie, a olej w egr to normalna sprawa , ale raczej egr masz zaslepiony ze leci ci na zewnatrz lub jest calkiem przytkany albo uszczelke pod nim wydmuchalo, bo normalnie olej powinien leciec w dolot
Nastepny tolek teraz 1M ASV

Odp: wyciek oleju przy zaworze egr (duzy wyciek)
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Marca, 2007, 20:36:52 »
wiec tak, woz mam od ok. 2 lat, roktemu zaklejono mi egr, ale juz wtedy bylo duzo oleju tak wiec juz wowczas byl wyciek ale nie wiem czym spowodowany...?

Offline And280

  • ****
  • 360
Odp: wyciek oleju przy zaworze egr (duzy wyciek)
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Marca, 2007, 21:22:40 »
nie ma w tym nic dziwnego olej dostaje sie do egr poprzez odme ktora odprowadza powietrze ze skrzyni korbowej wraz z olejem odepnij odme zrob jakis chwytak i problem z olejem zniknie
Nastepny tolek teraz 1M ASV

Offline tolek

  • ****
  • 357
  • Płeć: Mężczyzna
  • G3 1,9 AFN virus
Odp: wyciek oleju przy zaworze egr (duzy wyciek)
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Marca, 2007, 23:06:16 »
przepraszam ze wchodze w temat, ale jak to jest z tą zmieną geometrią w 110? znaczy czym rozni sie turbina 90 od 110?
Nie bawisz sie, nie żyjesz.

Offline And280

  • ****
  • 360
Odp: wyciek oleju przy zaworze egr (duzy wyciek)
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Marca, 2007, 23:43:24 »
ty masz u siebie zmienna wiec dlaczego interesuje cie 90??:)) a tak serio to turbawki ze zmienna geometria dmuchaja rozne wartosci w roznym zakresie obrotow a bez zmiennej pompuje tyle samo caly czas . jakos tak to jest:)
Nastepny tolek teraz 1M ASV