TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

" AUDI A4 czy BMW 3 "

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline CrashGT

  • **
  • 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • VW Bora 1.9 TDI PD 130
" AUDI A4 czy BMW 3 "
« dnia: 11 Maja, 2007, 17:00:33 »
WITAM!
ZAINTERESOWANY JESTEM KUPNEM JEDNEGO Z TYCH 2 SAMOCHODOW, TZN AUTKO
PO 2001 ROKU AUDI A4 1.9 / 2.5 TDI ZE SKRZYNIA 6 BIEGOWA LUB BMW 320 DIESEL  ???
CHCIALBYM PROSIC O RADE I SUGESTJE NA TEMAT TYCH 2 SAMOCHODOW DOTYCZACE
EKSPLOATACJI, USTEREK I OCZYWISCIE TUNINGU  ;D  ;D  ;D

Z GORY DZIEKI ZA POMOC








Offline promax

  • *****
  • 555
Odp: " AUDI A4 czy BMW 3 "
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Maja, 2007, 17:30:59 »
to forum TDI więc polecą Ci TDI-ka i ma to sens
Brałbym Audi bo mam,najlepiej szukaj 1.9 na pompkach 130stke ew. 110tke na pompie,trwałe i bardzo sprawdzone maszyny
BMW też jest całkiem całkiem ale sobiło mi sie o uszy że ich piętą achillesową jest pompa
Choć przez chwile bądz patriotą MediaMarkt zostaw idiotom!

Offline Piro

  • *****
  • 1 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Vtech, Vtechdyno, EVTUN
    • Vtech - chiptuning, powerboxy, hamownie podwoziowe
Odp: " AUDI A4 czy BMW 3 "
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Maja, 2007, 22:16:27 »
Myślę że to forum diesla a nie tylko TDI.
BMW 320 (E46) to sympatyczne auto, choć w Polsce z racji tego, że jest uwielbiane przez karczki, to trochę się źle kojarzy. Łatwo się tuninguje, dobrze prowadzi. Na polskie warunki zimowe nie jest idealna - trzeba jednak znać umiar w deptaniu gazu i mieć nieco umiejętności.
Audi jest dosyć solidne i ciężko się do czegoś przyczepić.
...alkohol nie rozwiąże Twoich problemów ! Z drugiej strony - mleko też ich nie rozwiąże :)
www.vtech.pl &

Offline promax

  • *****
  • 555
Odp: " AUDI A4 czy BMW 3 "
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Maja, 2007, 09:29:35 »
sory Piro,jasne że to forum diesla ,nie przecze,chodziło mi o wydzwięk nazwy (tdi.pl) i w zasadzie o fakt iz większość tubylców darzy estymą swoje TDI-ki co nie zmienia faktu że faktycznie w Naszych warunkach są godne polecenia (oczywiście te nie zajeżdzone)
I fakt,jakoś ciężko mi się przyczepić do A4,dobrze wykonane i ekonomiczne autko ale hamulce są za słabe jak na 170 KM (AWX)
BMW też ma w dieslu dużo do powiedzenia,bawarczycy mają chyba jedne z najlepszych diesli ale wole Audi,najlepiej 3.0 TDI w A4
Choć przez chwile bądz patriotą MediaMarkt zostaw idiotom!

Offline CrashGT

  • **
  • 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • VW Bora 1.9 TDI PD 130
Odp: " AUDI A4 czy BMW 3 "
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Maja, 2007, 12:35:02 »
DZIEKIA ZA ODPOWIEDZI... ZDECYDUJE SIE CHYBA NA A4 1.9TDI/130 z 6 BIEGOWA SKRZYNIA... W SOBOTE JADE OGLADAC PIERWSZE KANDYDATKI :) NA CO ZWROCIC UWAGE PRZY ZAKUPIE A4 ?? MACIE JAKIES SUGESTJE ??


