TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

wyciek oleju przy odmie

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wyciek oleju przy odmie
« dnia: 07 Czerwca, 2007, 22:31:46 »
Jest jeden problem, który mnie gryzie w moim SDI. A mianowicie wyciek oleju przy odmie. Plej wycieka w miejscu, gdzie odma dochodzi do kolektora ssącego. Tam olej spływa po zaworze EGR i wpływa na kolektor wydechowy gdzie się wysmaża.
Są dwa podejrzenia
1) uszczelniacze trzonków zaworowych tzw. gumki. mój mechanik mówi, że po 150.000 powinny być wymienione, i że to ich wina, ale inny mechanik od diesli twierdzi, że one nie mają nic do rzeczy
2) on stawia na pierścienie zgarniające olej, ale nie chce powiedzieć, że wymiana pierścini pomoże na 100% bo jednocześnie silnik nic a nic nie kopci na niebiesko nawet po gwałtownym wciśnięciu gazu ani na zimno ani na ciepło.
Nie kopci też na czarno, pali na widok kluczyka, chodzi jak pszczółka i wszystko jest super tylko ten wyciek powoduje bezsenne noce.
Ostatnio mierzyłem to wychodzi tak od 300 do 400 gram oleju na 1000km.
Jeszcze jeden mechanik od diesli twierdzi, że ten typ tak ma i żeby m,achnąć na to ręką, ale ja nie lubię jak coś nie jest na tip-top.
Zastanawiam się, czy ten "grzybek" odmy - skraplacz oleju - może się popsuć i co tam jest w środku, bo rozebrać tego nie mogę.
Może macie jakieś sugestie lub doświadczenia w tym zakresie?

1.9 SDI AQM