TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

cyrkulacja wewnetrzna

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline And280

  • ****
  • 360
cyrkulacja wewnetrzna
« dnia: 27 Maja, 2007, 16:17:27 »
wie moze ktos na jakiej zasadzie dziala ta cyrkulacja wewnetrzna sterowana pneumatycznie?? przy wentylatorze jest taka klapka ktora podnosi i opuszcza jakis niewiadomy mechanizm?? u mnie cos sie popsulo i jak podniose klapke recznie to po wylaczeniu cyrkulacji klapka sie opusci ale niestety juz sie nie podniesie:(( i nie wiem jak sie do tego zabrac bo nigdy czegos takiego nie widzialem i nie robilem. ma moze ktos jakies wskazowki??


Nastepny tolek teraz 1M ASV

Offline And280

  • ****
  • 360
Odp: cyrkulacja wewnetrzna
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Maja, 2007, 09:01:19 »
widze ze nikt sie w to jeszcze nie bawil a ja musialem swoje lapska tam wepchac:(
Nastepny tolek teraz 1M ASV

Offline Moretti

  • ****
  • 390
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: cyrkulacja wewnetrzna
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Maja, 2007, 10:58:53 »
...bawil sie ....musisz sprawdzic czy przewody podcisnieniowe sa szczelne .Ta klapka otwiera sie na podcisnienie , a zamyka sie bo ten silownik pneumatyczny ma wewnatrz sprezyne . Przeplyw powietrza reguluje zawor elektromagnetyczny ktory tez moze byc zepsuty. Moze byc ze sterownik nie daje sygnalu ,ale to juz tylko moze wykazac diagnoza OBD2.

Offline And280

  • ****
  • 360
Odp: cyrkulacja wewnetrzna
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Maja, 2007, 18:49:48 »
slychac ze pracuje ten silowniczek bo slychac jak cos zasysa i nagle pyka i cisza ale klapka pozostaje w tym samym polozeniu:( zepsulo sie to wtedy gry podczas odgrzybiania klimatyzacji docianalem, troszke ta klapke do dolu tak z 3 cm zeby wpsiknac preparat ( klapka byla u gory byla wlaczona cyrkulacja wew) i klapka zostala w tym polozeniu z mala szczelina pozniej po wylaczeniu opadla i juz sie nie podnosi. cos przeskoczylo moze jak uwazasz??
Nastepny tolek teraz 1M ASV

Offline Moretti

  • ****
  • 390
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: cyrkulacja wewnetrzna
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Maja, 2007, 19:20:28 »
...To jakies mechaniczne uszkodzenie...Wymiana !!!...Albo moze kropelka pomoze  ;D