TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Gdzie wpiąć chip

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gdzie wpiąć chip
« dnia: 14 Czerwca, 2007, 21:50:51 »
Mam skode octavieII i kupiłem do niej chip którego musze sam zamontować(seria:112/267|tuning~143km/342nm) moje pytanie brzmi gdzie jest komputer do którego mam wspiąć chip?? może ma ktoś jakieś zdjęcia??



Offline Medyk

  • *****
  • 107
  • Płeć: Mężczyzna
    • WSZYSTKO O DIESLACH - TDI.PL
Odp: Gdzie wpiąć chip
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Czerwca, 2007, 22:39:05 »
Zrób zdjęcie tego "chipa" i pochwal sie nam co to za cudo!

Słowo "chip" na polskim rynku za dużo ma funkcji i nie wiemy czy to jest rezystor za 50 gr czy rezystor w pudełku za 200 zł, czy moduł z kilkoma rezystorami w pudełku za 1000 zł...

Oczywiście może to też być moduł cyfrowy albo prawdziwy chip ale przy cenach producentów załączona jest instrukcja także pewnie nie zadawałbyś pytania na forum...

Pokaż zdjęcie tego urzadzenia

;D
SEMPER IN ALTUM

Odp: Gdzie wpiąć chip
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Czerwca, 2007, 22:53:17 »
Zdjęcia aktualnie nie zrobię chip ten kosztował 70 euro Chodzi o taką kość co się wpina w komputer w samochodzie. Instrukcja mówi że jeden trzeba wyjąć a ten tuningowy włożyć w  jego miejsce.( Co ciekawe w chwili zamawiania zostałem zapytany o numer z podszybia, nie wystarcza model silnika,samochodu i wyposażenia, są one robione pod konkretny model samochodu)

Offline Moretti

  • ****
  • 390
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gdzie wpiąć chip
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Czerwca, 2007, 23:17:33 »
Chip za 70 euro  ???.Chyba zostanie Tobie podpiac go do klapy garnituru jako PIN ..... ;D

Offline hct

  • *
  • 39
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gdzie wpiąć chip
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Czerwca, 2007, 23:41:26 »
zagadaj kolego na gadu do tego goscia on ci powinien powiedziec gdzie jest komputer ale obawiam sie nie wystarczy wpiac tej kostki najprawdopodobniej trzebabedzie wylutowac stara kosc i wlutowac podstawke wczesniej potem bedziesz mogl wkladac i wyciagac kostki ile tylko bedziesz chcial to numer gg tego goscia jesli robil cos takiego w takim aucie to powie ci nawet jakie klucze bedziesz potrzebowal :)
Audi B4 1.9 TDI Avant

Offline hct

  • *
  • 39
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gdzie wpiąć chip
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Czerwca, 2007, 23:47:19 »
wiesz co sam juz go pytalem nie robil takiego auta i niebardzo wie ale mowi zebys poszukal pod maska pod szyba musisz sciagnac plaskikowa maskownice ale to nie na 100%
Audi B4 1.9 TDI Avant

Odp: Gdzie wpiąć chip
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Czerwca, 2007, 06:52:22 »
Nic nie trzeba lutować po prostu muszę tylko wiedzieć gdzie jest komputer i przy pomocy takiego małego sprzęcika wyciągne ten który jest aktualnie w samochodzie i w jego miejsce mam włożyć stary żadnego lutowanie podobnież trzeba delikatnie docisnąć i sam wskoczy na swoje miejsce.

Nie śmiejcie się z ceny u mnie w firmie  jeździ 30 Innych Octavi z trochę innymi urządzeniami(starszej generacji i na hamowni ok.133km mają) i bardzo dobrze się to sprawdza  nawet od niedawna  nawet nie wyjmujemy tego na serwis bo jak nic sie nie dzieje to nic nie mówią.

Na podszybiu z której strony??
 
