TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

OPAŁ DO TDI?

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piro

  • *****
  • 1 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Vtech, Vtechdyno, EVTUN
    • Vtech - chiptuning, powerboxy, hamownie podwoziowe
Odp: OPAŁ DO TDI?
« Odpowiedź #15 dnia: 04 Maja, 2007, 20:12:24 »
Ale ciekaw byłem czy faktycznie próbują łapać czy tylko pobrzękują szabelką  ;D
...alkohol nie rozwiąże Twoich problemów ! Z drugiej strony - mleko też ich nie rozwiąże :)
www.vtech.pl &

Offline dssn

  • *****
  • 559
    • http://www.terpior.prv.pl
Odp: OPAŁ DO TDI?
« Odpowiedź #16 dnia: 04 Maja, 2007, 21:00:51 »
nie no łapią łapią, nawet ITD moze skontrolowac pojazd i sprawdzic na jakim paliwie jezdzisz. W okolicach ukrainy i Balorusi to wyrywkowo dosc czesto sprawdzaja baki :) ale głownie busiarzy i ciezarowek chociaz i osobowki zatrzymija
O

Odp: OPAŁ DO TDI?
« Odpowiedź #17 dnia: 05 Maja, 2007, 14:36:02 »
Ja mijałem raz krokodyli (zielonych) i czepiali się tylko o paliwo - ale busiarzy i co gorzej wyglądające ciężarówki. Takie mieli zatrzymane. Ile za to jest kary ?
Nieważna fura, ważne kto nią jedzie ;) Turbotechnika

Offline KDX

  • ****
  • 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • było: TOLEDO AFN, PASSAT AFN, jest: SUPERB AWX
Odp: OPAŁ DO TDI?
« Odpowiedź #18 dnia: 05 Maja, 2007, 15:27:24 »
Kodeks karny skarbowy (k.k.s.)

Art. 73a. § 1. Kto w użyciu wyrobu akcyzowego zmienia jego przeznaczenie, w szczególności używa oleju opałowego jako oleju napędowego, przez co naraża podatek akcyzowy na uszczuplenie,
podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 2, albo obu tym karom łącznie.
§ 2. Jeżeli kwota narażonego na uszczuplenie podatku akcyzowego jest małej wartości, sprawca czynu zabronionego określonego w § 1
podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych.
§ 3. Jeżeli kwota narażonego na uszczuplenie podatku akcyzowego nie przekracza ustawowego progu, sprawca czynu zabronionego określonego w § 1 (tj. pięć najniższych wynagrodzeń art. 53 k.k.s.) podlega karze grzywny za wykroczenie skarbowe.

o grzywnie (też kks):

Art. 48.  § 1. Kara grzywny może być wymierzona w granicach od jednej dziesiątej do dwudziestokrotnej wysokości minimalnego wynagrodzenia, chyba że kodeks stanowi inaczej.
§ 2. Mandatem karnym można nałożyć karę grzywny w granicach nieprzekraczających podwójnej wysokości minimalnego wynagrodzenia.
§ 3. Wyrokiem nakazowym można wymierzyć karę grzywny w granicach nieprzekraczających dziesięciokrotnej wysokości minimalnego wynagrodzenia.
§ 4. Wymierzając karę grzywny lub nakładając ją mandatem karnym, uwzględnia się także stosunki majątkowe i rodzinne sprawcy oraz jego dochody i możliwości zarobkowe.
§ 5. W razie zatrzymania osoby podejrzanej o popełnienie wykroczenia skarbowego, zgodnie z art. 244-248 Kodeksu postępowania karnego, na poczet orzeczonej kary grzywny sąd zalicza okres rzeczywistego pozbawienia wolności, zaokrąglając do pełnego dnia, przy czym jeden dzień rzeczywistego pozbawienia wolności jest równoważny karze grzywny w wysokości od jednej pięćsetnej do jednej pięćdziesiątej górnej granicy ustawowego zagrożenia karą grzywny.

Minimalne wynagrodzenie to obecnie 936 zł brutto.

Pozdrawiam!
K.

Offline KDX

  • ****
  • 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • było: TOLEDO AFN, PASSAT AFN, jest: SUPERB AWX
Odp: OPAŁ DO TDI?
« Odpowiedź #19 dnia: 05 Maja, 2007, 15:30:54 »
Bardzo ważne - definicja stawki dziennej (oczywiście też k.k.s.)

