TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Gdzie wpiąć chip

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Medyk

  • *****
  • 107
  • Płeć: Mężczyzna
    • WSZYSTKO O DIESLACH - TDI.PL
Odp: Gdzie wpiąć chip
« Odpowiedź #15 dnia: 16 Czerwca, 2007, 22:52:44 »
A może ktoś nas podpuszcza... Żebyśmy na forum pogłówkowali nad "super" chipem, który działa na zasadzie plug&play...
SEMPER IN ALTUM

Offline dssn

  • *****
  • 559
    • http://www.terpior.prv.pl
Odp: Gdzie wpiąć chip
« Odpowiedź #16 dnia: 17 Czerwca, 2007, 17:10:20 »
siakaś konspiracja? :)
O

Offline Piro

  • *****
  • 1 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Vtech, Vtechdyno, EVTUN
    • Vtech - chiptuning, powerboxy, hamownie podwoziowe
Odp: Gdzie wpiąć chip
« Odpowiedź #17 dnia: 17 Czerwca, 2007, 18:19:20 »
Za tępy jestem żeby się połapać :)
...alkohol nie rozwiąże Twoich problemów ! Z drugiej strony - mleko też ich nie rozwiąże :)
www.vtech.pl &

Odp: Gdzie wpiąć chip
« Odpowiedź #18 dnia: 17 Czerwca, 2007, 18:36:14 »
Chip jest robiony pod konkretny model silnika w oparciu o próby na 3 modelach(dla rozwiania spekulacji) facet które je robi pracuje w niemczech w skodzie. Jeszcze nie założyłem go we wtorek po ostatnim serwisie gwarancyjnym u zaufanego mechnika no wygląda podobnie do tych kości pokazanych na zdjęciu. Za tydzień w sobote mogę wrzucić zdjęcia samego chipu jak i roboty. Jeśli macie pytania to pytajcie odpowiem. I jeszcze jedno to nie jest żart @Medyk

<<edit>>
Gadałem z facetem przed chwilą i powiedział że to pierwsze takie urządzenie w Polsce(przynajmniej z tego co on robił)
<<edit>>
« Ostatnia zmiana: 17 Czerwca, 2007, 19:35:35 wysłana przez szatek92 »

Offline Moretti

  • ****
  • 390
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gdzie wpiąć chip
« Odpowiedź #19 dnia: 17 Czerwca, 2007, 19:50:17 »
Mowilem ...."nowe technologie" .Znowu moze czlowiek czegos sie nauczy.Czekamy na zdjecia i wyniki .

Odp: Gdzie wpiąć chip
« Odpowiedź #20 dnia: 17 Czerwca, 2007, 20:51:06 »
Jeśli chodzi o wyniki napisane na początku są zmierzone na podobnym samochodzie w niemczech niestety nie znam osiągów. Może powiecie mi jakie orientacyjnie beda?? Nie długo bede zmieniał opony w swoim wozidełku jakie możecie polecić do 300zł/sztuka??. Narazie jeżdże na 205/55/16" Dunlop sp sport 01 a teraz wezme takie same tylko o szerokości 215mm.

Odp: Gdzie wpiąć chip
« Odpowiedź #21 dnia: 17 Czerwca, 2007, 21:24:02 »
ja latam na 215 i na naszych drogach troche lata na koleinach. na zakretach i hamowanie OK
jest Passat 1,9 TDI 4 Motion 2005r.

Odp: Gdzie wpiąć chip
« Odpowiedź #22 dnia: 17 Czerwca, 2007, 21:39:43 »
Zrobiłem zdjecia(są w beznadziejnej jakości bo robione fonem d750i w ciemności ale w trybie nocnym bo bezpośrednie światło usuwa program z kości)  http://s000.wyslijto.pl/?file_id=34476648177685671412 skompresowane rarem, zapomiałem że można zdjęcia wrzucić bezpośrednio.

Offline Moretti

  • ****
  • 390
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gdzie wpiąć chip
« Odpowiedź #23 dnia: 17 Czerwca, 2007, 23:16:30 »
Ja mysle ze ten scalak nie jest do twojego ECU .

