TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

KMH magazyn - nowy miesiecznik na rynku

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline fhera

  • *
  • 18
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: KMH magazyn - nowy miesiecznik na rynku
« Odpowiedź #15 dnia: 10 Maja, 2007, 23:22:25 »
a czy komisja bierze udzial w konkursie? :P
Takie same prawa dla wszystkich ;D

Offline Moretti

  • ****
  • 390
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: KMH magazyn - nowy miesiecznik na rynku
« Odpowiedź #16 dnia: 11 Maja, 2007, 03:24:00 »
W naljblizszym czasie nie bede mial okazji przeczytac tej nowej gazetki wiec sie nie bede wypowiadal na jej temat . Jestem maniakiem  :-[ czasopism motoryzacyjnych . Mam duza kolekcje z calego swiata .Moge powiedziec ze nie ma idealnego czasopisma . A wszystkie wczesniejsze wypowiedzi na  temat KMH tu na forum sa tarfne ...bo ilu czytelnikow tyle roznych gazet moze istniec ...nie da sie wszystkim dogodzic .Nie ma takiej co nikomu sie nie podoba .Nawet calkiem-calkiem zla ma swojego wielbiciele ..najczesciej jest to ten co ja napisal i wydal ;D.
  Wlasnie przegladam jedna taka ktorej nie kupilbym nigdy (dostalem ta gazetke bo szla na makulature ).
1 .OKLADKA :widze tyl Ferrari 288  GTO z 1982 roku
2 NASTEPNA KARTKA : reklama na dwie strony BREGUET ( zegareczki recznie robione )
3.DALEJ: artykul o F1,LAMBORGHINI DIABLO ,Bentley Continetal T i im podobne ......
4 Znowu reklama: BREILLING ,ULYSSE NARDIN ,THORR , FEBER-CASTELL ...itd ...hotele za 1000 euro za dobe ,pola golfowe ..ect ..
  Ladne zdjecia aut prosto z folderow rekalmowych ( jedno takie zdjecie to caly dzien przygotowan ).Ta gazetka nawet jak sie nie sprzeda w kiosku to i tak jest zarobiona z reklam . Czasem mozna cos wyczytac ,ale tez nie wiadomo czy prawde.Jak ktos  opisuje Merca CLK GTR to musimy mu wierzyc bo na zywo w zyciu moze takiego auta  nie zobaczymy . To nie to co opis DACIA LOGAN ,ze mozemy poprosic sasiada zeby dal sprawdzic , czy to prawda co o nim napisali . A jak napisza ze jest bezawaryjny ..a zobaczymy sasiada ktoregos dnia pedalujacego na autobus to juz wiemy ze "PRASA KLAMIE " ;D...
   Najdziwniejsze ze wlasciciele ferrari nigdy sie nie przyznaja za maja jedno z najbardziej awaryjnych samochodow ,a juz napewno nie napisza tego i nie pochwala sie w tej pieknej gazetce.A napewno nie pojawi sie repertaz jak naprawic wyciek z odlanej z porowatoscia miski olejowej tego pieknego ferrari .
  Jesli chodzi o temat "sikanie sobie w zupe " to wiadomo ze co kraj to lepszy samochod . Jest jasne ze nie moga  pisac zle o swoich wyrobach ,bo niby jak to potem sprzedac ? ( jest taki kawal : sprzedawal gosc konia i zachwalal ze jest mlody, ma zdrowe zeby ,pracowity ....a nawet w niedziele przyniesie mleko i prase z kiosku .Klient kupil konika ale po tygodniu przychodzi do dawnego wlasciciela i sie zali  .Mowi ze kon jest stary ,ze nie ma zebow ,len ...wyleguje sie calymi dniami a o gazetce i o mleku w niedziele to mozna zapomniec ...A tamten mu odpowiada  : GADAJ ,GADAJ TAK O KONIU .....CIEKAWE JAK GO SPRZEDAZ  ;)
  Przegladam teraz czasopismo wydane przez GRUPO LUIKE , jest artykul o tym co warto kupic za 30 000 euro i kto sie pomylil przy zakupie . Porownuja BMW 318 d i PEUGEOT 407 2.2 HDI . Krytyki sa delikatne w stosunku do BMW ( ze jest drogie jak na tak slaby silnik, serwis tez jest drogi i dodatki to kosztuja forune ) .Jest tez wzmianka o AUDI jako konkurencji i jego wadach  (  krytykuja ze jest glosny i ze  wibruje .... a za tylne siedzenie skladane trzeba doplacac )
   To nie jest obsmorowywnie ,dlatego nie nadaje  sie to do konkursu ,ale jak pogrzebie to znajde w mojej kolekcji artykul jak ktos wiesza psy na VAGu .... ;D
 