Art. 23. § 1. Wymierzając karę grzywny, sąd określa liczbę stawek oraz wysokość jednej stawki dziennej; jeżeli kodeks nie stanowi inaczej, najniższa liczba stawek wynosi 10, najwyższa - 720.
§ 2. (27) Wyrokiem nakazowym można wymierzyć karę grzywny w granicach nieprzekraczających wysokości 200 stawek dziennych, chyba że kodeks przewiduje karę łagodniejszą.
§ 3. (28) Ustalając stawkę dzienną, sąd bierze pod uwagę dochody sprawcy, jego warunki osobiste, rodzinne, stosunki majątkowe i możliwości zarobkowe; stawka dzienna nie może być niższa od jednej trzydziestej części minimalnego wynagrodzenia ani też przekraczać jej czterystukrotności.

Offline Moretti

  • ****
  • 390
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: OPAŁ DO TDI?
« Odpowiedź #20 dnia: 05 Maja, 2007, 15:55:05 »
...wniosek wiec jest taki ,ze jak opalu nalejesz do baku to moze sie zrobic graco... ;D

Offline KDX

  • ****
  • 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • było: TOLEDO AFN, PASSAT AFN, jest: SUPERB AWX
Odp: OPAŁ DO TDI?
« Odpowiedź #21 dnia: 05 Maja, 2007, 16:01:50 »
w najgorszym razie na dwa sposoby: silnik + karno-skarbowo ;)

Odp: OPAŁ DO TDI?
« Odpowiedź #22 dnia: 05 Maja, 2007, 20:03:05 »
U mnie w okolicy słyszałem tylko o 2 mandatach za jazde na opaleniznie, nie wiem czy to w osobowce, czy w busie. Jeden to 200 zł, 2- 500zł. 
------ Seat Toledo 1,9 TDI ------
-----------  110 KM  ------------
--------- PoZdRaWiAm  ---------

Offline Piro

  • *****
  • 1 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Vtech, Vtechdyno, EVTUN
    • Vtech - chiptuning, powerboxy, hamownie podwoziowe
Odp: OPAŁ DO TDI?
« Odpowiedź #23 dnia: 05 Maja, 2007, 20:21:44 »
Myślałem że ostrzej tną
...alkohol nie rozwiąże Twoich problemów ! Z drugiej strony - mleko też ich nie rozwiąże :)
www.vtech.pl &

Offline KDX

  • ****
  • 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • było: TOLEDO AFN, PASSAT AFN, jest: SUPERB AWX
Odp: OPAŁ DO TDI?
« Odpowiedź #24 dnia: 05 Maja, 2007, 21:19:42 »
U mnie w okolicy słyszałem tylko o 2 mandatach za jazde na opaleniznie, nie wiem czy to w osobowce, czy w busie. Jeden to 200 zł, 2- 500zł. 

To nie do końca tak.. Grzywny wymierza się się w pewnym sensie "na oko" oceniając sytuację (warunki osobiste, rodzinne, stosunki majątkowe i możliwości zarobkowe) - trudno np. żeby w busie, w zbiorniku, było tyle oleju opałowego żeby nałożyć grzywnę 720 X 936 zł (minimalne wynagrodzenie). Jeżeli zmienią taryfikator, albo wyjdą określone wytyczne właściwego ministra - zmienić może się także wysokość mandatów.

Pzdr!
K.

Odp: OPAŁ DO TDI?
« Odpowiedź #25 dnia: 17 Maja, 2007, 13:20:45 »
Dałem ten temat z ciekawości, nie myślałem że porusze tyle ludu. Kary za paliwo (czerwone) dają, głównie busom i Ciągnikom typu TIR. wyczytałem także że prawdopodobieństwo złapania auta osobowego przez "Zielonych" (bo to oni nagradzają pomysłowych :D) bez oznaczenia ze to diesel wynosi 1:12000. Do czerwonki wystarczy dolać uszlachetniacza- na allegro 25zł (cpn 50) którego litr wystarcza na 1kkm. Dziękuje za liczne odpowiedzi na mój temat :)
Golf IV TDI 110kM. ;)

Offline lemon

Odp: OPAŁ DO TDI?
« Odpowiedź #26 dnia: 21 Maja, 2007, 15:50:29 »
No to jak Kubaaa lejesz ten opal do diesla czy nie? Aha daj znac co pierwsze padlo w silniku wtryski czy pompa, chyba ze masz pompowtryski. Pzdr




PS. Sa ludzie ktorzy za przeproszeniem chca szklem dupe utrzec. Ale to ich wybor:)
Passat 3BG SE AWX Variant
Olej:bedzie Motul Specific 505.01

Passat B5 SE AFN
Olej: był Liqui Moly 10W40 Mos2 jest Motul 6100

Xsara II VTR 1.6 16V
Olej: Motul 8100

Odp: OPAŁ DO TDI?
« Odpowiedź #27 dnia: 25 Maja, 2007, 17:16:48 »
Kodeks karny skarbowy (k.k.s.)