« Ostatnia zmiana: 15 Czerwca, 2007, 06:56:49 wysłana przez szatek92 »

Offline Moretti

  • ****
  • 390
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gdzie wpiąć chip
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Czerwca, 2007, 10:12:47 »
Na srodku podszybia ....Szczescia zycze w montazu ... ;) ;)

Offline CrashGT

  • **
  • 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • VW Bora 1.9 TDI PD 130
Odp: Gdzie wpiąć chip
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Czerwca, 2007, 13:30:04 »
Ja zawsze myslalem ze jak sie robi "CHIP'a" pod samochod to bez samochodu sie nie obejdzie  ;) ten jest raczej jakis uniwersalny...  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D

ps. tylko uwazaj przy SWAPIE zeby KOMPUTERA nie uszkodzic ;)
« Ostatnia zmiana: 15 Czerwca, 2007, 15:29:43 wysłana przez CrashGT »

Offline Medyk

  • *****
  • 107
  • Płeć: Mężczyzna
    • WSZYSTKO O DIESLACH - TDI.PL
Odp: Gdzie wpiąć chip
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Czerwca, 2007, 17:27:19 »
Jak długo żyję to nie widziałem jeszcze komputera w tych autach gdzie procesor można po prostu wyjąć i włożyc inny...
Zawsze było to związane z lutowaniem... ale może to jakaś nowość...

Może któryś z tuningowców sie wypowie na ten temat

 ;D
SEMPER IN ALTUM

Offline Moretti

  • ****
  • 390
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gdzie wpiąć chip
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Czerwca, 2007, 21:06:55 »
A ja proponuje zaczekac na wypowiedz zainteresowanego ...a moze ma racje i podepnie . Nowe technologie ..kto wie  ??? ??? Komp jest na podszybiu ...4 wkrety zeby go otworzyc i juz mozna podpiac chip.

Offline rob555

  • *****
  • 578
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.tune-up.pl
Odp: Gdzie wpiąć chip
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Czerwca, 2007, 23:52:48 »
Mam skode octavieII i kupiłem do niej chip którego musze sam zamontować(seria:112/267|tuning~143km/342nm) moje pytanie brzmi gdzie jest komputer do którego mam wspiąć chip?? może ma ktoś jakieś zdjęcia??

A skad wiesz ze tyle mocy bedzie mial jak jeszcze nie wpiales :D
I chyba w octavii II ten nr ze scalaczkiem wyciaganym nie przejdzie  ::) ::)
hybrydowe turbiny, wtryski, chipy na ulice i do sportu
Hamownia podwoziowa inercyjna
Diagnostyka i serwis mechaniczny aut koncernu VAG
www.tune-up.pl - Tuning Gdansk

Offline hct

  • *
  • 39
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gdzie wpiąć chip
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Czerwca, 2007, 01:42:46 »
no mowilem ze trzeba brdzie lutowac ale kolega wie lepiej chyba
Audi B4 1.9 TDI Avant

Offline lemon

Odp: Gdzie wpiąć chip
« Odpowiedź #13 dnia: 16 Czerwca, 2007, 02:42:22 »
Realy cheap chip ;) A ja myslalem ze chipa dobiera sie do auta a nie na odrotnie. Poza tym prawdziwy (dobry) chip powinien byc zhamowany i nadaje sie tylko i wylacznie do danego samochodu a to ze wzgledu na stan silnika itp. Raczej mi to wyglada na box a nie chip bo boxa mozna podpiac a chipa to chyba przez lutowanie mozna zapodac. Tuningowcem nie jestem wiec moge sie mylic,  ale logika mi tak podpowiada.
Passat 3BG SE AWX Variant
Olej:bedzie Motul Specific 505.01

Passat B5 SE AFN
Olej: był Liqui Moly 10W40 Mos2 jest Motul 6100

Xsara II VTR 1.6 16V
Olej: Motul 8100

Offline Piro

  • *****
  • 1 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Vtech, Vtechdyno, EVTUN
    • Vtech - chiptuning, powerboxy, hamownie podwoziowe
Odp: Gdzie wpiąć chip
« Odpowiedź #14 dnia: 16 Czerwca, 2007, 16:55:36 »
Rozumiem że rozmawiamy o Skodzie 1.9 TDI 105 KM. Będzie kłopot - pamięć w sterowniku modyfikuje się przez gniazdo diagnostyczne lub przez port JTAG/BDM. W obu przypadkach potrzebny jest odpowiedni sprzęt.

Pamięć jest na zdjęciu po prawej. Jej wylutowanie i zalutowanie oraz przeprogramowywanie jest dość kłopotliwe (choć oczywiście nie niemożliwe).



Ty naprawdę masz fizycznie chip (taki scalak, jak na zdjęciu po prawej w głębi) do sterownika w ręku ?
...alkohol nie rozwiąże Twoich problemów ! Z drugiej strony - mleko też ich nie rozwiąże :)
www.vtech.pl &