Offline promax

  • *****
  • 555
Odp: " AUDI A4 czy BMW 3 "
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Maja, 2007, 13:29:35 »
Szukaj fachmana który potrafi sprawdzić jaki jest faktyczny przebieg
Przy okazji posprawdza Ci turbawke ,korekte na pompkach i pewnie wiele innych,warto w to zainwestować bo autka które się sprowadza często trzymają się dzięki taśmie dwustronnie przylepnej
Choć przez chwile bądz patriotą MediaMarkt zostaw idiotom!

Offline dssn

  • *****
  • 559
    • http://www.terpior.prv.pl
Odp: " AUDI A4 czy BMW 3 "
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Maja, 2007, 16:10:13 »
popatrz czy sa wszystkie plasticzki z przodu za zderzakiem i z tylu jak sa to masz pewnosc ze auto nie bylo walniete z tych stron a to juz spory +. Jezeli beda mowili ze maja ksiazke serwisowa to przebieg powinien byc w bazie danych o ile auto z europy :P ,jezeli nie bedzie bo "auto bylo serwisowane gdzies tam a tam nie mieli bazy" to najprawdopodobniej (nie zawsze) o d*** rozbic taka ksiarzke i przebieg, a raczej stan licznika. Pozatym posprawdzaj ile sie da :) w silniku jak mowil promax
Reszta i tak wyjdzie w praniu jak juz kupisz i napewno nie jeden minus wyjdzie :P
Pozatym jak jestes maniakiem mozesz wyciagnac siedzenia z tylu :) i posprawdzać czy sa wszystkie śrubeczki w karoseri i czy nie ma wokol nich oznak korozji, jak sa to moze swiadczyc ze byly rozkrecane a to tez oznacza ze cos bylo nie tak :P ale to juz taki z ciebie musialby byc szerlok :)
O

Offline gajos

  • *
  • 40
  • nikt nie spodziewa sie hiszpanskiej inkwizycji!
Odp: " AUDI A4 czy BMW 3 "
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Maja, 2007, 09:15:02 »
BMW 320 (E46) to sympatyczne auto, choć w Polsce z racji tego, że jest uwielbiane przez karczki, to trochę się źle kojarzy.
Mi sie wydaje ze jednak era bmw+3paski minela. Od jakiegos juz czasu coraz rzadziej widuje podobne konfiguracje.
Za to zepsul sie Golf... Ze wzgledu na kierowcow. Za przeproszeniem uczestnikow forum i rozsadnych wlascicieli, ale niemal co golf to za kolkiem albo drechol albo ciezki idiota... Golfa juz z pewnoscia nie kupie, bo "golf znaczyc cos musi". Bueeee
Pzdr.
gajos
                                                      [zmiana pracy = zmiana auta]

Offline dssn

  • *****
  • 559
    • http://www.terpior.prv.pl
Odp: " AUDI A4 czy BMW 3 "
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Maja, 2007, 09:28:31 »
Mi sie wydaje ze jednak era bmw+3paski minela. Od jakiegos juz czasu coraz rzadziej widuje podobne konfiguracje.
Za to zepsul sie Golf... Ze wzgledu na kierowcow. Za przeproszeniem uczestnikow forum i rozsadnych wlascicieli, ale niemal co golf to za kolkiem albo drechol albo ciezki idiota... Golfa juz z pewnoscia nie kupie, bo "golf znaczyc cos musi". Bueeee

i niestety cieżko się z tobą nie zgodzić, co do bmw to tez mi sie wydaje ze minęła ale jednak dalej jest taka opinia o bmw jaka jest, a szkoda..
O