   

Offline Piro

  • *****
  • 1 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Vtech, Vtechdyno, EVTUN
    • Vtech - chiptuning, powerboxy, hamownie podwoziowe
Odp: KMH magazyn - nowy miesiecznik na rynku
« Odpowiedź #17 dnia: 11 Maja, 2007, 09:53:04 »
Uwaga: obsmarowywanie też zostanie uznane, ale najchętniej - zdrowa krytyka.

Przykłady: - że deska rozdzielcza nowego Passata trzeszczy a listwa drewnopodobna "leży" tak, że sam bym to lepiej cyjanopanem przykleił. Że nowy Passat TDI 170 psuje się w szczerym polu z zaskoczenia, z przebiegiem 15000 bo mu funkcje eko-mleko świrują i dlatego co prawda nigdzie nie pojedzie, ale za to ślimaczki przy drodze nie będzie bolała głowa od spalin.
...alkohol nie rozwiąże Twoich problemów ! Z drugiej strony - mleko też ich nie rozwiąże :)
www.vtech.pl &

Offline Piro

  • *****
  • 1 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Vtech, Vtechdyno, EVTUN
    • Vtech - chiptuning, powerboxy, hamownie podwoziowe
Odp: KMH magazyn - nowy miesiecznik na rynku
« Odpowiedź #18 dnia: 11 Maja, 2007, 14:49:54 »
Ponieważ otrzymałem drogą mailową zgłoszenie od fhera, to proszę Go o przesłanie zgłoszenia do reszty sądu kapturowego ;)
Moim zdaniem pomimo, iż maślenie to 95% tekstu, to Auto Świat z 18 lipca 2005 napisał że plastiki w nowym Polo są tandetne. Naprawdę.
Usprawiedliwił to zresztą zaraz pisząc że chyba należało zredukować koszty i nie było innej rady.

Mimo tego, iż mam mieszane uczucia, to jest to zupełnie przyzwoity atak na nagrodę, Mr fhera  ;D - czekamy co powie sąd kapturowy.
...alkohol nie rozwiąże Twoich problemów ! Z drugiej strony - mleko też ich nie rozwiąże :)
www.vtech.pl &

Offline fhera

  • *
  • 18
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: KMH magazyn - nowy miesiecznik na rynku
« Odpowiedź #19 dnia: 11 Maja, 2007, 15:04:41 »
A taki tekst akurat miałem pod ręką.Proszę "KDX", "Moretti" i DSSN o przesłanie adresu email na ;fhera@interia.pl .DZięki ;D
« Ostatnia zmiana: 11 Maja, 2007, 15:19:43 wysłana przez Szara Eminencja »

Offline Piro

  • *****
  • 1 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Vtech, Vtechdyno, EVTUN
    • Vtech - chiptuning, powerboxy, hamownie podwoziowe
Odp: KMH magazyn - nowy miesiecznik na rynku
« Odpowiedź #20 dnia: 11 Maja, 2007, 15:59:11 »
Nie bujaj - patrząc na godzinę o której wysłałeś mail, to siedziałeś do nocy i szukałeś po wszystkich gazetach jakie miałeś.  ;D
...alkohol nie rozwiąże Twoich problemów ! Z drugiej strony - mleko też ich nie rozwiąże :)
www.vtech.pl &

