TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

CHIP w VW Passat 2.0 140

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

CHIP w VW Passat 2.0 140
« dnia: 14 Maja, 2007, 13:01:23 »
Witam,

Szanowni Koledzy i  Koleżanki,

W przeddzień wizyty na pierwszy przegląd moim Passkiem po 15000 zastanawiam się nad podkręceniem mocy do 170 KM.  W autoryzowanym serwsie mam dojście i zrobią mi za niedużą kasę chipa bez naruszenia warunków gwarancji.

Oczywiście mam wątpliwości czy nie zbyt wcześnie, na ile to wpłynie na koniecznośc zmiany nawyków eksploataqcyjnych.

Czy macie już jakieś doświadczenia z Chipem w tym silniku. Czy namawiacie do takiej operacji czy lepiej odpuścić sobie?

Pomóżcie podjąć decyzję!

Dzięki
Mariusz



Offline rob555

  • *****
  • 578
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.tune-up.pl
Odp: CHIP w VW Passat 2.0 140
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Maja, 2007, 15:28:04 »
Nie to zebym byl zlym prorokiem ale " za nie duze pieniadze i ASO " to oznacza zazwyczaj tak: gowniany program i problemy.
Dowiedz sie od kogo te programy (jaka firma etc) czy bedzie mozliwosc powrotu do orginału.
A pozatym poszukaj w okolicy firmy tuningowej ktora ma renome na rynku i da gwarancje ze usługa nie bedzie na kolanie zrobiona. Takie uklady ukladziki to pozniej nie wiesz do kogo z ew. reklamacja pójsc.
hybrydowe turbiny, wtryski, chipy na ulice i do sportu
Hamownia podwoziowa inercyjna
Diagnostyka i serwis mechaniczny aut koncernu VAG
www.tune-up.pl - Tuning Gdansk

Offline promax

  • *****
  • 555
Odp: CHIP w VW Passat 2.0 140
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Maja, 2007, 17:16:27 »
W Aso chipa można zrobić tylko raz-ostatni
Pamiętam jak mnie ściemniali,pewnie gdybym był głupszy uwierzyłbym w bajki które opowiadali,ale to było tylko zachwalanie i samo gadanie o mocy a zupełny brak merytoryki w treści
A prawda taka że nie wiedzą nawet jak się program robi,nie mówiąc o tym jakie na serii turbo ma ciśnienie,nie mówiąc o tym ile po chipie,a to jedna z podstawowych rzeczy,tak jak by nie wiedzieć ile Volt mamy w gniazdku i uważać się za elektronika
Nie daj się ,profi firmy tuningowe zajmują się tym tematem od lat i ciekawe ile par zębów juz na temacie zjadły,zdecydowana większość Aso dobrze Ci usterki nie wykryje bo potrafia tylko wymieniać części na nowe,zwyczajny brak praktyki
Choć przez chwile bądz patriotą MediaMarkt zostaw idiotom!

Offline Piro

  • *****
  • 1 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Vtech, Vtechdyno, EVTUN
    • Vtech - chiptuning, powerboxy, hamownie podwoziowe
Odp: CHIP w VW Passat 2.0 140
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Maja, 2007, 20:39:36 »
... W autoryzowanym serwsie mam dojście i zrobią mi za niedużą kasę chipa bez naruszenia warunków gwarancji.

Mariuszu - nie da się zrobić chipa bez naruszenia warunków gwarancji. Obawiam się że skłamano cię - będą przymykać oko na modyfikację, bo wydałeś u nich pieniądze. Jednak jeżeli inny serwis to wykryje - gwarancję utracisz tak czy siak.
...alkohol nie rozwiąże Twoich problemów ! Z drugiej strony - mleko też ich nie rozwiąże :)
www.vtech.pl &

Odp: CHIP w VW Passat 2.0 140
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Maja, 2007, 09:42:37 »
No tak. przyznam szczerze, że jedynym powodem, dla którego rozważałem ASO była możliwośc zachowania gwarancji. Dostałem namiary na podobno wysokiej klasy speca od chipowania TDI z Bielsko Białej, którego już szereg ludzi bardzo chwalił. Nie pamietam w tej chwili nazwy firmy, ale podobno zawsze dobiera programy po analizie sposobu jazdy danego pacjenta tak, aby wykorzystać maksymalnie moc. Nie odbywa to się tak jak w ASO, że o nic nie pytają i coś tam wgrywają. Nie rozważałem go z powodów gwarancji. Z drugiej strony jeżeli mam stracić gwarancję to chyba się nie zdecyduję bo VW bywa kapryśny. Z Passatem nic mi się jeszcze nie działo, no ale ma dopiero około 15000. Za to żonki New Beetle pokazał już kilka razy rogi :-)
« Ostatnia zmiana: 15 Maja, 2007, 09:46:14 wysłana przez loniu74 »

Offline rob555

  • *****
  • 578
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.tune-up.pl
Odp: CHIP w VW Passat 2.0 140
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Maja, 2007, 12:16:34 »
Mowisz o ECUSoft z ul.Cmentarnej  ?
hybrydowe turbiny, wtryski, chipy na ulice i do sportu
Hamownia podwoziowa inercyjna
Diagnostyka i serwis mechaniczny aut koncernu VAG
www.tune-up.pl - Tuning Gdansk

Odp: CHIP w VW Passat 2.0 140
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Maja, 2007, 22:22:45 »
kurcze nie moge znalzc tych namiarow, wiec nie wiem czy to ta firma. Jestem naprawde w kropce. Boje sie utraty gwarancji bo przy ekstremalnej usterce taki Chip napewno sie wyda...