Offline Medyk

  • *****
  • 107
  • Płeć: Mężczyzna
    • WSZYSTKO O DIESLACH - TDI.PL
Odp: Gdzie wpiąć chip
« Odpowiedź #24 dnia: 18 Czerwca, 2007, 00:35:11 »
Mi to wygląda na chipa ale z fiata seincento ( tak się pisze ? )...

Czekamy na wypowiedź któregoś z fachowców...

A ile kosztowało to cudo?
SEMPER IN ALTUM

Offline And280

  • ****
  • 360
Odp: Gdzie wpiąć chip
« Odpowiedź #25 dnia: 18 Czerwca, 2007, 01:54:26 »
tak jak bylo gdzies na poczatku napisane 70e
Nastepny tolek teraz 1M ASV

Odp: Gdzie wpiąć chip
« Odpowiedź #26 dnia: 18 Czerwca, 2007, 06:43:39 »
Trochę cierpliwości i się przekonacie w wtorek zobaczymy czy naprawdę taki od sc

Offline rob555

  • *****
  • 578
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.tune-up.pl
Odp: Gdzie wpiąć chip
« Odpowiedź #27 dnia: 18 Czerwca, 2007, 07:33:44 »
Trochę cierpliwości i się przekonacie w wtorek zobaczymy czy naprawdę taki od sc

Jak go tam wlutujesz i bedzie dzialac to rzeczywiscie odkryjesz najnowsze technologie......no nie mam słow na to jak ktos Cie wydymał a ty sie upierasz przy swoim. Kosc ktora jest na zdjeciu pasuje np do audi 2.5tdi z 96r :D ale w zyciu do EDC 16 tego nie wstawisz...
Sorry ale jestes typowym "madrala" pseudo uczonym co lepiej od nas (ludzi ktorzy w tym siedza) wiesz co i jak. Zobaczyles ze ceny prawdziwych programow sa wysokie wiec stwierdziles "ja to zrobie 5x taniej i bedzie tak samo"
A gugu....koles ktory sie na tym rzekomo zna to cwel i pajac lub naciagacz. Malucha bym mu niedal by zaplon przestawic....
Wlutuj to sobie w plyte głowna to jeszcze za sterownik zaplacisz i dopasowanie immo :D
Powiem wiecej: jezeli to nie podpucha i zart to DOBRZE CI TAK !!!! strasznie mnie lecza spece co jak im mowie cene programu to az im sie posladki zwieraja i jada gdzies gdzie zrobia to za 800zl. W 50% i tak wracaja albo po wgranie org (bo sie na tym chipie nie da jezdzic) albo po turbine (bo sie ukrecila). Oczywiscie sa wielce oburzeni ze zostali naciagnieci.....to tak jak isc na Tirówy i narzekac ze poscieli nie bylo....
Wiec prosze Cie bardzo...wlutuj to sobie w kompa  ;D ;D
hybrydowe turbiny, wtryski, chipy na ulice i do sportu
Hamownia podwoziowa inercyjna
Diagnostyka i serwis mechaniczny aut koncernu VAG
www.tune-up.pl - Tuning Gdansk

Odp: Gdzie wpiąć chip
« Odpowiedź #28 dnia: 18 Czerwca, 2007, 15:57:22 »
Może sie upieram za bardzo przy swoim, ale chipy roboty tego faceta jeżdzą w ponad 10 samochodach w firmie w której pracuje. Po za tym facet pracuje dla oddziału naszego koncernu w niemczech więc nas nie oszukuje w wtorek sie przekonam i to naprawdę nie jest wlutowywane. Jeśli tak nie będzie przyznam się do błędu. Zdjęcia z montażu też postaram się umieścić

Offline Moretti

  • ****
  • 390
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gdzie wpiąć chip
« Odpowiedź #29 dnia: 18 Czerwca, 2007, 16:13:35 »
Jesli jutro uda sie tobie(temu specjaliscie ) zamontowac to do EDC16 ...to  mysle ze nie da zrobic zdjec .To jest najwieksza ,sekretna technologia tego roku. Ja osobiscie nie zdradzilbym tej sztuczki  :) Nie wynika to z egoizmu ,ale dokonanie tego wymaga naprawde duzej wiedzy i trzeba zamortyzowac nowy wynalazek . 70 Euro to malo jak na taki wyczyn .