TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Problem z zapalaniem passata b4 1.9 td

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Problem z zapalaniem passata b4 1.9 td
« dnia: 24 Stycznia, 2007, 16:09:49 »
Witam. Problem jak wyzej. Rano jak wsiadam do mojego paska i probuje go zapalic to zonk. Niby lapie od strzalu ale momentalnie gasnie. I tak z dwa, trzy razy. Za czwartym zaczyna sie dusic jakgdyby nie lapal na wszystkie cylindry, pokrztusi sie chwilke i chodzi pozniej normalnie. Filtr paliwa dobry. Dodam ze co jakis czas pojawia mi sie pecherzyk powietrza w przewodzie idacym z filtra do pompy. Ktos mi jeszcze mowil ze moze rozrzad przeskoczyl. Tylko ze autko jako tako chodzi normalnie i na cieplo odpala bez krzruszenia. Jak mozecie to pomozcie.

Offline Medyk

• 107
    • WSZYSTKO O DIESLACH - TDI.PL
Odp: Problem z zapalaniem passata b4 1.9 td
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Stycznia, 2007, 10:05:25 »
Sprawdzałeś świecie żarowe? U mnie po 220 000 km w zimie byly koszmarne problemy z zapalaniem. Po wymianie wszystko wróciło do normy.
SEMPER IN ALTUM

Offline Blade

« Odpowiedź #2 dnia: 17 Lutego, 2007, 19:58:29 »
W odpowiedzi na problem z rozruchem(w domyśle przy niskiej temp.otoczenia) radze nalać dobrej zimowej ropy do maksa-polecam BP ultimate lub stadtoil supra diesel,a przed zalaniem poczęstować bak dodatkiem do paliwa polecam formułe do diesla z antyżelem,jesli pomoże to będziesz miał problem z głowy i wskazówkę dalszego postępowania,a jesli nie to servis.

« Odpowiedź #3 dnia: 24 Lutego, 2007, 20:13:18 »
obstawiał bym zapowietrzanie układu paliwowego bądź niesprawny zawór zwrotny pompy paliwa 

Offline Piro

• 1 149
  • Vtech, Vtechdyno, EVTUN
    • Vtech - chiptuning, powerboxy, hamownie podwoziowe
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Lutego, 2007, 22:07:58 »
Upewnij się czy wtryskiwacze są dobrze skręcone z przewodami zasilającymi - czy przypadkiem najzwyczajniej w świecie się nie zapowietrza. Objawy na to wskazują.
...alkohol nie rozwiąże Twoich problemów ! Z drugiej strony - mleko też ich nie rozwiąże :)
www.vtech.pl &

« Odpowiedź #5 dnia: 02 Kwietnia, 2007, 15:33:43 »
sprawdz przewód prądowy z akumlatora do rozrusznika czy nie jest w miejscu przykręcenia z rozrusznikiem zardzewiały.Może to powodować słaby prąd podawany na rozrusznik a z kolei słabe kręcenie przy odpalaniu.