TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Jaki przeplywomierz ?

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jaki przeplywomierz ?
« dnia: 08 Czerwca, 2007, 13:07:44 »
Witam,
W swoim Leonie mam standardowy objaw.., przy okolo 2500 obrotow wyczuwalny jest spadek ciagu samochodu, w ogole ostatnio stal sie bardzo mulowaty - do 2500 jeszcze jako tako przyspiesza, ale powyzej to juz kaplica.
Samochod to Leon 1.9 TDI (ALH 90KM), ma juz 7 lat, ok 100 tys przebiegu, wiec domyslam sie, ze to przeplywka. W zwiazku z tym mam pytania.
Czy podlaczenie do VAGa wyraznie wykaze wade w przeplywce?
Jesli juz bede musial ja wymienic, to jaka wybrac, oryginalna, Boscha, czy jakas podrobe(jesli tak to jaka polecacie)?

Pozdrawiam!



Offline Piro

  • *****
  • 1 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Vtech, Vtechdyno, EVTUN
    • Vtech - chiptuning, powerboxy, hamownie podwoziowe
Odp: Jaki przeplywomierz ?
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Czerwca, 2007, 11:04:10 »
Oczywiście różnica pomiędzy wartościami oczekiwaną i zmierzoną powinna być widoczna, choć nie musi powodować zapisania błędu w sterowniku. Trzeba więc przejechać się kawałek z Vagiem/Vagcomem i zobaczyć.
Oddając swój stary przepływomierz kupisz nowy oryginalny ze sporą zniżką.
Z "podróbkami" jest to trochę loteryjka, choć niektóre z nich działają bardzo poprawnie - rzecz w tym że ciężko zgadnąć z którego źródła będą dobre.
...alkohol nie rozwiąże Twoich problemów ! Z drugiej strony - mleko też ich nie rozwiąże :)
www.vtech.pl &

Offline hct

  • *
  • 39
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jaki przeplywomierz ?
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Czerwca, 2007, 15:55:11 »
piro gdzie jak sie odda stara przeplywke to daja upust mowisz o salonie czy jak?
Audi B4 1.9 TDI Avant

Offline rob555

  • *****
  • 578
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.tune-up.pl
Odp: Jaki przeplywomierz ?
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Czerwca, 2007, 17:23:38 »
piro gdzie jak sie odda stara przeplywke to daja upust mowisz o salonie czy jak?

Chociazby w ASO
tak nawiasem ja podrobki zakladam od ponad roku i jak dziala dobrze na poczatku to trwaloscia nie ustepuje org a czasem nawet od tych regenerowanych pokazuja lepiej
hybrydowe turbiny, wtryski, chipy na ulice i do sportu
Hamownia podwoziowa inercyjna
Diagnostyka i serwis mechaniczny aut koncernu VAG
www.tune-up.pl - Tuning Gdansk

Offline hct

  • *
  • 39
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jaki przeplywomierz ?
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Czerwca, 2007, 20:44:18 »
tylko ze akurat do 1.9 1z mnie ma taniech podrubek ponad 400 zl trzeba dac za przeplywke  :-[
Audi B4 1.9 TDI Avant

Offline hct

  • *
  • 39
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jaki przeplywomierz ?
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Czerwca, 2007, 20:22:58 »
jesli chodzi ci o przeplywke do zilnika 1z to bardzo chetnie te namiary
Audi B4 1.9 TDI Avant

Offline Blade

Odp: Jaki przeplywomierz ?
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Czerwca, 2007, 19:50:23 »
Tak w ogóle to z tymi przepływkami to jakaś wtopa jest,niby te nasze auta pożądne są,a siadają jakies gówniane elementy-cos tu nie gra.Polecam oryginały bo ja kupiłem gównianego Pierburga i siadł po 50 km.Trace zaufanie do niemieckiej technologii.

Offline And280

  • ****
  • 360
Odp: Jaki przeplywomierz ?
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Czerwca, 2007, 21:26:17 »
jak by wszystkie samochod mialy jezdzic bezawaryjnie i jakby nic sie nie psulo to polowa fabryk a moze i wiecej musialaby zostac zamknieta:) albo cena nowych autek o 100% wyzsza, i niestety nic nie trwa wiecznie:)
Nastepny tolek teraz 1M ASV

Offline rob555

  • *****
  • 578
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.tune-up.pl
Odp: Jaki przeplywomierz ?
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Czerwca, 2007, 22:27:04 »
Tak w ogóle to z tymi przepływkami to jakaś wtopa jest,niby te nasze auta pożądne są,a siadają jakies gówniane elementy-cos tu nie gra.Polecam oryginały bo ja kupiłem gównianego Pierburga i siadł po 50 km.Trace zaufanie do niemieckiej technologii.

Pierburg to tez orginał tyle tylko ze do innej wersji silnika....
A pozatym pierburgi za 300X lepsze od Boscha (mniej awaryjne) wiec dziwne. Sprawdz moze filtr powietrza...
hybrydowe turbiny, wtryski, chipy na ulice i do sportu
Hamownia podwoziowa inercyjna
Diagnostyka i serwis mechaniczny aut koncernu VAG
www.tune-up.pl - Tuning Gdansk

Offline Blade

Odp: Jaki przeplywomierz ?
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Czerwca, 2007, 17:41:09 »
Pierburg to tez orginał tyle tylko ze do innej wersji silnika....
A pozatym pierburgi za 300X lepsze od Boscha (mniej awaryjne) wiec dziwne. Sprawdz moze filtr powietrza...


Dzięki Rob 555, w takim razie muszę gościowi w sklepie skopać dupe.

Odp: Jaki przeplywomierz ?
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Lipca, 2007, 11:45:42 »
No i  udalo mi sie w koncu znalezc przeplywomierz i to calkiem tanio:)
Okazalo sie, ze znajomy ma do sprzedania sam wklad, jest to BOSCH, ale o innym symbolu i nieco innym ksztalcie dolnego zakonczenia...., ale przymierzylem, zakrecilem, przejechalem juz kilkadziesiat km i wyglada na to, ze wszystko dziala OK - czuje znaczna poprawe:)

Ale zastanawiam sie czy cos przypadkiem sie nie spieprzy.., bo jest to przeplywomierz najprawdopodobniej od Golfa IV TDI PD (115PS)...
(?)

Offline Piro

  • *****
  • 1 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Vtech, Vtechdyno, EVTUN
    • Vtech - chiptuning, powerboxy, hamownie podwoziowe
Odp: Jaki przeplywomierz ?
« Odpowiedź #11 dnia: 16 Lipca, 2007, 23:21:32 »
Są ich dwie wersje - o różnym tłumieniu fali zwrotnej. Zmiana na nieoryginalną owocuje przeważnie wolniejszym schodzeniem z obrotów z racji nieco większych wskazań (skośny ryjek zmieniony na prosty ryjek ;) ) . W drugą stronę - bez istotnych zmian, poza tym że auto będzie nieco słabsze (dotyczy diesli)
...alkohol nie rozwiąże Twoich problemów ! Z drugiej strony - mleko też ich nie rozwiąże :)
www.vtech.pl &