Art. 73a. § 1. Kto w użyciu wyrobu akcyzowego zmienia jego przeznaczenie, w szczególności używa oleju opałowego jako oleju napędowego, przez co naraża podatek akcyzowy na uszczuplenie,
podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 2, albo obu tym karom łącznie.
§ 2. Jeżeli kwota narażonego na uszczuplenie podatku akcyzowego jest małej wartości, sprawca czynu zabronionego określonego w § 1
podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych.
§ 3. Jeżeli kwota narażonego na uszczuplenie podatku akcyzowego nie przekracza ustawowego progu, sprawca czynu zabronionego określonego w § 1 (tj. pięć najniższych wynagrodzeń art. 53 k.k.s.) podlega karze grzywny za wykroczenie skarbowe.

o grzywnie (też kks):

Art. 48.  § 1. Kara grzywny może być wymierzona w granicach od jednej dziesiątej do dwudziestokrotnej wysokości minimalnego wynagrodzenia, chyba że kodeks stanowi inaczej.
§ 2. Mandatem karnym można nałożyć karę grzywny w granicach nieprzekraczających podwójnej wysokości minimalnego wynagrodzenia.
§ 3. Wyrokiem nakazowym można wymierzyć karę grzywny w granicach nieprzekraczających dziesięciokrotnej wysokości minimalnego wynagrodzenia.
§ 4. Wymierzając karę grzywny lub nakładając ją mandatem karnym, uwzględnia się także stosunki majątkowe i rodzinne sprawcy oraz jego dochody i możliwości zarobkowe.
§ 5. W razie zatrzymania osoby podejrzanej o popełnienie wykroczenia skarbowego, zgodnie z art. 244-248 Kodeksu postępowania karnego, na poczet orzeczonej kary grzywny sąd zalicza okres rzeczywistego pozbawienia wolności, zaokrąglając do pełnego dnia, przy czym jeden dzień rzeczywistego pozbawienia wolności jest równoważny karze grzywny w wysokości od jednej pięćsetnej do jednej pięćdziesiątej górnej granicy ustawowego zagrożenia karą grzywny.

Minimalne wynagrodzenie to obecnie 936 zł brutto.

Pozdrawiam!
K.
A jak sie maja te przepisy do oleju jadalnego (rzepakowy,sloneczniowy)a takze transformatorowego?

Offline malyy

Odp: OPAŁ DO TDI?
« Odpowiedź #28 dnia: 26 Maja, 2007, 10:25:40 »
Tyle razy ten temat wraca i tyle razy wszyscy sie rozczulaja nad opałem więc napisze ostatni raz:
W TDI NIE MOżNA LAć OPAłU BO SIADA POMPA!!!! ponieważ gęstość<-- wzrasta kosmicznie ciśnienie w pompie,liczba cetanowa,oraz ewentualne dodatki z cyklu kwas siarkowy itd rozwalają pompę
A te bzdety ze sąsiad leje itd to dajcie luz ,bo ten co rozwalił przez opał silnik o tym nie napisze!
USTERKI POMPY: ROZSZCZELNIANIE ,ZATARCIE =KOSZT OD 500 DO 1500Zł
LAC OPAL TO TOTALNA BZDURA !!! TO TAK JAK ZAKłADAć GAZ W AUCIE JAK SIE NIM ROBI 3 TYS W ROKU.
Ludzie tajcie sobie luz na prawde nie warto
A co w takim razie robić?
odp:Tankować się tylko w autoryzowanych stacjach wyjdzie znacznie taniej i napewno mniej łez będzie wylanych;)

Offline jogib

  • *
  • 45
  • Seat Toledo 98' 1.9 TDI AFN 110 KM
Odp: OPAŁ DO TDI?
« Odpowiedź #29 dnia: 26 Maja, 2007, 14:40:04 »
Renomowana marka stacji nie daje pewnosci ze paliwko bedzie dobre. Jak mialem auto jeszcze na gaz (Ladzioche;) to spalila mi raz 20litrow gazu ze stacji Shella. Pozniej zatankowalem na innej stacji i bylo ok (palila 10l). Moj dobry znajomy mial spore problemy po zatankowaniu na Bp. Sam sie przejachelem juz na dieslu z Jet'a. Ja tankuje na Neste - poki co jestem zadowolony.