TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

duże spalanie tdi

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

duże spalanie tdi
« dnia: 10 Czerwca, 2007, 18:21:35 »
posiadam golfa 2002 tdi na pompowtryskach moc 102 km, z tego co wiem to auto na tym silniku powinno palić nieco ponad  litrów na trasie (producent podaje 4,8l/00km) , miasto koło 6,5l. Tymczasem moje auto żłopie jak niewiem. Sprawdzałem nie tylko poprzez komputer ale i przeliczałem.
mechanicy w serwisie oczywiście mówią a że to dane uśrednione , ble ble ble i że nie można się tym kierować zabardzo, no dobra tolerancja może być, ale chyba nie większa niż 1-1,5l , tak mi sięwydaje. Tymczasem moje autoko na trasie bierze 8 litrów przy ekonomicznej jeździe czyli do 130 km, a na mieście to szaleństwo , ponad 10 litrów. Do holery nie wiem co sie dzieje, filtry nowe ,olej nowy, zmieniłem pasek rozrządu. Zauważyłem że najwięcej mi bierze na przeciążonym silniku, jak przyspieszam z jedynki ,później z dwójki to mi komp pokazuje w danej chwili nawet 35-40 litrów, najgorzej jak jest nierozgrzany silnik.
Czy na większe spalanie ma wpływ np podbrudzona turbina?, czsami silnk wchodzi mi w ten stan awaryjny, poza tym nie ma szans żebym jechał szybciej niż 185 km/h.
Aha i jeszcze jedno , czy źle założynu pasek rozrządu ma wpływ na większe spalanie, bo włąśnei zauważyłem zwiększenie po zmianie, mechanik mi mówił że nie ma szans, że to bzdury i mi sie wydaje,bo gdyby był źle założony to by silnik w ogóle nie palił (bo ustawienie jest zbyt precyzyjne), ale fakt jest faktem ze mi chleje jak ruski.Nie wiem moze przepływomierz , ale na komputerze niby wszystko ok.
Aha i jescze jedno, jak jest zimny to mi skacze silnik po odpaleniu ,jakby chodził na 3 tłoki i dymi na niebiesko przez jakieś 20-30 sekund, potem jest ok.
.........proszę o pomoc w tej sprawie
poZdrawiam

Offline skk123

• *
  • 17
Odp: duże spalanie tdi
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Czerwca, 2007, 20:16:49 »
posiadam golfa 2002 tdi na pompowtryskach moc 102 km, z tego co wiem to auto na tym silniku powinno palić nieco ponad  litrów na trasie (producent podaje 4,8l/00km) , miasto koło 6,5l. Tymczasem moje auto żłopie jak niewiem. Sprawdzałem nie tylko poprzez komputer ale i przeliczałem.
mechanicy w serwisie oczywiście mówią a że to dane uśrednione , ble ble ble i że nie można się tym kierować zabardzo, no dobra tolerancja może być, ale chyba nie większa niż 1-1,5l , tak mi sięwydaje. Tymczasem moje autoko na trasie bierze 8 litrów przy ekonomicznej jeździe czyli do 130 km, a na mieście to szaleństwo , ponad 10 litrów. Do holery nie wiem co sie dzieje, filtry nowe ,olej nowy, zmieniłem pasek rozrządu. Zauważyłem że najwięcej mi bierze na przeciążonym silniku, jak przyspieszam z jedynki ,później z dwójki to mi komp pokazuje w danej chwili nawet 35-40 litrów, najgorzej jak jest nierozgrzany silnik.
Czy na większe spalanie ma wpływ np podbrudzona turbina?, czsami silnk wchodzi mi w ten stan awaryjny, poza tym nie ma szans żebym jechał szybciej niż 185 km/h.
Aha i jeszcze jedno , czy źle założynu pasek rozrządu ma wpływ na większe spalanie, bo włąśnei zauważyłem zwiększenie po zmianie, mechanik mi mówił że nie ma szans, że to bzdury i mi sie wydaje,bo gdyby był źle założony to by silnik w ogóle nie palił (bo ustawienie jest zbyt precyzyjne), ale fakt jest faktem ze mi chleje jak ruski.Nie wiem moze przepływomierz , ale na komputerze niby wszystko ok.
Aha i jescze jedno, jak jest zimny to mi skacze silnik po odpaleniu ,jakby chodził na 3 tłoki i dymi na niebiesko przez jakieś 20-30 sekund, potem jest ok.
.........proszę o pomoc w tej sprawie
poZdrawiam

hym no stary u nas w a6 v6 180kuców jak mu depne dymek z tyłu + 40 litrów chwilowego :))/radzilbym jakos inaczej sprawdzić
ps

Offline dssn

• 559
    • http://www.terpior.prv.pl
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Czerwca, 2007, 21:38:24 »
chwilowe na 1 i 2 30 40 litrow to nic wielkiego, pozatym wiecej niz 185 km golfem 100 konnym to tez nic wielkiego, jak chcesz smigac 220 to trzeba bylo v6 kupic. Pozatym mowisz ze silnik czasami ci wchodzi w stan awaryjny? Dlaczego ? a pozniej piszesz ze komputer nic nie pokazuje? jaki komputer? pozatym ten silnik w golfie powinien palic w granicach 7 litrow +- 1 litr przy "normalnej jezdzie" a w trasie przy 130 jak mowisz nie powinien wiecej jak 5 - 6. Jedz na vaga i zobacz dlaczego wchodzi ci w tryb awaryjny, i szukaj innych bledow.
O

