TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

1,9 dci olej

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

1,9 dci olej
« dnia: 25 Maja, 2007, 13:30:05 »
http://www.liqui-moly.de/web/lmhomede.nsf/pages/index_produkte

chodzi mi o MOS2 leicht lauf cz mozecie sie wypowiedziec na temat tego oleju do dci wczesniej jejzdzilem turbo dieslami i mam onim bardzo dobre zdanie na r 19 td zrobilem 400 tys i ma bardzo dobre cisnienie 34 mp obecny dci ma przejechane 200 tys dzieki za opinie

MoS2 LEICHTLAUF 10 W-40      
      
MoS2-Leichtlauf bildet einen hochbelastbaren Gleitfilm auf allen reibenden und gleitenden Flächen. Dieser MoS2-Gleitfilm reduziert die Reibungswiderstände und lässt Motoren -- auch unter extremen Bedingungen -- leichter laufen. MoS2-Leichtlauf garantiert: Erheblich weniger Kraftstoff- und Ölverbrauch. Wesentliche Verschleißminderung, weniger Betriebsstörungen und Notlaufeigenschaften. Alterungs- und viskositätsstabil. Gutes Kaltstartverhalten, hohe Betriebssicherheit. Verhindert Schlammbildung. Turbo- und Kat-getestet.

Einsatz: Ganzjahres-Motorenöl für Benzin- und Dieselmotoren, mit Extra-Verschleißschutz.

API SH / EC / CF, API SJ / CF; ACEA A3-98 / B3-98

to jest opis tego oleju
« Ostatnia zmiana: 25 Maja, 2007, 13:45:36 wysłana przez anatol666 »



Offline Piro

  • *****
  • 1 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Vtech, Vtechdyno, EVTUN
    • Vtech - chiptuning, powerboxy, hamownie podwoziowe
Odp: 1,9 dci olej
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Maja, 2007, 14:15:29 »
Moim zdaniem nie będzie żadnych problemów z pracą w dCi. A o samym LM mam jak najlepsze zdanie.
...alkohol nie rozwiąże Twoich problemów ! Z drugiej strony - mleko też ich nie rozwiąże :)
www.vtech.pl &

Odp: 1,9 dci olej
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Maja, 2007, 10:58:58 »
Z tego co wiem, to w silnikach Renault zalewają fabrycznie Elf`a. A co powiecie o syntetycznym Elfie? :-\

Offline Piro

  • *****
  • 1 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Vtech, Vtechdyno, EVTUN
    • Vtech - chiptuning, powerboxy, hamownie podwoziowe
Odp: 1,9 dci olej
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Maja, 2007, 11:22:01 »
Sądzę że producent nie jest już aż tak ważny - tak wyśrubowano normy.
Ważniejsze jest właściwe dobranie parametrów termicznych oleju do rodzaju silnika i naszej strefy klimatycznej.
...alkohol nie rozwiąże Twoich problemów ! Z drugiej strony - mleko też ich nie rozwiąże :)
www.vtech.pl &

Offline lemon

Odp: 1,9 dci olej
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Czerwca, 2007, 14:53:28 »
A tutaj po plsku o tym oleju http://www.liqui-moly.pl/index2.htm


PS. Mam obecnie zalany silnik tym olejem (przebieg 6000 km na tym oleju) i jak na razie ok. tzn oleju nie ubywa i zawory nie klepia. Wczesniej w benzyniakach ten olej rowniez spisywal sie bardzo dobrze.
Passat 3BG SE AWX Variant
Olej:bedzie Motul Specific 505.01

Passat B5 SE AFN
Olej: był Liqui Moly 10W40 Mos2 jest Motul 6100

Xsara II VTR 1.6 16V
Olej: Motul 8100