TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Aparaty Diagnostyczne OBD

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Moretti

  • ****
  • 390
  • Płeć: Mężczyzna
Aparaty Diagnostyczne OBD
« dnia: 06 Maja, 2007, 14:24:40 »
Moze by pogadac na temat swoich  doswiadczen z  aparacikami diagnostycznymi ?Jaki jest najlepszy ? Najtanszy? Najwszechstronniejszy ?I ktory najmniej klamie ? ....



Offline Piro

  • *****
  • 1 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Vtech, Vtechdyno, EVTUN
    • Vtech - chiptuning, powerboxy, hamownie podwoziowe
Odp: Aparaty Diagnostyczne OBD
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Maja, 2007, 20:04:42 »
Najtańsze skutecznie działające rozwiązania - takie na poziomie amatorskim - ma UIFTECH (www.uiftech.com). W Polsce sprzedaje je np. Viaken (www.viaken.pl)
...alkohol nie rozwiąże Twoich problemów ! Z drugiej strony - mleko też ich nie rozwiąże :)
www.vtech.pl &

Offline Moretti

  • ****
  • 390
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Aparaty Diagnostyczne OBD
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Maja, 2007, 20:29:46 »
....Na tej stronie maja troche zabawek . Ale zeby cos zdzialac trzeba kupis wszystkie . Sprzedaja urzadzenia ..ale czy oprogramowanie jest legalne . Bo takie z Mula to ja sobie sciagam (nie zawsze dziala ).Chodzi mi o aparaty ktorymi mozna naprzyklad zestroic przeplywomierz lub pompe wtryskowa z ECU . Naprzyklad Carsoft ma taka opcje ...ale nigdy nie zadzialala. Newet takie aparaciki jak BERTON za 8000 euro niby ma ta funkcje a tez nie dziala .

Offline Piro

  • *****
  • 1 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Vtech, Vtechdyno, EVTUN
    • Vtech - chiptuning, powerboxy, hamownie podwoziowe
Odp: Aparaty Diagnostyczne OBD
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Maja, 2007, 20:41:38 »
Ja miałem na myśli coś, co można wozić w aucie jak klucz do kół (zresztą już chyba pora taki "śrubokręt" zacząć wozić).
Co do sprzętu w Viakenie oraz innych "produktów" UIFTECH to stosują oni moralność Kalego. Interfejs BDM100 to klon DimSport (nawet logo nie usunięto). Interfejs do EDC16 to klon CMD Flash. Rok temu sami sprowadziliśmy sobie i kilku dealerom KWP2000+ ponieważ twierdzili, że mają licencję od Cartech SAS. Pomimo starannego wykonania jest to chyba jednak kopia. Co do innych produktów - nie wiem. Nie znam się na przekręcaniu liczników w autach  (zaobserwowałem tylko że wszystkie te Audi prawie nówki dziwnym trafem mają wszystkie ok. 110 000 przebiegu jak są wystawiane na sprzedaż. Ciekawe czemu właśnie tyle  ;D )

O/T: Powiedzmy sobie szczerze - ilu tunerów zostałoby na rynku gdyby nie kradzione interfejsy i kradziony WinOls ? Kilku. Reszta byłaby za biedna, żeby kupić to sobie w legalu. Stąd wniosek że jak chce się mieć tanie chipy to UIFTECH jest potrzebny.  :D
...alkohol nie rozwiąże Twoich problemów ! Z drugiej strony - mleko też ich nie rozwiąże :)
www.vtech.pl &

Lkei82

Odp: Aparaty Diagnostyczne OBD
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Marca, 2018, 10:14:59 »
....Na tej stronie maja troche zabawek . Ale zeby cos zdzialac trzeba kupis wszystkie . Sprzedaja urzadzenia ..ale czy oprogramowanie jest legalne . Bo takie z Mula to ja sobie sciagam (nie zawsze dziala ).Chodzi mi o aparaty ktorymi mozna naprzyklad zestroic przeplywomierz lub pompe wtryskowa z ECU . Naprzyklad Carsoft ma taka opcje ...ale nigdy nie zadzialala. Newet takie aparaciki jak BERTON za 8000 euro niby ma ta funkcje a tez nie dziala .

Dokładnie tak, słyszałem że znajomy miał BERTON i też narzekał że oferują tyle a funkcjonalność nie do końca.