Offline codee

  • **
  • 50
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: " AUDI A4 czy BMW 3 "
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Maja, 2007, 13:39:49 »
Kupujesz auto dla siebie, nie dla kogos. Nie patrz na to, ze ktos mowi, ze BMW to auto dresiarskie albo cos w tym stylu. Jezeli stylistyka Ci podchodzi to je kup. Mi sie akurat podobaja oba wymienione i nie wiem na jakie bym sie skusil. 320d po 2001 jest lekko odmlodzona, z silnikiem zasilanym Common Railem ale skrzynie ma 5. Jak bedziesz ogladal autka to zwroc uwage na oslone pod silnikiem. Jezeli jej nie ma to juz wiesz, ze to autko nie dla Ciebie. Jezeli auto nie bylo szpachlowane to musza byc widoczne nity i zgrzewy na wewnetrznych elementach karoserii: slupkach, drzwiach, bagarzniku. Uszczelki powinny byc niewytarte a wszystkie elementy wnetrza w nienagannym stanie. Sa to auta wykonane z wysokiej jakosci materialow wiec zab czasu nie szybko daje o sobie znac. W BMW mozna odczytac przebieg z kluczyka ale nie wiem czy i na to "fachowcy" nie znalezli sposobu. Pamietaj, ze nie kupujesz pary butow, ktore jak beda niewygodne to mozesz wrzucic do szafy i zapomniec o nich.

Offline CrashGT

  • **
  • 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • VW Bora 1.9 TDI PD 130
Odp: " AUDI A4 czy BMW 3 "
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Maja, 2007, 15:08:22 »
DZISIAJ MIALEM OKAZJE KUPNA BMW 320DIESEL, 2002 CIEMNY NIEBIESKI, ALUFELGI I SPOJLER NA KLAPIE... PRZEBIEG NA LICZNIKU 140000KM, ALE SERWISOWANA TYLKO DO 900000KM W BMW, A POTEM AUTO BYLO W NAPRAWIE/ROZBITE I SPROWADZONE W 2006... KOLO TWIERDZIL ZE PROFESJONALNIE NAPRAWIONE ALE BRAKOWALU MU KILKU PLASTIKOW I OGOLNIE KOLORY SIE ROZNILY, A POZATYM SILNIK NIE TRZYMAL ROWNYCH OBROTOW I NA DESCE JAKBY KONTROLEK BRAKOWALO, OBROTOMIERZ NIE DZIALAL, KLIMA TEZ (BRAK GAZU, ALE NIGDY NIE WIADOMO) I TO DYMIENIE, WIEM ZE TO DIESEL ALE TO CHYBA NIE BYLO NORMALNE??!!... PO PRZEJECHANIU KILKUSET METROW WRAZENIA NIE NAJLEPSZE AUTO SLABO PRZYSPIESZA I OGOLNIE COS STUKA/PUKA I UCIEKA NA LEWO... AUTA NIE KUPILEM I W SOBOTE JADE OGLADAC A4'KI :) RELACJE ZDAM POZNIEJ

Offline promax

  • *****
  • 555
Odp: " AUDI A4 czy BMW 3 "
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Maja, 2007, 16:22:08 »
Drobna uwaga,o ile wiem to BMW 2.0 d jest silnikiem również na pompie przy mocy 136KM,150 tki i 163-tki są na CR
Choć przez chwile bądz patriotą MediaMarkt zostaw idiotom!

Offline dssn

  • *****
  • 559
    • http://www.terpior.prv.pl
Odp: " AUDI A4 czy BMW 3 "
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Maja, 2007, 16:34:08 »
crash nie uzywaj Capslocka bo oczy bolą
O

Offline CrashGT

  • **
  • 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • VW Bora 1.9 TDI PD 130
Odp: " AUDI A4 czy BMW 3 "
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Maja, 2007, 09:40:01 »
sorki za duze literki :) postaram sie pamietac o wylaczaniu CAPSLOCK'a....

Offline CrashGT

  • **
  • 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • VW Bora 1.9 TDI PD 130
Odp: " AUDI A4 czy BMW 3 "
« Odpowiedź #14 dnia: 18 Maja, 2007, 10:22:56 »
znalezienie dobrego auta to niezle wyzwanie... ostatnio nawet passatem w TDI 130 mialem okazje pojezdzic i jestem mile zaskoczony, tamto BMW tak slabo przyspieszalo a to autko jest o niebo lepsze i dynamiczniejsze, zero stukow i pukow :) hmm.. moze powinienem zmienic watek na: jakie TDI wybrac, albo a4 vs. passat?? narazie poczekam do soboty i sprawdze A4 choc szczerze powiem ze PASSAT przypadl mi do gustu ;)