TDI.PL - tuning, chiptuning oraz eksploatacja silników diesla - FORUM

Przepływka

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Przepływka
« dnia: 28 Marca, 2007, 22:02:27 »
Mam takie pytanie?
Kiedyś w TVN Turbo przedstawiciel VAG opowiadał że największą bolączką silników TDI jest przepływka.
Jednocześnie dodając że większości awarii przepływomierza pochodzi od samych użytkowników .
To więc co robić lub nie robić by chronić ten przepływomierz .Bo jak wiemy odgrywa on kluczową rolę
w silnikach. A że kosztuję on nie mało i chciałem się dowiedzieć o nim więcej.

Offline rob555

• 578
    • http://www.tune-up.pl
Odp: Przepływka
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Marca, 2007, 23:58:52 »
Przeplywki Pierburga byly bardzo trwale. Ale pozniej wprowadzono przeplywki kanalowe Bosha i rzeczywiscie sa awaryjne. Praktycznie nie ma w tym winy uzytkownikow. Po prostu taka jest ich budowa.
Jednak kazda przeplywke mozna wykonczyc brudnym filtrem powietrza, sportowym filtrem (olejowym) albo innym syfem przed nia.
hybrydowe turbiny, wtryski, chipy na ulice i do sportu
Hamownia podwoziowa inercyjna
Diagnostyka i serwis mechaniczny aut koncernu VAG
www.tune-up.pl - Tuning Gdansk

Offline Piro

• 1 149
  • Vtech, Vtechdyno, EVTUN
    • Vtech - chiptuning, powerboxy, hamownie podwoziowe
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Marca, 2007, 09:21:47 »
Po prostu taka jest ich budowa.

Dobra, rob555 napiszmy uczciwie jak to było: przepływki Pierburga były prawie nieśmiertelne. A cześć nieśmiertelna jest niedobra, bo nie da się sprzedać jej drugi raz. I tak urodził się pomysł Boscha - przepływka z wbudowaną awarią po określonej ilości zmierzonego powietrza. Genialne samo w sobie - bo "awaria" jest stricte mechaniczna i wynika z tarcia pyłu krzemowego o czujnik platynowy nanoszony warstwowo. Grubość warstwy decyduje o trwałości czujnika.
...alkohol nie rozwiąże Twoich problemów ! Z drugiej strony - mleko też ich nie rozwiąże :)
www.vtech.pl &

« Odpowiedź #3 dnia: 29 Marca, 2007, 22:05:01 »
Czyli rozumieć mam że czy będę się starał czy nie i tak po iluś tam kilometrach szlak ją trafi.
Ale o co chodzi temu gościowi że to wina użytkowników.

Offline rob555

• 578
    • http://www.tune-up.pl
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Marca, 2007, 22:31:33 »
Czyli rozumieć mam że czy będę się starał czy nie i tak po iluś tam kilometrach szlak ją trafi.
Ale o co chodzi temu gościowi że to wina użytkowników.

Moze o brudne filtry powietrza albo te pseudo sportowe..
hybrydowe turbiny, wtryski, chipy na ulice i do sportu
Hamownia podwoziowa inercyjna
Diagnostyka i serwis mechaniczny aut koncernu VAG
www.tune-up.pl - Tuning Gdansk

Offline Blade

« Odpowiedź #5 dnia: 16 Czerwca, 2007, 20:04:53 »
To jest jakieś gówno w które nie mogę uwierzyć kupiłem przepływkę Pierburga za 210 zl i szlag ją trafił po 50 km i co wy na to?Po co w tych samochodach takie gówniane elementy?