Odp: CHIP w VW Passat 2.0 140
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Maja, 2007, 22:44:28 »
Co w przypadku zastosowania PowerBoxa, na czym to polega, czy w moim przypadku jest to możliwe i jak to się ma do gwarancji - czy jest do wyśledzenia?

Słyszałem o możliwości sterowania bluetoothem? Piro chyba ty coś o tym wiesz, mozesz naświetlić o co chodzi

Offline Piro

  • *****
  • 1 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Vtech, Vtechdyno, EVTUN
    • Vtech - chiptuning, powerboxy, hamownie podwoziowe
Odp: CHIP w VW Passat 2.0 140
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Maja, 2007, 09:29:34 »
Box jest urządzeniem przypinanym zewnętrznie i jest substytutem chipa (zastępuje go). Oczywiście jeżeli auto pojedzie z boxem wpiętym pod maską do serwisu i go zauważą to gwarancję zabiorą. Plusem jest to że można go wypiąć przed przeglądem (skądinąd chipa też można wypiąć).

Box sterowany bluetoothem z komórki będzie wkrótce w ofercie (za jakiś miesiąc - dwa).
...alkohol nie rozwiąże Twoich problemów ! Z drugiej strony - mleko też ich nie rozwiąże :)
www.vtech.pl &

Offline dssn

  • *****
  • 559
    • http://www.terpior.prv.pl
Odp: CHIP w VW Passat 2.0 140
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Maja, 2007, 10:51:22 »
ło żesz w morde :) box sterowany z komorki bluetoothem :) ja pierdykam, co ci z vtechu nie wymysla jeszcze :P
O

Offline promax

  • *****
  • 555
Odp: CHIP w VW Passat 2.0 140
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Maja, 2007, 13:34:48 »
Jeśli można cokolwiek sugerować to bierz chipa i umów się z tunerem na wgranie serii w razie potrzeby wizyty w serwisie
Choć przez chwile bądz patriotą MediaMarkt zostaw idiotom!

Offline Piro

  • *****
  • 1 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Vtech, Vtechdyno, EVTUN
    • Vtech - chiptuning, powerboxy, hamownie podwoziowe
Odp: CHIP w VW Passat 2.0 140
« Odpowiedź #11 dnia: 16 Maja, 2007, 20:00:16 »
ło żesz w morde :) box sterowany z komorki bluetoothem :) ja pierdykam, co ci z vtechu nie wymysla jeszcze :P

He he, to jeszcze musiałbyś soft zobaczyć do tego - na PDA czy komóreczkę - można skórki ładować i to animowane w funkcji przyrostu mocy. Nawet nieprzyzwoite :D :D :D
Gadżet ale np. można do boxa podpiąć dodatkowe sensory (np. boost) a na ekranie komórki mieć gauge pokazujący doładowanie - przez bluetooth. A styl zegara - dowolny (greddy style ? defi style ? ). Komórka robi za dataloger.

Jak wysiądziesz z auta, to wóz nie pojedzie - musi widzieć swoją ukochaną komórkę (jak włączysz taką funkcję) lub jak nie ma fona, to wóz będzie miał moc fabryczną.

...tia, nudzimy się.
...alkohol nie rozwiąże Twoich problemów ! Z drugiej strony - mleko też ich nie rozwiąże :)
www.vtech.pl &

Odp: CHIP w VW Passat 2.0 140
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Maja, 2007, 21:49:57 »
Kurcze brzmi "gadżeciarsko" czyli dla mnie wspaniale. Powiedz jeszcze jak taki box, jest wpinany bo zastanawiam czy można go łatwo wypiąć i przypiąć i czy jest to na jakiś standardowych gniazdach czy jest ślad po montażu. Problem moze być jeszcze z zabezpieczeniami bo mam władowane w sumie 18 przekaźników odcinających wszystko co możliwe... czy odcięcie zasilania od boxa może spowodować jakieś jego uszkodzenia?

Offline dssn

  • *****
  • 559
    • http://www.terpior.prv.pl
Odp: CHIP w VW Passat 2.0 140
« Odpowiedź #13 dnia: 16 Maja, 2007, 22:03:09 »
He he, to jeszcze musiałbyś soft zobaczyć do tego - na PDA czy komóreczkę - można skórki ładować i to animowane w funkcji przyrostu mocy. Nawet nieprzyzwoite :D :D :D
Gadżet ale np. można do boxa podpiąć dodatkowe sensory (np. boost) a na ekranie komórki mieć gauge pokazujący doładowanie - przez bluetooth. A styl zegara - dowolny (greddy style ? defi style ? ). Komórka robi za dataloger.

Jak wysiądziesz z auta, to wóz nie pojedzie - musi widzieć swoją ukochaną komórkę (jak włączysz taką funkcję) lub jak nie ma fona, to wóz będzie miał moc fabryczną.

...tia, nudzimy się.


 :o  :o  :o
ajm in szok  :o
O