Offline fhera

  • *
  • 18
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: KMH magazyn - nowy miesiecznik na rynku
« Odpowiedź #21 dnia: 11 Maja, 2007, 16:38:01 »
Nie bujaj - patrząc na godzinę o której wysłałeś mail, to siedziałeś do nocy i szukałeś po wszystkich gazetach jakie miałeś.  ;D
Nie bujam!!! :-\Mam firmę która zajmuje się między innymi sprzedażą prasy tak więc gazet nie kupuję bo mogę je sobie poczytać za darmola.Czasem jak jest coś ciekawego to sobie zostawię.Moja kolekcja "Auto Świat" liczy 3 szt. ( słownie:trzy sztuki ).Akurat zastanawiałem się nad zakupem Fabi to sobie zostawiłem.
A co do godziny wysłania to jeśli jest robota to się pracuje do 24 a że robota przy papierach w biurze to sobie czatuję w wolnych chwilach :'(
« Ostatnia zmiana: 11 Maja, 2007, 17:12:04 wysłana przez fhera »

Offline gajos

  • *
  • 40
  • nikt nie spodziewa sie hiszpanskiej inkwizycji!
Odp: KMH magazyn - nowy miesiecznik na rynku
« Odpowiedź #22 dnia: 11 Maja, 2007, 20:19:01 »
Bubuuuuu, a ja w pracy siedzialem i nie mialem nawet kiedy do kiosku skoczyc po prasowke...
A taka mialem chec na ten tuning... Yhhhh, kulawemu zawsze zupa za slona...
Pzdr.
gajos
                                                      [zmiana pracy = zmiana auta]

Offline Piro

  • *****
  • 1 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Vtech, Vtechdyno, EVTUN
    • Vtech - chiptuning, powerboxy, hamownie podwoziowe
Odp: KMH magazyn - nowy miesiecznik na rynku
« Odpowiedź #23 dnia: 11 Maja, 2007, 22:12:49 »
Po pierwsze nie wiadomo, czy kaptury ustalą że zgłoszenie wystarczy.
Po drugie może być druga nagroda :)
...alkohol nie rozwiąże Twoich problemów ! Z drugiej strony - mleko też ich nie rozwiąże :)
www.vtech.pl &

Offline Moretti

  • ****
  • 390
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: KMH magazyn - nowy miesiecznik na rynku
« Odpowiedź #24 dnia: 12 Maja, 2007, 02:39:07 »
Przeczytalem arykul i musze stwierdzic ze nie jest to wystarczajaca krytka dla VAG .Nie ma tam wzminaki o tym ze plastiki sa zle wykonczone i ze odpadaj przyciski .Jedynie ze jest tandetny plastik .... jak to plastik  ;D. Skoda musi gdzies nadrobic zeby sie sprzedac i daje miekkie materialy . Tez trzeba sprawdzic czy nie ma wersji Polo z lepszym wykonczeniem . Juz od GOLF MkI byly stosowane rozne wykonczenia . GTI mialo miekka stacyjke ,tansze wersje tylko imitacje plastikowa wlasnie takiego miekkiego materialu . I mimo ulamujacych sie klamek  zewnetrznych(Ci co mieli VAGa wiedza o czym mowie ) od pierwszej wersji az do trzeciej ,GOLF byl klasa dla siebie (no moze mniej MkIII).Wiec w tamtych czasach tandetne plastiki nie byly wada .Golf jest samochodem dla ludu ,wiec POLO jest tylko samochodzikiem  dla ludzikow ...wiec czego wymagac? ..ma wozic i tyle .Same POLO jest imitacja samochodu wiec mozna wybaczyc plastiki imitujace cos tam .....Ja bym nie uznal tego artukulu (szukaj dalej fhera ) ..To musi byc cos takiego jak ta afera ze stabilnoscia  Mercedesa A ......

PS: Jesli chodzi o klamki , to ruscy sciagneli pomysl VAG do swojej LADY SAMARA . I nie wiedzieli nawet ze zerzneli tandete . W LADACH  ulamywaly sie dokladnie w tym samym miejscu  ;D ;D ;D VAG jest tak dobry ze nawet niedorobki sie kopiuje z niego  ;)

Offline KDX

  • ****
  • 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • było: TOLEDO AFN, PASSAT AFN, jest: SUPERB AWX
Odp: KMH magazyn - nowy miesiecznik na rynku
« Odpowiedź #25 dnia: 12 Maja, 2007, 15:36:48 »
Witam,

Główny punkt tego artykułu leży z całą pewnością gdzie indziej niż wyrzekanie na VW: piszą, że plastiki są "be" ale za to silnik i skrzynia pierwsza klasa. Potencjalny użytkownik samochodu kupowanego na "lata" w pierwszym rzędzie patrzy na mechanikę i jej niezawodność. Drobne niedogodności co do materiałów we wnętrzu - nad tym przechodzi się do porządku dziennego.

