TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

KMH magazyn - nowy miesiecznik na rynku

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

KMH magazyn - nowy miesiecznik na rynku
« dnia: 08 Maja, 2007, 23:01:03 »
Panowie, widzieliscie juz nowy periodyk motoryzacyjny "kmh"?
Jakies wrazenia?



Offline fhera

  • *
  • 18
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: KMH magazyn - nowy miesiecznik na rynku
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Maja, 2007, 23:07:44 »
Drogo, mało treści, 70% zdjęcia i reklamy.Daję mu góra 4 wydania i zniknie z rynku.Wiem co mówię bo od 8 lat mam do czynienia z dystrybucją prasy.Będzie kolejna klapa !!

Odp: KMH magazyn - nowy miesiecznik na rynku
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Maja, 2007, 23:21:34 »
Car, Top Gear czy Evo, kosztuje 40zl, ma jeszcze wiecej reklam, jeszcze wiecej zdjec, a jakos sie sprzedaje. Nawet w kraju, ktory pokochal Golfa II (czytaj smutna i szara Polska).

Offline fhera

  • *
  • 18
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: KMH magazyn - nowy miesiecznik na rynku
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Maja, 2007, 23:41:39 »
A w jakim nakładzie i gdzie to można kupić, chyba tylko w emiku i to w Warszawie.Przy takiej cenie to mogą żyć nawet z małego nakładu.Ponadto to dla kogo te testy aut;LAMBO, C8, GEMBALLA, M OUTLANDER, BMW M3, VW TOUAREG............mnie na takie jeszcze nie stać..!Można tylko pooglądać.Brak przydatnych artkułów.Gazeta dla maniaków takich co mają wypasionego 15 letniego GOLFA żeby mogli się poślinić ..

Offline Piro

  • *****
  • 1 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Vtech, Vtechdyno, EVTUN
    • Vtech - chiptuning, powerboxy, hamownie podwoziowe
Odp: KMH magazyn - nowy miesiecznik na rynku
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Maja, 2007, 08:07:48 »
Myślę że na tej zasadzie to z aut nowych sprzedawały by się tylko Dacie Logan i Seicento.

KMH nie jest gazetą dla nieskończenie wielkiej ilości ludzi którzy mają pięć złotych na prasę - po to żeby kolejny raz dowiedzieć się że ich niemiecki pojazd jest najlepszy na świecie - bo jest niemiecki i jest najlepszy. Na pewno będą tacy, którzy nie chcą czytać przedruków i tłumaczonych "kalek" z prasy zagranicznej.

Zobacz sobie omówienie Polnische Xero w wykonaniu Auto Bilda/Auto Świata: http://tdi.pl/content/view/124/
...i właśnie takie rzeczy i rzetelne testy możesz kupić za pięć zeta.

W KMH jest artykuł o Audi R8 - i gość faktycznie poleciał do Vegas żeby zrobić material. Jest pierwszy na świecie materiał i sesja zdjęciowa o nowym M3 - nawet niemiecka prasa go jeszcze nie pokazała - bo ktoś umiał to załatwić i wytłumaczyć w M Gmbh i w BMW że pomimo iż jesteśmy biedniejsi od Niemców to żeby Polacy byli pierwsi - bo ktoś je kupi.

Jest artykuł o Lamborghini - i ktoś się pofatygował do Włoch, popracował nad zdjęciami, zrobił wywiad z Balbonim. To samo z Rohrlem z Porsche - nic nie jest kalką. Wszystko oryginalne i na świeżo.

Wypowiadam się też w pozytywnym tonie trochę dlatego, że sam piszę tam felieton (będzie co miesiąc) i dzięki temu, że gazeta jest niezależna od wydawniczych gigantów (Niemców czy Włochów) to nie muszę pisać grzecznie i ślinić się do kiepskich trzeszczących aut - tylko pisać to, co chcę napisać szczerze i bez cenzury.  ;D

Jak ktoś woli tanio i w oparach zachodnich moto-narkotyków (napisałem narkotyków? Miałem na myśli moto-periodyki ;) ) albo gazet dla joł-menów - widać jest uzależniony od używanych niemieckich aut albo jest joł-menem (względnie - uzależnionym od niemieckich aut joł-menem)
...alkohol nie rozwiąże Twoich problemów ! Z drugiej strony - mleko też ich nie rozwiąże :)
www.vtech.pl &

Offline dssn

  • *****
  • 559
    • http://www.terpior.prv.pl
Odp: KMH magazyn - nowy miesiecznik na rynku
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Maja, 2007, 21:26:27 »
no no :)
fiu fiu, a ileż w tym emocji :P

nie widzialem tego magazynu, sprzedaja go w kioskach i inszych mniejszych sklepach z prasa czy nie bardzo ?
O