Offline Marco

• 259
  • Golf III TDI 1Z
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Czerwca, 2007, 22:00:24 »

To wygląda na spalanie oleju... hmm.. :-\ pierścienie, uszczelniacze zaworowe mogły popadać
GOLF III TDI 1Z

Offline promax

• 555
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Czerwca, 2007, 08:04:39 »
Może to i nieciekawa wiadomość ale mnie to wygląda na dość wyeksplatowany silnik albo poprzez przebieg ( to naprawde da się sprawdzić ) albo poprzez poprzedniego właściciela który nie miał pojęcia jak się powinno obchodzić z TDi
Sprawdz sobie autko u dobrego tunera ,ASO guzik Ci powie a załpłacisz jak za zboże
To dymienie spalanie i nierówna praca to bardzo nieciekawe objawy,ciekaw jestem jaką masz korekcje na pompkach
Powodzenia
Choć przez chwile bądz patriotą MediaMarkt zostaw idiotom!

« Odpowiedź #5 dnia: 11 Czerwca, 2007, 14:12:37 »
A jaki masz przebieg (stan licznika)? Moj jest z 2003r ten sam silnik pali w miescie 7-7,5l na trasie mniej ale nie mialem okazji sprawdzic. Zuzycie oleju jakies tam jest ale minimalne, dymienia nie zauwazylem. z ta Vmax to wiele wiecej nie pojdzie, sam nie sprawdzalem ile maksymalnie pojdzie ale te 180 to powinno bez problemu. Co do przebiegu to w niektorych silnikach da sie sprawdzic, a w niektorych niestety nie. Moze kat wtrysku nalezy wyregulowac a propos spalania?

« Odpowiedź #6 dnia: 11 Czerwca, 2007, 21:18:09 »
Witam ponownie , dzięki bardzo za odpowiedzi
z tym spalaniem to jest tak, rzeczywiście przed wymiana rozrzadu palil nawet dobrze, w mieście do 8 litrów, po zmianie cośsięzaczęło dziwnego dziać i silnik jakby miał jakies wewnętrzne opory,nie wiem moze przy wymianie przepływomierz naruszyl mechanik, niewiem, fakt jest faktem, miasto norma 10-11 litrów.Za miastem koło 8.
We Wrocku w jetronicu go sprawdzali i koles powiedział ze spadki mocy to na mur beton n75 w najgorszym wypadku kierownica turbiny,wtryskiwacze ok, swiece zarowe ok, ale w zimie to z zapłonem jest poprostu tragedia, poprostu nieodpala, ...odpala ale za 5 razem, i silnik skacze i kołacze ,dymu w holere i czasami nawet coś walnie w środku metalicznie jakby dosłownie zawór o coś trzasnał, niewiem byłem juz u tylu mechaników ze nie wiem juz co robic, oni najwyrazniej tez nie wiedza bo problem istnieje, ostatnio mi nawet jeden zaproponował żebym wymienił wtryskiwacze,aha wszystkie przekazniki elektryczne od zapłonu powymieniane, czujnik ciepła nowy, wydaje mi sie ze to jakis mechaniczny problem, nie wiem moze nieszczelność w silniku, zrzera mi jakies 350ml oleju na 5 tys.km, ostatnio dolewałem.
Jesli chodzi o ta preddkosc to w sumie porównywałem ten silnik z silnikiem (taki samym) w audi a4 2003 , idzie bez problemów 210km/h, dlatego te 185 km u mnie mnie zastanawia,(w ksiazce bodajrze jest 193?)  w sumie to wcale jakas nie wielka tam predkosc jest.pozdrawiam

« Odpowiedź #7 dnia: 11 Czerwca, 2007, 21:22:21 »
..............aha i jeszcze jedno...........przebieg 78000, sprawdzany, ponoc prawdziwy, ale jest jedno ALE , auto pływało :-\  ........

Offline Marco

• 259
  • Golf III TDI 1Z
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Czerwca, 2007, 18:45:43 »
Uuuuuu :-[ jak pływało to nie dziw się ze osuszony i jakims cudem jeszcze uruchomiony silnik pracuje... wlaśnie jak pracuje :-\
GOLF III TDI 1Z

Offline KDX

• 351
  • było: TOLEDO AFN, PASSAT AFN, jest: SUPERB AWX
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Czerwca, 2007, 22:29:14 »
Mnie zastanawia ten rozrząd - jeżeli przed zmianą palił mniej, a teraz żłopie więcej - to musiał schrzanić coś mechanik od rozrządu - no chyba że Golf pływał po wymianie rozrządu.

Co do nieodpalania w zimie - może filtr paliwa, kąt wtrysku, wreszcie problem z listwą podającą prąd na świece (ja tak szukałem, jak miałem problemy z odpalaniem w zimie).

W pełni zgadzam się z dssn, że prawdę powie VAG - pytanie czy mechanicy, którzy dotąd naprawiali samochód przeprowadzali diagnostykę, czy badali tylko "organoleptycznie" (to tłumaczyłoby rozbieżności w diagnozach).

Jeżeli to Cię pocieszy - znam dobrego mechanika w okolicach Poznania.

Pozdrawiam!
K.