Inna sprawa, że po tym artykule VAG i tak wyjdzie obronną ręką (jako że Skoda to też VAG), potencjalny klient, po przeczytaniu artykułu, najwyżej wpłaci do kieszeni Skoda zamiast VW.

Co do wersji wyposażenia i wiążącej się z tym różnej jakości materiałów w ramach tego samego modelu - zgadzam się w pełni z Morettim. W latach 2000-2002 byłem właścicielem Skody Fabia (wtedy nie było wersji Basic ani Junior, nazywała się po prostu Fabia) i faktycznie skrzypiała coś w desce i boczkach drzwi, co nie miało miejsce w wersji Comfort mojego kuzyna.

Reasumując: zgadzam się z Morettim, nie można uznać tego artykułu.

Pozdrawiam!
Krzysztof   
« Ostatnia zmiana: 12 Maja, 2007, 19:46:01 wysłana przez KDX »

Offline Piro

  • *****
  • 1 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Vtech, Vtechdyno, EVTUN
    • Vtech - chiptuning, powerboxy, hamownie podwoziowe
Odp: KMH magazyn - nowy miesiecznik na rynku
« Odpowiedź #26 dnia: 12 Maja, 2007, 16:34:31 »
dssn ?

A nawiasem mówiąc piszą gdzieś jeszcze o KMH ? Jakieś linki ? Ciekaw jestem czy się podoba taka forma czy też chwyta baty.

PS: W ramach reklamy - w następnym felietonie nazwałem władze oszołomami. Ciekawe czy zamkną mnie za to :D

« Ostatnia zmiana: 12 Maja, 2007, 19:33:51 wysłana przez Piro »
...alkohol nie rozwiąże Twoich problemów ! Z drugiej strony - mleko też ich nie rozwiąże :)
www.vtech.pl &

Odp: KMH magazyn - nowy miesiecznik na rynku
« Odpowiedź #27 dnia: 12 Maja, 2007, 22:03:24 »
dssn ?

w następnym felietonie nazwałem władze oszołomami. Ciekawe czy zamkną mnie za to :D



chciałoby się poleniuchować za państwowe pieniążki  ;D

Offline Piro

  • *****
  • 1 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Vtech, Vtechdyno, EVTUN
    • Vtech - chiptuning, powerboxy, hamownie podwoziowe
Odp: KMH magazyn - nowy miesiecznik na rynku
« Odpowiedź #28 dnia: 12 Maja, 2007, 22:35:33 »
Schudłbym jak Pęczak.  ;D

Ale poza fhera, który się postarał coś znaleźć, jakoś nie widzę tłumu zgłoszeń...
To może uproszczona wersja konkursu - jakikolwiek artykuł w prasie jak wyżej (bundes-prasie) w której auto VW lub Audi wypada gorzej niż jakiekolwiek auto innej niż niemiecka produkcji.
« Ostatnia zmiana: 12 Maja, 2007, 22:37:23 wysłana przez Piro »
...alkohol nie rozwiąże Twoich problemów ! Z drugiej strony - mleko też ich nie rozwiąże :)
www.vtech.pl &

Odp: KMH magazyn - nowy miesiecznik na rynku
« Odpowiedź #29 dnia: 12 Maja, 2007, 23:50:36 »
Mam. I to nawet dwa razy :)

Auto Motor i Sport numer 12/2005 porównanie Renault Clio, Skoda Fabia, Suzuki Swift i Kia Rio. Uszeregowałem w kolejności miejsc które zajęły.

Auto Motor i Sport numer 1/2007 master test jedenastu popularnych maluchów, wygrywa znowu Renault Clio przed VW Polo i Seat Ibiza