TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Gdzie wpiąć chip

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Gdzie wpiąć chip
« Odpowiedź #30 dnia: 18 Czerwca, 2007, 17:47:38 »
Nie będzie on mi tego montował tylko sprawdzony mechanik u którego serwisujemy samochody po gwarancji on raczej pozwoli zrobić zdjątka

Odp: Gdzie wpiąć chip
« Odpowiedź #31 dnia: 19 Czerwca, 2007, 15:16:52 »
No i mamy problem samochód postoi sobie przez jakiś czas w serwisie skody bo podobnierz są jakiej ubytki w powłoce antykorozyjnej i muszą to zrobić odbiór samochodu około 30 czerwca, ale za to dostałem zastępczego skodziaka octavie rs disel i musze przyznać że jak za rok ze swojej nowej 140 zrobię ok.180km to będzie mi ładnie śmigało

Odp: Gdzie wpiąć chip
« Odpowiedź #32 dnia: 19 Czerwca, 2007, 20:40:35 »
szatek92 nie oszukujmy się przecież młotkiem tego tam nie włożysz, chip którego zamieściłeś zdjęcie były montowane max do 2000-01 roku ale nie w samochodach tej klasy co octavia, ponieważ w takich samochodach w 01 roku pojawiły się flashe a w 02-03 już komputery typu EDC16 w których możliwość programowania istnieje jedynie (z innym się nie spotkałem) przez złącze lub wpinanie się w styki komputera. Układy miały zwykle 32(plcc) lub 44(psop) nóżki ale nie 28. PS. niezła ściema z tymi ubytkami powłoki antykorozyjnej  ;)

Odp: Gdzie wpiąć chip
« Odpowiedź #33 dnia: 19 Czerwca, 2007, 20:58:12 »
Dobra poczekajcie co z samochodem bede wiedział w piątek nie niewiem o co biega ale biega oto że znowu odpada mi lakier na tylnym prawym nadkolu (było już o tym w innym temiacie) a to z tymi ubytkami to ja dostałem na papierze. Jak zdąrze dostać samochód w sobote to w poniedziałek mi założą (nie mogę założyć 215 opon bo mam 6,5" felgi) i może się nawet gdzieś na hamownie wybiore jak mi czasu starczy. 

Odp: Gdzie wpiąć chip
« Odpowiedź #34 dnia: 19 Czerwca, 2007, 22:17:51 »
Aha nie wiem jak ten tuner dobierał program do Twojego samochodu z numerów podszybia, ale wersję oprogramowania oraz numer komputera powinno odczytywać się z jego obudowy. Podejrzewam, że nawet nie wiedział o jakie auto chodzi, ponieważ gdyby wiedział do jakiego modelu ma być chip to do edc16 kości napewno by nie przysłał, chyba że liczył tylko na wyłudzenie kasy.

Odp: Gdzie wpiąć chip
« Odpowiedź #35 dnia: 20 Czerwca, 2007, 08:36:46 »
Numer komputera komputera i oprogramowanie odczytał w bazie danych vag po numerze z podszybia( przynajmiej tak mi to wytłumaczył po co mu numer z podszybia)
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwca, 2007, 18:27:57 wysłana przez szatek92 »

Offline Moretti

  • ****
  • 390
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gdzie wpiąć chip
« Odpowiedź #36 dnia: 21 Czerwca, 2007, 01:38:55 »
Numer z podszybia ..to chodzi o to ze centralka jest na podszybiu w tym samochodzie .

Offline voytec

  • *
  • 23
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gdzie wpiąć chip
« Odpowiedź #37 dnia: 21 Czerwca, 2007, 21:58:11 »
Tia..,tak czytam sobie ten watek, czytam.. i wraz z jego rozwojem, przy sporej dozie emaptii, mam coraz to bardziej nieodparte wrazenie, ze pewnego dnia ktos sie nudzil i wpadl na pomysl, iz najzwyczajniej wymysli mniej/wiecej realistyczny temat [tutaj raczej mniej niz wiecej..], czym rozrusza forum, w tym nawet jego "najtezsze glowy"...
BTW, a moze tylko mnie sie tak wydaje..?
>>>Proste są dla szybkich samochodów - zakręty dla szybkich kierowców<<<

Odp: Gdzie wpiąć chip
« Odpowiedź #38 dnia: 22 Czerwca, 2007, 08:05:36 »
wydaje ci sie, ale jak sam to czytam to możliwe jest że komuś może się tak wydawać

Odp: Gdzie wpiąć chip
« Odpowiedź #39 dnia: 22 Czerwca, 2007, 23:23:50 »
Wsio sie wyjaśniło, oddaje honor wielkim tego forum i  proszę o wybaczenie ;) Chip najwyraźniej nie pasuje jednak pewny będe dopiero w poniedziałek. Pan elektryk z mrągowa stwierdził że tego tu sie nie wepnie. Chyba naciągnę firmę na coś "normalnego".

Offline lemon

Odp: Gdzie wpiąć chip
« Odpowiedź #40 dnia: 23 Czerwca, 2007, 02:06:42 »
Kilka osob z tego forum zjadlo przyslowiowe zeby na chiptunungu wiec warto im zaufac. Od poczatku bylo wiadomo ze ten chip nie przejdzie. Czlowiek uczy sie na wlasnych bledach.
Passat 3BG SE AWX Variant
Olej:bedzie Motul Specific 505.01

Passat B5 SE AFN
Olej: był Liqui Moly 10W40 Mos2 jest Motul 6100

Xsara II VTR 1.6 16V
Olej: Motul 8100

Odp: Gdzie wpiąć chip
« Odpowiedź #41 dnia: 23 Czerwca, 2007, 10:09:27 »
W sumie to nie żałuje bo nie płaciłem a teraz wiem co kupić