Offline Piro

  • *****
  • 1 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Vtech, Vtechdyno, EVTUN
    • Vtech - chiptuning, powerboxy, hamownie podwoziowe
Odp: KMH magazyn - nowy miesiecznik na rynku
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Maja, 2007, 22:00:58 »
A bodaj od 11 maja ma być w kioskach wszelakiej maści, a póki co jest tylko w kioskach i salonikach prasowych obsługiwanych przez "Kolportera".
No i od 11 maja odpalany ma też być portal www.kmh24.pl
« Ostatnia zmiana: 09 Maja, 2007, 22:04:09 wysłana przez Piro »
...alkohol nie rozwiąże Twoich problemów ! Z drugiej strony - mleko też ich nie rozwiąże :)
www.vtech.pl &

Odp: KMH magazyn - nowy miesiecznik na rynku
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Maja, 2007, 17:20:06 »
Ponadto to dla kogo te testy aut;LAMBO, C8, GEMBALLA, M OUTLANDER, BMW M3, VW TOUAREG............mnie na takie jeszcze nie stać..!Można tylko pooglądać.Brak przydatnych artkułów.Gazeta dla maniaków takich co mają wypasionego 15 letniego GOLFA żeby mogli się poślinić ..

A mi się wydaje, że już jest wystarczająco dużo na rynku pism, w których opisuje się jak naprawić przerdzewiały tłumik, jak doprowadzić to stanu używalności swój 50-letni wóz, i jak tanio kupić 15-letniego Golfa.
Ja na przykład długo czekałem na coś takiego jak KMH. Wcześniej był Moto Magazyn, Wysokie Obroty ale oba zamknęli. Nie kupuję magazynu aby potem kupić to co jest tam opisane, ale żeby się o tym czymś dowiedzieć. Nie oglądam Top Geara aby zamówić Pagani Zondę, ale żeby ją trochę poznać. podobnie nie czytam National Geografic aby od razu pojechać wszędzie tam gdzie byli dziennikarze.
Czasem przydaje się pismo mniej praktyczne, a bardziej do poczytania, do dowiedzenia się czegoś o świecie, o ludziach. A jak widzę leżące obok siebie Auto Światy i Motory z tymi samymi autami na okładkach i do bólu nudnymi artykułami (choć często o bardzo ciekawych autach) to wolę wydać 13 zł na KMH.
Ja w kioskach KMH znalazłem już dziś,ale był tylko w niektórych. W Empiku nie widziałem. Nie wiem jak u Was

Natomiast co do liczby reklam, to pracowałem w kilku magazynach (niemotoryzacyjnych) i zawsze biuro reklamy narzekało na zbyt małą liczbę reklam, a czytelnicy na zbyt dużą. Gdyby nie było reklam pisma musiałyby kosztować 5x więcej :-)

Offline fhera

  • *
  • 18
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: KMH magazyn - nowy miesiecznik na rynku
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Maja, 2007, 18:04:55 »
Moja opinia dotyczy szans utrzymania się tego tytułu na rynku.Czy znajdzie się na tyle dużo fanów motoryzacji chcących pooglądać ładne zdjęcia i poczytać z czystej ciekawości. Każda gazeta ma pewien minimalny poziom sprzedaży przy którym jest w stanie zarobić na swoje utrzymanie.Ponadto jeśli jest to w pełni polska gazeta to jak najbardziej popieram taką inicjatywę.Ale jeśli ktoś twierdzi żeby nie kupować gazet motoryzacyjnych bo są kalkami pism niemieckich, to powinien jeżdzić polonezem albo małym fiatem, cudami techniki polskiej motoryzacji.

Odp: KMH magazyn - nowy miesiecznik na rynku
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Maja, 2007, 18:55:29 »
Moja opinia dotyczy szans utrzymania się tego tytułu na rynku.Czy znajdzie się na tyle dużo fanów motoryzacji chcących pooglądać ładne zdjęcia i poczytać z czystej ciekawości.

Wiesz ja właśnie już zapomniałem co to znaczy czytać gazetę motoryzacyjną z ciekawości, bo obecne na rynku tygodniki czy miesięczniki w większości zabiła we mnie tę przyjemność. Myślę, że nie jestem sam i nie tylko ja lubię poczytać o samochodach.

Odp: KMH magazyn - nowy miesiecznik na rynku
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Maja, 2007, 18:58:28 »
Ale jeśli ktoś twierdzi żeby nie kupować gazet motoryzacyjnych bo są kalkami pism niemieckich, to powinien jeżdzić polonezem albo małym fiatem, cudami techniki polskiej motoryzacji.


Albo Lancerem Evolution, albo Lexusem LS, albo Ferrari F430 Spider, albo Alfa 159 Sportwagon, albo Mitsubishi Outlander, albo Aston Martinem DB9,...

Chyba fhera nie jest w grupie docelowej "kmh". Ale nie ma co sie zalamywac. Jest auto swiat za trzy zeta (spekuluje, bo nie kupuje). Miesiecznie wychodzi mniej wiecej, tyle co "kmh". Ja chyba wole raz na miesiac wydac 12.99, ba nawet 40 dam, byle bylo cos ciekawego, a nie przedruk testu Passata TDI, czy Golfa II 1.6D o przebiegu szesc milionow :)
« Ostatnia zmiana: 10 Maja, 2007, 19:00:58 wysłana przez michal_ »

Offline fhera

  • *
  • 18
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: KMH magazyn - nowy miesiecznik na rynku
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Maja, 2007, 19:13:18 »
A no właśnie, "grupa docelowa", nie ma gazety dla wszystkich. Tylko jak duża jest ta grupa ..

Odp: KMH magazyn - nowy miesiecznik na rynku
« Odpowiedź #12 dnia: 10 Maja, 2007, 20:17:16 »
A no właśnie, "grupa docelowa", nie ma gazety dla wszystkich. Tylko jak duża jest ta grupa ..

Raczej to nie jest pytanie, bo według Ciebie grupa jest na tyle mała, ze po czterech numerach pismo zniknie z rynku.
Ja z kolei twierdzę, że o Lancerach, Lamborghini czy innych Ferrari ludzie mogą czytać nie tylko po to aby się ślinić.
Mi się przynajmniej wydaje, że KMH to nie jest poradnik konsumenta, ale coś w rodzaju Forbse'a, czy Playboya tyle że o samochodach. Zresztą zobacz pojawiło się na rynku coś takiego jak V12. 288 stron, 10 zł, bilion tabelek, dużo testów. Każdy znajdzie coś dla siebie (no jeszcze warto by dodać dział o tuningu i naprawach i byłoby mega super), ale czy o to chodzi.
KMH jest po prostu magazynem na poziomie. Niektórzy wolą zjeść w Macu, a inni idą do ulubionej restauracji z fajnym klimatem. Założę sie, ze sporo osób stołujących się w Macu uważa za bezsensowne chodzenie do restauracji, bo i drogo i trzeba czekać na jedzenie...


Offline Piro

  • *****
  • 1 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Vtech, Vtechdyno, EVTUN
    • Vtech - chiptuning, powerboxy, hamownie podwoziowe
Odp: KMH magazyn - nowy miesiecznik na rynku
« Odpowiedź #13 dnia: 10 Maja, 2007, 20:43:05 »
Nie krytykowałem czytających niemiecką prasę dla Polaków. Krytykowałem bezkrytyczne traktowanie Polaków z buta, metodą - co Niemcom wciskamy i Polacy kupią.
Gazety niemieckie są przeżarte przez finanse koncernów motoryzacyjnych.

Urządzam konkurs - nagrodę funduję następującą:

- chipuję wskazany samochód (zgodnie z życzeniem klienta, może być nawet ciężarówka)

Nagroda zostanie przyznana przeze mnie arbitralnie. Będę się silił na bezstronność. ;)

Nagroda będzie za przysłanie mi skana artykułu w gazecie moto, której właścicielem jest niemiecki koncern, a która krytykuje dowolne auto z grupy VAG (VW, Audi, Seat, Skoda).

Voila, próbujcie  ;D Słowo harcerza - za obiektywny dowód (powołujemy komisję w postaci KDX, Moretti, DSSN, fhera = sprawdzającą moją ocenę) - robię co trzeba i ściskam rękę zwycięzcy (czapkując mu).

Poszły konie po betonie....
« Ostatnia zmiana: 10 Maja, 2007, 20:57:57 wysłana przez Piro »
...alkohol nie rozwiąże Twoich problemów ! Z drugiej strony - mleko też ich nie rozwiąże :)
www.vtech.pl &

Offline dssn

  • *****
  • 559
    • http://www.terpior.prv.pl
Odp: KMH magazyn - nowy miesiecznik na rynku
« Odpowiedź #14 dnia: 10 Maja, 2007, 23:19:57 »
a czy komisja bierze udzial w konkursie? :P
O